Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

anna_t 21:16, 12 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agania napisał(a)
Wrześniowy przedogródek

Carex Ice Dance utworzył ładną obwódkę




ślicznie!bujnie!coś pięknego......
ice dance u mnie malo przyrósł w ciagu sezonu ale u mnie patelnia wszędzie i pewnie dlatego...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 21:19, 12 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wolą słońce, w cieniu Ice Dance wolniej przyrasta, ale u mnie glina.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_t 21:29, 12 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458

u mnie glina jest głebiej, na wierzchu na 50cm mam humus spod domu wszędzie :/ teraz sukcesywnie jak dosadzam rosliny to dosypuje kompostu do dołka
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 21:36, 12 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)

u mnie glina jest głebiej, na wierzchu na 50cm mam humus spod domu wszędzie :/ teraz sukcesywnie jak dosadzam rosliny to dosypuje kompostu do dołka

Bardzo dobrze szybko Ci przyrosną, postępujesz jak dojrzały ogrodnik, nie wiem jaki masz areał, u mnie humusu zabrakło i kompostu też, sianiem gorczycy na rabatach się wspomagam, bylinom wystarcza, różom brakuje...ogród mam bogaty w rośliny mus wzbogacać rabaty w miarę zagęszczenia i wzrostu roślin...u mnie starszy ogród....nawóz i guano muszę pozyskać....
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_t 21:39, 12 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
bez domu to z tysiąc mam. ale źle zrobilam ze tyle trawy wysiałam bo mogłam od razu zostawic na 3m głębokie rabaty i tam własnie poplon wysiać...a teraz jak M ma darń zdejmować to najpierw go tydzień trzęsie na samą myśl :/
ile czasu jest od posiania do przekopania gorczycy?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 21:43, 12 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
2 miechy, ale efekty są ....gorczyca najtańsza...Twój metraż kocham, ja mam o 2000 więcej, eM kosił wszystko co posadziłam na trawniku, w końcu łopatą sama musiałam zrobić obrys nowej rabaty i poszło)....został tylko warzywnik, ostania rabata z kałużą irysową, z tarczownicami, rodgersjami i pole kwiatowe do realizacji, nie wiem czy to się uda, ale tutaj czasu nie odliczam...natura też pomoże
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_t 22:05, 12 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
plany brzmią ciekawie będę kibicować
kiedy można zacząć wysiewać? mogłabym na trawe rozlożyć resztki obornika krowiego przekopać i na to wysiać gorczyce? a za 2 miechy przekopać i sadzić tak?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 22:12, 12 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)
plany brzmią ciekawie będę kibicować
kiedy można zacząć wysiewać? mogłabym na trawe rozlożyć resztki obornika krowiego przekopać i na to wysiać gorczyce? a za 2 miechy przekopać i sadzić tak?

Dzięki....natura pewnie mi pomoże, a brak czasu zniechęci

Dobry plan Aniu, ja jeszcze dodaję trochę drobnego piachu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_t 23:10, 12 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Czyli mogę na wiosnę np w marcu tak zrobić? I teoretycznie w maju miałabym przygotowane miejsce do docelowych nasadzeń? A mogę w kółko obsadzac gorczyca aby było jeszcze żyznej a sądzić dopiero w następnym roku?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Agania 07:34, 13 sty 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anna_t napisał(a)
Czyli mogę na wiosnę np w marcu tak zrobić? I teoretycznie w maju miałabym przygotowane miejsce do docelowych nasadzeń? A mogę w kółko obsadzac gorczyca aby było jeszcze żyznej a sądzić dopiero w następnym roku?

Wiosna = ten sezon
Lato = ten sezon
Jesień = przyszły sezon
Tak na okrągło też można obsadzać gorczycą, ona utrudnia wzrost chwastom i poprawia strukturę gleby, rozluźnia ją, jednak może braknąć Ci czasu na takie wielokrotne zabiegi, tak patrzę z własnego doświadczenia jednak chwasty się sieją z wiatrem i tak trzeba będzie przekopać przed właściwym posadzeniem wybranych roślin.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies