Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mus owocowy w miejskiej dżungli

Pokaż wątki Pokaż posty

Mus owocowy w miejskiej dżungli

Anda 13:22, 12 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
U mnie również tulipany i narcyzy się rozmnożyły i też jestem ciekawa, czy w tym roku będą mieć sile na kwitnienie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mary 23:09, 12 mar 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Witaj Marzeno,

Zobaczyłam w wątku Tess nieznaną mi jeszcze Warszawiankę, więc postanowiłam zajrzeć.
Już doczytałam, że nie tylko Warszawa, ale nawet północno-wschodnia Warszawa.

Pozdrawiam
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mar_za 19:24, 13 mar 2017


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Anda napisał(a)
U mnie również tulipany i narcyzy się rozmnożyły i też jestem ciekawa, czy w tym roku będą mieć sile na kwitnienie


Tulipany posadzone jesienią są zdecydowanie mniejsze niż te sprzed roku. 2 lata temu też się cieszyłam, że będę miała dużą ilość, powychodziły silne w kolejnym roku, a potem było rozczarowanie, bo zakwitły tylko niektóre.
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 19:39, 13 mar 2017


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Mary napisał(a)
Witaj Marzeno,

Zobaczyłam w wątku Tess nieznaną mi jeszcze Warszawiankę, więc postanowiłam zajrzeć.
Już doczytałam, że nie tylko Warszawa, ale nawet północno-wschodnia Warszawa.

Pozdrawiam


Witaj Marysia
To znaczy, że gdzieś niedaleko masz swój ogród?
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Anda 21:07, 13 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
mar_za napisał(a)


Tulipany posadzone jesienią są zdecydowanie mniejsze niż te sprzed roku. 2 lata temu też się cieszyłam, że będę miała dużą ilość, powychodziły silne w kolejnym roku, a potem było rozczarowanie, bo zakwitły tylko niektóre.


No to poczekam i zobaczę, ile ich w końcu zakwitnie. Najwyżej jesienią będę dosadzać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tess 19:38, 14 mar 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
Czy w tulipanach masz malutkie egzemplarze lawendy?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mary 22:47, 14 mar 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
mar_za napisał(a)


Witaj Marysia
To znaczy, że gdzieś niedaleko masz swój ogród?

Niedaleko to pojęcie względne
Ostatnia stacja kolejowa w Warszawie w kierunku na Modlin. Celowo tak piszę opisowo bez nazwy, bo nie bardzo lubię jak mnie wyszukiwarki lokalizują.
A przez wiele lat mieszkałam w blokach których okna wychodzą na Park Bródnowski. To już niedaleko.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
mar_za 07:16, 16 mar 2017


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Tess- tak mam małą lawendę. Posadziłam z tych małych egzemplarzy jesienią obwódkę (bez większego przemyślenia, bo kupiłam je do wsadzenia do doniczki). Niczym nie zabezpieczyłam i widać, że wszystko przeżyło i przetrwało. Nie mam jednak przekonania czy chce by tam została.

Marysia- z mieszkaniem w blokach z widokiem na Park Bródnowski też miałam epizod
____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 09:22, 25 mar 2017


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
Z dnia na dzień cebulowe są coraz większe.
Widać tu różnicę między dwuletnimi tulipanami i zeszłorocznymi.

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
mar_za 09:28, 25 mar 2017


Dołączył: 03 sie 2013
Posty: 740
A w rododendronach będą czosnki (w tym Gladiatory z kiermaszu Zieleń to życie)

____________________
Marzena- Mus owocowy w miejskiej dżungli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies