Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

Kawa 13:48, 30 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
zoja napisał(a)
Dziewczyny po ile kupijecie sasanki?

u nas po 5 zł w sklepie ogrodniczym
przypuszczam ze na ryneczku taniej
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
zoja 13:49, 30 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
o a w obi niemal 13!
tak czułam że drogo więc się nie skusiłam
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
paulina_ns 14:04, 30 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
zoja napisał(a)
o a w obi niemal 13!
tak czułam że drogo więc się nie skusiłam


Mi te co sąsiadka kupiła na rynku płaciła po 3 zł, także faktycznie różnica jest...
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 14:06, 30 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
m_gocha napisał(a)
Paulina gdybyś chciała różową sasankę to są w Agosadzie


Gosia dzięki za informację, ale póki co nie wybieram się na zakupy planuje w przyszłym tygodniu zaopatrzyć się w kwiaty do donic, ale chyba jeszcze na pelargonie za wcześniej nie?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 19:31, 30 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Dzisiaj kolejny dzień odpoczynku, zakwasy dają jeszcze znać, ale już powoli odpuszczaja Wyskoczyłam teraz na chwilę do ogrodu, miałam jutro przyciąć hakuro, ale ze miałam pod ręką sekator ciachnelam dzisiaj, dopiero dzisiaj posadziłam ostatnia róże biedermeier i jakoś brakuje mi chęci do kolejnych prac. Rabata stoi nie skończona, skrzynie czekają na warzywa, wszystko zaczęło już spowrotem zarastac i tak w kółko...jedyna dobra wiadomością jest to,że zauważyłam,że mi iryski się pomnozyly, dalej pięknie kwitną, a nawet kolejne zaczynają...ogólnie u mnie wiosna do dupy nie mam krokusów nie mam czosnków, może z połowę tulipanow co w tamtym roku coś tam zaczyna rosnąć ehh byle do lata
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
alis 20:15, 30 mar 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
paulina_ns napisał(a)
Na chwilę obecną tak to wygląda...przesadzilam stożka bukszpanowego, posadzilam dwie róże pashmine i Stephanie Baronin, pomiędzy buka, muszę dokupić jeszcze kilka kulek, dosadzić rośliny z drugiej strony ( gdzie jest beton), Kora i będzie skończone.



Pytanie do Was dziewczyny, czy z prawej strony będzie pasowała druga sosna na pniu?? I co jeszcze? Drugi stożek? A pomiędzy rozsypane po rabacie kulki?


Paula, co do betonu, u mnie rabaty, te w kostce porobione, panowie wyleli betonem dno, coś na rodzaj misy takiej Jakież było nasze zdziwienie, kiedy chcieliśmy sadzić rośliny, a tam lipa. Sporo tego betonu eM wybrał, koszmar jakiś, wszystkich trzeba pilnować teraz, żałowaliśmy, ze nie złożyliśmy reklamacji od razu, tylko mordowaliśmy się z tym dziadostwem.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paulina_ns 20:30, 30 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
alis napisał(a)


Paula, co do betonu, u mnie rabaty, te w kostce porobione, panowie wyleli betonem dno, coś na rodzaj misy takiej Jakież było nasze zdziwienie, kiedy chcieliśmy sadzić rośliny, a tam lipa. Sporo tego betonu eM wybrał, koszmar jakiś, wszystkich trzeba pilnować teraz, żałowaliśmy, ze nie złożyliśmy reklamacji od razu, tylko mordowaliśmy się z tym dziadostwem.


Daj spokój, gdzie wbiłam łopate, tam trafiłam na beton, mąż zostawił sobie to na sobotę, mam nadzieję,że się mu uda, bo co jedna strona będzie Pusta? Masakra jakaś...
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
MirellaB 21:59, 30 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czosnków nie masz? A co się stało z tymi co miałaś?

Niestety z tulipanami ciężka sprawa. Te sadzone zeszłej jesieni wszystkie ładnie wschodzą, a te wcześniejsze kiepskie. Niektóre tylko liście wypuszczają i już wiedzę, że nie zakwitną.
Chyba tulipany też zacznę traktować jako jednoroczne. Tylko każdego roku to sadzenie mnie przeraża.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
paulina_ns 06:49, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)
Czosnków nie masz? A co się stało z tymi co miałaś?

Niestety z tulipanami ciężka sprawa. Te sadzone zeszłej jesieni wszystkie ładnie wschodzą, a te wcześniejsze kiepskie. Niektóre tylko liście wypuszczają i już wiedzę, że nie zakwitną.
Chyba tulipany też zacznę traktować jako jednoroczne. Tylko każdego roku to sadzenie mnie przeraża.


No właśnie niestety Mirellka nie mam, nie wyszły ani jedne, wykopalam i okazało się,że cebulki pognily.

Zauważyłam właśnie,że te tulipany co kupiłam w B.sa jakby jedno sezonowe, mam na innej rabacie kupowane w centrum ogrodniczym i co roku kwitną mi już od ok 5 lat, a nawet jest ich więcej. Więc chyba to zależy od cebulki i właśnie się zastanawiam, czy nie lepiej dołożyć i kupić na jesień w centrum niż w tych sieciowych marketach.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kawa 08:34, 31 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u mnie też sporo samych liści ale stwierdziłam ze zostawiam wszystko w ziemi
w zeszłym roku zakwitły takie które sadziłam jakieś 3 lata temu więc nie spisuję nic na straty
co do marketwoych a z ogrodniczego - jakoś szczególnej różnicy nie zauwazyłam

Paulinko - może woda ci na rabatach stała?
mnie powschodziły wszystkie czosnki jakie sadziłam i te kupowane w B i L też
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies