Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mus owocowy w miejskiej dżungli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mus owocowy w miejskiej dżungli

mar_za 21:20, 16 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Tess ale jestem ogólnie załamana . Wiesz, że nam to metro teraz budują. Byłam dziś w urzędzie dzielnicy, gdzie się dowiedziałam, za parę lat ta rabata będzie poza obrębem mojej działki.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Tess 21:33, 16 cze 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ale jak morela do wycięcia, to i cienia nie będzie...

Zabijesz mnie, ale muszę o coś zapytać.

Przeanalizowałam zdjęcia, i widze, że masz kawałek żywopłocika niskiego, a żywopłocik jest w linii prostej.
Może to tylko tak wygląda z perspektywy, którą widzę, ale ja tam widzę proste linie.
Chodzi mi o to miejsce.



A gdyby przedłużyć ten żywopłocik niski (namalowałam zielonym)? Do cisów.
Wówczas rabatę zrobić tylko na długość cisów. I w liniach prostych. Miałabyś więcej miejsca na fotel (widziałam, że tam stoi).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:35, 16 cze 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
mar_za napisał(a)
Tess ale jestem ogólnie załamana . Wiesz, że nam to metro teraz budują. Byłam dziś w urzędzie dzielnicy, gdzie się dowiedziałam, za parę lat ta rabata będzie poza obrębem mojej działki.

Jak to? Naprawdę? To będziesz miała tunel metra pod domem prawie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
mar_za 21:43, 16 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Z lewej tak wykoncypowałam i potem po prawej dla równowagi zaokrągliłam .

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 21:47, 16 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Metro i stację będę mieć 200-300 metrów od działki, ale za ogrodzeniem mam mieć ulicę i zamiast tej rabaty będzie ścieżka rowerowa...

Tess napisał(a)

Jak to? Naprawdę? To będziesz miała tunel metra pod domem prawie?
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Joku 11:41, 17 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Tak sobie myślę o twojej moreli i tym co masz za płotem teraz i w przyszłości. Ja bym jej nie wycinała nawet jak całkiem uschnie. Jeżeli coś oczywiście mogę tobie radzić. To drzewo osłania wasz ogród i moim zdaniem jest to cenna sprawa. Wiem co piszę bo mieszkałam w podobnym układzie mając na tyłach 2 czteropiętrowe bloki. Długie lata czekałam żeby być mniej na widoku. Myślę że takie suche drzewo stanowi świetny stelaż dla np. dużej pnącej róży (typu Bobby James) lub dużego powojnika (np. pachnący Sweet Summer Love).
Poza tym zanim zajdą zmiany na tyłach twojej działki masz trochę czasu żeby się osłonić (trejaż z pnączami, żywopłot). Patrząc na to zdjęcie z góry wydaje mi się że ta bujna zieleń w tle znajduje się już poza twoimi granicami.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mar_za 07:10, 23 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Jolu- też teraz myślę, że maksymalnie trzeba będzie morelę zachować, ale jeśli ona będzie za moim ogrodzeniem, a tam planowana jest ścieżka rowerowa to nie wiem czy uda się ja zachować. Jeśli nie ja to realizujący tę "budowę" ją wytną. Muszę tak jak piszesz pomyśleć o jakiejś innej przesłonie do tego czasu.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 07:34, 23 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Znowu byłam w Danii - Dania grabami, bukszpanami, lawendą i cisami stoi



____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Joku 20:53, 23 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Ale fajnie. Jakie to miasto? Kopenhaga? Więcej fotek by się przydało.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mar_za 19:07, 25 cze 2016


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
To Aarhus. Córka studiowała w Aarhus, a od nowego roku będzie w Kopenhadze, więc w stolicy mam nadzieję bywać od przyszłego roku.
Nie mam za dużo zdjęć, bo byłam tym razem krótko - tylko 2 dni.

Joku napisał(a)
Ale fajnie. Jakie to miasto? Kopenhaga? Więcej fotek by się przydało.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies