Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 09:56, 04 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
To ja podpytam o szczegóły techniczne. Czy pryskasz Agato czymś iglaki od ochojnika? Chodzi mi o łączenie modrzewi i świerków. Bo jakoś nie bardzo sobie wyobrażam pryskanie takich dużych świerków i do tego w takiej ilości. A z drugiej strony czy przy tych modrzewiach nie masz problemu z galasami?
Ja modrzewia miałam rok (później zjadł go zając) i ten rocznik był dla świerków masakryczny. Były tak pooblepiane mszycą że aż żal było patrzeć. Modrzewie to cudowne drzewa, zwłaszcza ich jesienny czar, ale powiem szczerze, że obawiam się ich ponownego wprowadzenia do ogrodu.


Łączenie świerków i modrzewi nie jest dobre i nikomu nie polecam, ani nie życzę bliskiego sąsiedztwa starych modrzewi np w szpalerach, jak się ich boisz to nie sadź.

Mam posadzone 3 szczepione modrzewie japońskie, to jest ilość i wielkość mikro, nie wyrządzająca szkód świerkom i ja takiego problemu nie mam jak opisujesz, współczuję, ale poradzisz sobie, tylko zacznij walkę wiosną, art. poniżej
http://www.obi.pl/pl/Sekcja_Swiat_ogrodu/Pielegnacja-ogrodu/Ochrona-roslin/Precz-z-ochojnikiem/index.html

Trzeba obserwować ogród i świerki wczesną wiosną, ja tak robię, zbieram galasy jak zauważę i niszczę, jest ich niewiele, najbardziej narażone są świerki pospolite, to są drzewa naturalnie występujące w Polsce, tak jak i modrzewie i są niestety pożywką dla tych mszyc i ich corocznej populacji.
W zwalczaniu tej mszycy pomogą Ci Promanal wiosną, a potem preparat na mszyce...powodzenia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madzenka 19:03, 04 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wiosną zapowiada się feria barw cebulowych. To ile ostatecznie zakupiłaś?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
WilczaGora 19:10, 04 lis 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Agania napisał(a)

Zostawiam ostatnią fotkę i zmykam

przepiękny widok, jaka harmonia...długo już się patrzę...
macham z Wilczej
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
ewa004 15:13, 05 lis 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Agania napisał(a)


No to mnie zaskoczyłaś, ale jeśli chodzi o drzewa to samych sosen mam około 50, świerków tyle samo, jodeł 6, brzozy 10, wierzby 3, morwy 2, magnolii 10, klonów 17, wiśnie ozdobne 2, dęby 2, buki 5, derenie kwieciste 4, dawidia chińska 1, kielichowiec wonny1, wiązy 4, modrzewie szczepione 3, rosną kaliny, jaśminowce, krzewuszki, azalie, rh, hortensje, wrzosy i wrzośce, trawy i byliny...ale nie umiem tego zliczyć



Jezu roślin tyle co u mnie w całej wsi
Pozdrawiam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
kasiek 19:06, 06 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Piękna kolekcja iglakowa
Ale las Ci rośnie, piękne widoki w ogrodzie i za płotem marzenie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
marzena 19:23, 06 lis 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
piękny przegląd iglaków, bardzo ładnie się komponują z innymi, ten białobok i cyprysik nutkajski by mi się przydały myślę, gdzie je posadzić ?
____________________
marzena O....!
EPODLAS 21:37, 06 lis 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ogród masz zaplanowany profesjonalnie, najwyższe piętro to drzewa. Różnorodność kolorów, faktur - jestem naprawdę pod wrażeniem.
____________________
Mój ogród
yolka 07:32, 07 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Agatko, pozdrawiam z rana,u mnie dziś pada, ale to dobrze bo na Kujawach to ogólnie kiepsko z deszczem,no i żal nie będzie jak wróce z pracy, a tu szrawo i nie czas do ogrodu wychodzić Buziole
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
zawitka 08:51, 07 lis 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Aga ---oooo już 6 stówek ale pędzisz do przoda ha ha Wypatrzyłam u Ciebie stokrotkę tę fioletowa czy to z sadzonek czy z nasion masz jest szansa na jedno choć nasionko jak masz ????jesień cudna ja na wiosnę też kupuję iglaki niskie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
renatamama3 09:04, 07 lis 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agania napisał(a)


Powiększać nie nie zamierzam.....ale tak jest rośnie u mnie taki busz, teraz pracuję nad rzeźbą rabat, drzew i krzwów. Całościowo ogród zaczyna odsłaniać poszczególne zakątki w ogrodzie jak.... np. aleja świerkowa z brzozą pożyteczną Doorenbos,

tworząc powoli spójną całość, ale do całkowitej harmonii jeszcze daleka droga


Agatko ,cudna ta aleja ,zdecydowałaś jakie trawki koło brzozy posadzisz ?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies