Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

BasiaLT 09:16, 31 mar 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Mi też wzeszły czosnki i tulipany zarówno te kupowane w B., jak i te z innych źródeł. Może faktycznie miały za mokro albo może jakieś nornice ci wyżarły.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
MirellaB 09:21, 31 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Szkoda Twoich czosnków, bo liczyłam na powtórkę spektaklu kwitnienia.

Ja mam tylko główkowate, ale też już widzę, że jest ich dużo mniej niż w pierwszym sezonie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 09:24, 31 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
BasiaLT napisał(a)
Mi też wzeszły czosnki i tulipany zarówno te kupowane w B., jak i te z innych źródeł. Może faktycznie miały za mokro albo może jakieś nornice ci wyżarły.


Basia w pierwszym sezonie po posadzeniu to nam też wzeszły i kwitły.
Chodzi mi o te sadzone jesienią 2015, które pięknie kwitły wiosną 2016, a teraz raczej nic z nich nie będzie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zoja 10:06, 31 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wiesz, a ja myślę, że z tulipanami to jest tak, że te zwyczajne kwitną co roku, a odmianowe-dziwaki są bardziej himeryczne...
obserwuję moje zeszłoroczne i mam wrażenie, że banjaluka będą kwitły, a podobny pełny ma tylko liście... jeszcze czas...
w tym sezonie nasadziłam i mają zakwitnąć tulipany botaniczne - podobno są mniej zawodne
edit: za rok się okaże
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
paulina_ns 15:35, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Kawa napisał(a)
u mnie też sporo samych liści ale stwierdziłam ze zostawiam wszystko w ziemi
w zeszłym roku zakwitły takie które sadziłam jakieś 3 lata temu więc nie spisuję nic na straty
co do marketwoych a z ogrodniczego - jakoś szczególnej różnicy nie zauwazyłam

Paulinko - może woda ci na rabatach stała?
mnie powschodziły wszystkie czosnki jakie sadziłam i te kupowane w B i L też


Kamilka, ale Ty te czosnki sadziłas na jesień? Mi chodzi o te co sadziłam 2 lata temu...w pierwszym roku też mi pięknie powschodzily, szkoda tylko,że jeden rok...
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 15:36, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
MirellaB napisał(a)
Szkoda Twoich czosnków, bo liczyłam na powtórkę spektaklu kwitnienia.

Ja mam tylko główkowate, ale też już widzę, że jest ich dużo mniej niż w pierwszym sezonie


Czyli nie tylko u mnie taka lipa? Na jesień trzeba dobrze się zastanowić czy warto inwestować w te cebulki.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 15:39, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
zoja napisał(a)
Wiesz, a ja myślę, że z tulipanami to jest tak, że te zwyczajne kwitną co roku, a odmianowe-dziwaki są bardziej himeryczne...
obserwuję moje zeszłoroczne i mam wrażenie, że banjaluka będą kwitły, a podobny pełny ma tylko liście... jeszcze czas...
w tym sezonie nasadziłam i mają zakwitnąć tulipany botaniczne - podobno są mniej zawodne
edit: za rok się okaże


Może i Zoja masz rację, ja już sama nie wiem od czego to zależy. Ja 2 lata temu kupiłam piękne tulipany w B. posadziłam je specjalnie w koszyczku, w pierwszym roku pięknie kwitly, w tym cebulki się ulotnily.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 18:37, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
U nas dzisiaj był piękny słoneczny dzień Przepięknie było, udało mi się posprzątać po raz drugi rabaty, przyciąć lawendę, posadzić rzodkiewkę i cieszyć się słoneczkiem

Iryski dalej cieszą oko, oczyściłam ice dance

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 18:37, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 18:37, 31 mar 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Sasanka i ciachnięta lawenda



Budzi się dereń i berberys orange rocket

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies