Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Pokaż wątki Pokaż posty

W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Tusiala 10:34, 16 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Witam serdecznie
Parę lat temu zaczęłam wsadzać rośliny u siebie aby stworzyć ogród. Narysowałam w zeszycie jak to mniej więcej ma wyglądać i pomału realizuję ten swój szkic. Jednakże po obejrzeniu wielu ogrodów na Ogrodowisku, a zwłaszcza realizacje Danusi, stwierdzam że będę musiała wiele zmienić. Choć "wiele" to za mało powiedziane :-/ Tak strasznie spodobały mi się Danusi pomysły, że chciałabym sporo z nich mieć u siebie. Chcę pokazać jak to wygląda u mnie, gdyż liczę na Waszą pomoc w jego poprawieniu i upiększeniu.
Tusiala 10:43, 16 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Działka jest spora bo ma prawie 3 tys.m. Znajduje się na niej dom, garaż. Mam też sadzik i warzywnik. Połowa terenu jest jakoś zagospodarowana a druga połowa nie.
Czytałam wiele porad jakich udziela Danusia na forum i niestety tak późno się dowiedziałam o wielu sprawach. Bardzo żałuję, że mam sporo roślin nie polecanych przez Danusię tj. jałowce skyrocety, katalpy, sosny.
Najbardziej jednak ubolewam nad tym, że w przeważającej mierze ziemia u mnie jest piaszczysta. Więc kopie spore dziury pod roślinami.

Przez dwa lata miałam u siebie plagę pędraków więc trawnika u mnie nie ma. Jest zupełnie zjedzony i rosną chwaściory. Niestety nie byłam się nim w stanie zająć, gdyż od ponad roku jestem szczęśliwą mamą a wiadomo w ciąży i przy małym dziecku mój czas był zarezerwowany wyłącznie dla niego. Mam ogromną nadzieję, że przez ten jesienno-zimowy czas uda mi się wszystko wyrysować i zaplanować od nowa i na wiosnę ruszę z pracami ogrodowymi pełną parą.

Marzy mi się dom zatopiony w zieleni. W tym roku zaczęłam dosadzać bukszpany, żeby choć troszkę było widać, że podglądam Danusi ogrody.
Wejście do domu wygląda tak:





Tusiala 11:20, 16 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Strona południowa, gdzie znajduje się taras:





Selly 11:48, 16 paź 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witamy,

no, no , super ogród
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
leon60 13:31, 16 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie się zapowiada Witaj wsród nas
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
wietrzyk 16:10, 16 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Witaj Marto
Na zdjęciach ogród wygląda dużo ładniej, niż wynikałoby z Twojego opisu
Masz już dużo fajnych roślin.
Piaszczysty teren dla sosny w sam raz Polecane i niepolecane, to przecież tylko sugestie. Jeśli ktoś wielbi jałowce to niech je sadzi Łatwiej z porad jednak dowiedzieć się, jakie są konsekwencje sadzenia niektórych roślin.
A cóż to za ładne kolumnowe drzewko na środku rośnie?
Czekamy na kolejne fotki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Katkak 18:10, 16 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Cześć Martunia, ależ zazdroszczę Ci tych areałów Ja wszystkie swoje marzenia muszę zmieścić na 4 arach Fajniusi domek ładny ogródek. Więcej, więcej, więcej zdjęć Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Tusiala 09:56, 17 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Witam serdecznie pierwszym moich gości Jak miło gościć Was u siebie Selly i Olu.

Joasiu pokazałam na razie ładniejszą stronę ogrodu, tą po części zagospodarowaną. A rośliny starałam się dobierać głównie ze wzglądu na to, żeby odpowiadała im gleba u mnie. A sosny, mimo spadających igieł, jakoś lubię. Tę przy tarasie zawsze skracam w maju. A to drzewo kolumnowe to tulipanowiec. Jest pierwszym drzewem jakie zasadził mój Mąż Teraz jest jego czas bo pięknie się przebarwia. Zrobię popołudniu fotkę. A zdjęcia będą tylko muszę się tu bardziej „połapać"

Kasiu zawsze marzył mi się duży ogród, z wieloma miejscami do odkrywania. Mam nadzieje, że w przyszłości taki będzie. Ważne, że masz te 4 ary i że należą do Ciebie. Dziękuję za miłe słowa i zaraz śpieszę z nowymi zdjęciami
elzbieta_g 10:01, 17 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
i ja też zaglądam i podglądam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Tusiala 10:46, 17 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Elka witaj serdecznie

Dzisiaj pokażę moją południową stronę ogrodu, gdzie latem panuje "patelnia" Na ścieżkę planuję wyłożyć takie same płyty jak na wejściu do domu i wszystko wypełnić korą. Między domem a płotem, który będzie w pszyszłym roku, jest 4 metry. Po pręcie metalowym wspina się glicynia. Chciałabym żeby w przyszłości oplotła balustradę balkonową a pędy żeby opadały nad schody do piwnicy. Ponoć fioletowa ale jeszcze nie kwitła więc się okaże.









Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies