Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Pokaż wątki Pokaż posty

W przyszłości? Domek zatopiony w zieleni....

Tusiala 13:05, 28 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Violu cześć tulipanowiec jest u mnie dopiero 4 lata a jak go kupowałam miał może z 150 cm. Rośnie i to mu się chwali Powiem Mężowi, że piaskownica się podoba. Ucieszy się
Viola 16:14, 28 paź 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Chciałabym na wiosnę posadzić jakieś piękne drzewo z przodu domu jako soliter. Myślisz, że się nadaje? Podsadziłabym go czymś co poleca Danusia, może bukszpanem, albo żurawkami czy funkiami. Nie wiem co by pasowało. A te wielkie świerki to jakieś gatunkowe czy pospolite? Te na drugiej stronie przy białym leżaczku - bardzo urodziwe.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Tusiala 07:50, 29 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Violu myślę, że wszystko zależy od tego jak bardzo duże chcesz mieć to drzewo i czy ma coś zasłaniać, czy ma dawać cień, czy też być tylko i wyłącznie ozdobą. Jeśli ozdobą wydaje mi się, że mniejsze drzewo byłoby stosowniejsze. Poza tym ciężko mi jest doradzać bo ja sama przyszłam tu po porady a u siebie wsadzałam po prostu to, co mi się podobało lub też miało dobrą cenę. Wiesz mi, że na tej powierzchni, którą ja mam - mam którąś już setkę roślin a i tak tego nie widać. I w ogóle nie wiem kiedy będzie widać.
Ale z pewnością bukszpaniki pasują. Są tak pięknymi i wdzięcznymi roślinami, że żadko gdzie nie pasują
Świerki mam zwykłe i srebrne. A za leżakiem są tuje olbrzymy. Mają obecnie ponad 3 metry.
Agania 08:43, 29 paź 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Marta, wpadam z rewizytą i widzę u Ciebie już pięknie zagospodarowany i obsadzony ogród, masz dużo pomysłów i jeszcze duże pole do popisu, ja też lubię dużą przestrzeń, bo mnie nic nie ogroanicza Ogród co roku będzie ładniejszy, masz dużo bukszpanowych obwódek, wytyczone rabaty, super bedziesz miała efekty robiąc żwirowe zakola wokół nich stosując ekobordery, będziesz mogła doszlifować kanciki i dopracować trawnik.
Wjazd masz faktycznie wąski, ale jak bardzo denerwuje Cię siatka, to ja mogłabym ci zaproponować żywopłot z cisa Hicsi, oczywiście mocno przycinany u mnie się sprawdza i rośnie bardzo odbrze. Pomyśl też o serbach, jak lubisz świerki i świdośliwaćh, klonach i bukach, to są piekne drzewa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mala_Mi 08:47, 29 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Winobluszcz trójklapowy na płot betonowy jest idealny Gęstość sadzenia zależy od tego kiedy chcesz osiągnąć efekt.. co metr myślę, że to taka optymalny odległość. Tak zwana cena do jakości
Piszą o siatce myślałam o wjeździe na działkę, gdzie po jednej stronie masz siatkę.. i tam ten winobluszcz się nie nadaje
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Tusiala 08:56, 29 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Witam Cię u siebie Agatko pomysłów rzeczywiście sporo aż się boję czy dam radę
O cisie, powiem szczerze, nie myślałam. Pójdę do Ciebie obejrzeć
Świdośliwę mam jedną ale jeszcze mała. Na zdjęciu widać patyczek


Tusiala 08:59, 29 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Chłoroba co metr Dzięki Aniu
Zielona 10:03, 29 paź 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Witaj, no przecież ja już u Ciebie byłam tylko anonimowo. Podziwiałam kolumnowego tulipanowca U Ciebie to już ogród - u mnie na razie puste pole. Sama wiesz, jak to jest, kiedy działka ma taka wielkość... Chociaż ja i tak rozdzieliłam ją na dwie części, żeby jedynie połowę wymuskać reprezentacyjnie, a w tylnej części troszkę luźniej było. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Tusiala 10:23, 29 paź 2013


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Wiem, wiem - ta wielkość Cieszę się, że tym razem się odezwałaś Marto

Czerwcowa piwonia

Mala_Mi 16:03, 29 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak zagracisz ogród to będziesz szczęśliwa, że nie jest mały, bo pomieści więcej chciejstw..

Ciekawe na ile winobluszcz się przyjmie, jak odetnę to co z odrostów sie ukorzeniło i do doniczki?? I zadołować... Wtedy byś sobie mogła posadzić co 10 cm

'Veitchii' - winobluszcz trójklapowy - ja mam tego.. i lesie po rabacie i parkingu jak dziki... tylko nie po siatce.. i ukorzenia sie co kawałek.. więc to wyrzucam..

Kurka.. lecę myć okno...... bo na forum czas zapitala jak mały samochodzik.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies