Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 12:35, 04 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dereń jadalny variegata, ma czerwone owocki



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Milka 12:46, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękne ma te owoce liście też wielką ozdobę stanowią i aż dziw, że w kondycji, moje zwinęły liście
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:50, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

ale nie do obsadzenia jest ta cześć pod brzozami sąsiada, tak mam od frontu,nie dość, że pełno liści śmieci, to nic nie chce tutaj rosnąć, o tej porze roku jest tutaj glina-skała

A front powinien być zawsze elegancki


Też mam taki problem pod wiązem, ile ja juz tam razy sadziłam, ile mi padało, ile kasy i nic
ale sprawdziło się coś, bodziszek z pachnącymi liśćmi, kwitnący na różowo, tworzy ładny dywan, liście zimozielone wybarwione, może i Ty Agatko z nim potestujesz??
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:57, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)
Na młodym wrzosowisku



w cieniu trawnik o wiele lepiej wygląda


suszy mało widać, nawet trawa zielona i dorodna u mnie wrzosy mizeroty, większośc uschłą i wywaliłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anka_ 12:57, 04 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ja też mam takie brzózki sąsiada na miedzy. Zgodzę się śmiecą niemiłosiernie, ale i tak mi się podobają. Po mojej stronie rośnie perukowiec 'Golden Spirit' ('Ancot') i jest zachwycony. Wcześniej na bardziej mokrym stanowisku umierał. No i było hostowisko. Piszę było nie ze względu, że padły roślinki, ale musiałam wykopać je do donic, bo w tym roku były tam wykopy.

Dereń niesamowity. Ja na moim zwykłym też wreszcie doczekałam się owoców.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 13:16, 04 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
Piękne ma te owoce liście też wielką ozdobę stanowią i aż dziw, że w kondycji, moje zwinęły liście

Cudny jest Irenko i bardzo się z niego cieszę
Jak i z jego sąsiedztwa jodły kaukaskiej i innych igiełkowych

i z buczka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:19, 04 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)


Też mam taki problem pod wiązem, ile ja juz tam razy sadziłam, ile mi padało, ile kasy i nic
ale sprawdziło się coś, bodziszek z pachnącymi liśćmi, kwitnący na różowo, tworzy ładny dywan, liście zimozielone wybarwione, może i Ty Agatko z nim potestujesz??

Irenko bodziszki bardzo do mnie przemawiają, ale wychodzą mi z ogrodu, nie chcą u mnie rosnąć, próbowałam, ale spróbuję po raz kolejny, a pamiętasz może odmianę, o której piszesz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:26, 04 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)


suszy mało widać, nawet trawa zielona i dorodna u mnie wrzosy mizeroty, większośc uschłą i wywaliłam

U mnie wrzosy mają środowisko, które lubią, u Ciebie bodziszki dobrze się czują może dlatego bodziszki rosną dobrze u Ciebie, a wrzosy u mnie...niby jedne i drugie nie są szczególnie wymagające, a sprawiają jednak kłopoty



Trawnik miejscami jest ładniejszy ten w najniższej części ogrodu, a wyżej czyli bardziej na górce jest wysuszony.....ale deszczyk był
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:39, 04 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anka_ napisał(a)
Ja też mam takie brzózki sąsiada na miedzy. Zgodzę się śmiecą niemiłosiernie, ale i tak mi się podobają. Po mojej stronie rośnie perukowiec 'Golden Spirit' ('Ancot') i jest zachwycony. Wcześniej na bardziej mokrym stanowisku umierał. No i było hostowisko. Piszę było nie ze względu, że padły roślinki, ale musiałam wykopać je do donic, bo w tym roku były tam wykopy.

Dereń niesamowity. Ja na moim zwykłym też wreszcie doczekałam się owoców.


Mnie też się podobają brzozy, te są ogromne 20m, ale nie mam już siły sprzątać po nich, ciągle mam nieposprzątane, a to tak wygląda jakbyśmy flejtuchami byli.....a to denerwuje.....perukowce tam rosły i padły, hosta rośnie mizernie, do zabrania, suchowisko tam mam o tej porze, a wiosną na odwrót...zresztą każdy ma jakąś ogrodową bolączkę u siebie....

brakuje mi jeszcze tych zwykłych dereni
Pinus Tungberga OGON, którą lubisz, juz jej igiełki soczyście żółkną

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:54, 04 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Miskanty pasiaste Cabaret i Variegatus
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies