Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mała Eleczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała Eleczka

bleebla 21:30, 18 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
noemi napisał(a)
Aga to chyba nie ta trawa , to co pokazałam u siebie , okazało się że to trzcinnik Karl … ale może to niższa odmiana …

a to co rośnie u Ciebie , to co to jest?

Będziesz w Wojsławicach ?


To Trzęslica modra Variegat. Mam do oddania 4 szt. gdyby Ci pasowała.

Będę
____________________
Aga - Mała eLeczka
ewakatowice 21:31, 18 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Opcja 1.
Nie robisz donicy a jedynie przesadzasz
Opcja 2.
Kałuża, później ciągniesz rabatę zgodnie z planem do donicy z kostki …. Wysokość wg. Planu 5 szt
(będziesz mogła doopę posadzić), nad donicą na ścianie domku powiesić lustro.
Kwestia jeszcze wymiarów donicy, jakie ??
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
bleebla 21:42, 18 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
ewakatowice napisał(a)
Opcja 1.
Nie robisz donicy a jedynie przesadzasz
Opcja 2.
Kałuża, później ciągniesz rabatę zgodnie z planem do donicy z kostki …. Wysokość wg. Planu 5 szt
(będziesz mogła doopę posadzić), nad donicą na ścianie domku powiesić lustro.
Kwestia jeszcze wymiarów donicy, jakie ??


A to dobrze zrozumiałam

wymiary, tak na oko :


____________________
Aga - Mała eLeczka
Juzia 22:08, 18 wrz 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38797
O!!! Mam taką jedną trzęślicę i nie wiedziałam jak będzie wyglądała...jak dorośnie
Fajna

Co do lawendy i stipy...to niestety dopiero jutro zrobię fotkę, bo byłam na drugich urodzinach pewnej damy

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
nicol21 22:57, 18 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Kostki tony wychodza szybciej niz myslisz. Ja tylko obrzeze chce zrobic I po wyliczeniu 500 kg mi potrzeba... kostka ok 10x10x10cm to ciut ponad 1 kg! a granit ciezki jest.


A jak zrobisz donice to chyba pasowaloby ja jeszcze gdzies powtorzyc....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
stychaz 08:31, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
bleebla napisał(a)


Kurna, to mi dałaś do myślenia. Kałuża jej nie zasłoni bo będzie niska. ale rabata za już tak
Ehhh...

Ciekawe, że pytasz o donicę chiałam taką z graniu na pięć kostek wysoką
I kałużę też granitową. Ni pas wzdłuż trawnika z kostek.
Mam teraz problem ze znalezieniem kostki, bo wszyscy sprzedają na tony, a my chcemy o wiele mniej...
Donica tarasowa zostaje na swoim miejscu.


Aga, jak znajdziesz gdzieś te małe ilości, to daj znać.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
bleebla 09:41, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Juzia_G napisał(a)
O!!! Mam taką jedną trzęślicę i nie wiedziałam jak będzie wyglądała...jak dorośnie
Fajna

Co do lawendy i stipy...to niestety dopiero jutro zrobię fotkę, bo byłam na drugich urodzinach pewnej damy



Kupiłam ją w tamtym roku i tycie sadzonki podzieliłam ją na jeszcze bardziej tycie. Rośnie bardzo szybko, zważywszy na to, że posadziłam w glinie bez żadnej lepszej ziemi. Jest cudowna w grupach, zwłaszcza jesienią, gdy jej kłosy robią się pomarańczowe.
____________________
Aga - Mała eLeczka
Jagodaa 09:54, 19 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mnie się jednak wciąż nie widzi przyklejenie granitu do drewnianego domku. Krzyczcie na mnie, ale jakoś nie mogę się przekonać... dom, domek drewniany i granitowa donica, wg mnie to wszystko na za małej powierzchni działoby się . Na tarasie donica zostaje?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
bleebla 09:55, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
nicol21 napisał(a)
Kostki tony wychodza szybciej niz myslisz. Ja tylko obrzeze chce zrobic I po wyliczeniu 500 kg mi potrzeba... kostka ok 10x10x10cm to ciut ponad 1 kg! a granit ciezki jest.


A jak zrobisz donice to chyba pasowaloby ja jeszcze gdzies powtorzyc....


Ja szukałam małej ilości na moją kałużę. Ewentualnie na brzeżki.
Donicy dużej nie będzie. Przemyślałam to i zamienię kulki tak jak napisała Ewcia. Ta opcja wydaje mi się dobra i tania Donica i lustro to już za duży wydatek.
____________________
Aga - Mała eLeczka
bleebla 09:58, 19 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
stychaz napisał(a)


Aga, jak znajdziesz gdzieś te małe ilości, to daj znać.


A dużo potrzebujesz? Może się toną podzielimy
Widziałam też ogłoszenie na gum malej ilości, ale kolor czerwony i czarny, a Ty pewnie szukasz szarego.

Jak coś znajdę dam znać. Małe ilości kostki są droższe od tony i w ogóle się to nie kalkuluje
____________________
Aga - Mała eLeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies