Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 17:29, 03 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
gierczusia napisał(a)
Stokrotka afrykańska mnie powaliła .. Toż czy ona łoszalałlłaaa ??... Tu już tak zimno a ona dalej. ??.. Atak klonów mnie dobił .. Ekran mam zapluty do cna

Buziaki


Atak klonów mam co roku..........wesoło zawsze jak jesteś....a stokrotka nadal szaleje
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:41, 03 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nallar napisał(a)
Pięknie pokazujesz nam swój ogród, mgliste zdjęcia bardzo magiczne. Klony mnie zauroczyły. Czy Ty potrafiłabyś powiedzieć ile masz wszystkich roślin w ogrodzie?


No to mnie zaskoczyłaś, ale jeśli chodzi o drzewa to samych sosen mam około 50, świerków tyle samo, jodeł 6, brzozy 10, wierzby 3, morwy 2, magnolii 10, klonów 17, wiśnie ozdobne 2, dęby 2, buki 5, derenie kwieciste 4, dawidia chińska 1, kielichowiec wonny1, wiązy 4, modrzewie szczepione 3, rosną kaliny, jaśminowce, krzewuszki, azalie, rh, hortensje, wrzosy i wrzośce, trawy i byliny...ale nie umiem tego zliczyć

tu jest na fotce kosówka z jodełką, nie liczyłam ich wcale
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 17:43, 03 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
bartek_luberda napisał(a)
Byłam wczoraj u Ciebie ale śladu nie zostawiłam bo w pisaniu jestem słaba ale gadane raczej mam bo trzeba towar zachwalać i dobrze bajerować żeby na swoje wyjść A o cebulach tulipanowych nie pomyślałam że Aleks dla zdrowotnośći je zjadł Pozdrawiam serdecznie


Cebule są dla zdrowtności, ja będę czerpała od nich zdrowie, już wiosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwk4 17:53, 03 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agania napisał(a)


No to mnie zaskoczyłaś, ale jeśli chodzi o drzewa to samych sosen mam około 50, świerków tyle samo, jodeł 6, brzozy 10, wierzby 3, morwy 2, magnolii 10, klonów 17, wiśnie ozdobne 2, dęby 2, buki 5, derenie kwieciste 4, dawidia chińska 1, kielichowiec wonny1, wiązy 4, modrzewie szczepione 3, rosną kaliny, jaśminowce, krzewuszki, azalie, rh, hortensje, wrzosy i wrzośce, trawy i byliny...ale nie umiem tego zliczyć

tu jest na fotce kosówka z jodełką, nie liczyłam ich wcale

Jej, dla posadzenia tych wszystkich roślin 3 ogrody bym musiała mieć Ile to metrów kwadratowych?
____________________
Ogródek Iwony II
baraga1904 17:58, 03 lis 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...ilość roślin powala, szczególnie dużych drzew...a wszystko razem robi powalający efekt...
...kiedy tak będzie u mnie? Hmmmmm...
anka_ 19:20, 03 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agato mam nadzieję, że przeoczyłam gdzieś informację o powiększeniu areału przez ciebie. Bo nie chcesz chyba powiedzieć że to wszystko rośnie na tych 28 arach?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 19:32, 03 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
07_Rene napisał(a)
Ale u Ciebie tajemniczy ogród Nawet taka szarówka nie szkodzi wizerunkowi ogrodu. Widzę, że miskant gigenteus naprawdę olbrzymi Pozdrawiam


Gigant jest naprawdę gigantyczny

i nawet mi zakwitł
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
yolka 19:44, 03 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Aleś poszalała z cebulowymi, masz co robić. Już nie mogę się doczekac wiosny w Twoim ogrodzie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Agania 19:46, 03 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Napia napisał(a)
Agatko, doczytałam, że znasz się nie tylko na klonach, ale także na magnoliach. Mam małą susan, chorowała mi całe lato i mimo kilku oprysków nie poradziłam sobie z chorobą grzybową. To prawdopodobnie mączniak. Nie zawiązała pąków kwiatowych, więc w przyszłym roku nie będzie kwitła. Jak sądzisz, spróbować teraz jeszcze kolejny oprysk, czy lepiej poczekać, aż liście spadną i wiosną spryskać w tygodniowych odstępach całą roślinkę i ziemię wokół niej. Chciałabym, aby w przyszłym sezonie doszła do siebie. martwię się też, by paskudztwo, które ją dopadło, nie rozlazło się na cały ogród


Agnieszko, jeśli Ci chorowała, to liście spal, na opryski o tej porze roku trochę za późno, ale w taką pogodę kiedy mamy słońce i temperaturę w ciągu dnia 18 stopni na plusie, to można spróbować. Dziwę się, że miała mączniaka, magnolia susan rośnie mi chyba najzdrowiej ze wszystkich, ja staram się prowadzić ogród bez chemii, ale całkowicie się nie da. Najskuteczniejsze są wczesnowiosenne opryski, ja stosuję miedzian i promanal na cały ogród, ale co tygodniowe opryski, to za dużo i za często, rośliny się osłabiają, ja stosuję jak zdążę kurację konieczną 2 razy do roku.
Życzę twojej magnolce jak najlepiej, a może ona ma za mokro, albo za ciężko w korzonkach... i wieszsz...... one lubią słoneczko

U mnie po ostatnich dniach w słońcu znowu niespodzianka


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:02, 03 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
yolka napisał(a)
Aleś poszalała z cebulowymi, masz co robić. Już nie mogę się doczekac wiosny w Twoim ogrodzie


Mam marzenie.......zdążyć posadzić...całe szczęśnie, że aura pogodowa sprzyja

Pola bitwy cebulowej

trawnik najbardziej ucierpiał
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies