Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

rozark 23:03, 10 lut 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Paniprzyrodo,

Mam bardzo blisko do Obi - kopić ci stipę i wysłać?

____________________
pozdrowionka
paniprzyroda 00:40, 11 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826

anabuko1 Reniu, zaletą ogrodnika jest cierpliwość, co nie oznacza, że musi być związana z wysiewami
Mirka
Kasiek, ależ wierzę, jego kwiatki były niesamowicie aksamitne i rozświetlały wręcz kolor liści. Przesadzony, nieco zabezpieczony, mam nadzieję, że da radę. Pozdrawiam ciepło
Mira, trzymam zatem kciuki Powojniki z tej bajki oglądałam w znajomych ogrodach i efekt jak było widać.
jeszcze jeden nowy


rozark - Reniu, dziękuję Ci serdecznie za szczere chęci ale ktoś już zaoferował pomoc i skorzystałam
Fotka dla Was, życzliwych serduszek


a dla zaglądających pierwsza z róż Leonardo


cdn.
____________________
Dwa ogrody
iwonadm 05:28, 11 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Piękne ujęcie
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Gabriela 10:17, 11 lut 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ależ wcześnie zaczynasz sezon. Ja wczoraj kupiłam ziemię do siewu i uzupełniłam stan nasion, głównie warzywnych.
Jedyne co sieję, to rzodkiewkę i lucernę na kiełki, bo zjadamy hurtowo.
Powojniki subtelne i piękne, też ostatnio najwolę te odmiany o mniejszych kwiatach.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 10:57, 11 lut 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Mirko, rozplenicę Black od Irenki siałam ok. 22 stycznia, zaczęła wschodzić po ok.trzech tygodniach, kiedy już resztka stipy z ub. roku już dawno wzeszła.
A propo stipy, nie dość, że miałam tylko połowę opakowania, kolejne nie przyszły wraz z zamówionymi nasionami ( w ofercie była), to jeszcze dziś kiedy już popikowałam pojedyncze ździebełka....... wysypałam niechcący wszystkie doniczki..............
pozbierałam, zapikowałam jeszcze raz, oczywiście część siewek uszkodzonych........buu, chyba w tym roku nici ze stipy będą, do Obi za daleko specjalnie po nasiona.
Razem z rozplenicą posiałam przypadkowo zebrane nasionka z rudych trawek, z których nie mam pojęcia, ale kilka też wzeszło, pokazały się tydzień po rozplenicy, są jeszcze tycie.
Zapikowałam też kleome białe ( Aniu Monte) i różowe z własnych nasion, kilka driakwi ( słabo wzeszły).
Pozostałe rośliny kiełkują. Jutro wysieję kolejną część nasionek, a główne sianie na początku marca

Ja jestem w tym roku do tyłu z wysiewami, jakoś nie mam weny pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
dora75 18:30, 11 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
paniprzyroda napisał(a)
Powojnikowe nabytki z ubiegłego roku, mam nadzieję, że miejsca będą im odpowiadać






Jak się nazywa ten różowy powojnik?
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
Margarete 16:08, 12 lut 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Wpadłąm na momencik, nasyciłam oczy letnimi fotkami od ciebie.....ten łan jezówek który pokazałas o tej porze roku dodaje energii..........

Pokazałam mamie i przyjaciółce moje "dzieła" z sobotniego spotkania........nie chciały wierzyc ze to ja sama zrobiłam......

Buziaki zostawiam dla ciebie i dla Dany !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Rench 16:15, 12 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ja choruję na ten fioletowy dzwonek, czy ten powojnik szybko rośnie, czy to z gatunku bylinowych?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 01:06, 14 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
iwonadm - dziękuję, chociaż rabata w tle już inaczej wygląda
Gabrysiu, łapki swędziały liczę na to, że pikówki w marcu przewiozę do nowego i ustawię w salonie gdzie będą miały dużo światła, a w kwietniu do folii. I to chyba ostatni rok takich wczesnych i obfitych wysiewów, bo jednoroczne do gruntu to i tak będę siać
Powojniki wielkokwiatowe w starym u mnie kapryszą, a botaniczne nie wymagają zabiegów i kwitną coroczne, dlatego tylko takie posadziłam w nowym.
Aniu Monte, był czas, że nie siałam w ogóle w domu, tylko do gruntu. Wszystko zależy od potrzeb. W Twojej " chusteczce " jak ładnie nazywasz swój ogród masz tyle róż, że dziwię się, gdzie upychasz byliny W razie co, to Twój patent na wysyłanie siewek się sprawdził, jak widziałam, więc zawsze
dora75, Rench - powojniki wg kolejności zdjęć
Betty Corning,
Clematis Hendersoni
Elf
Etoile Rose
Rooguchi - bylinowy Reniu, tniemy nisko, tuż nad ziemią, sam się nie czepia, trzeba podwiązywać, ale jest tego wart
zapomniałam, kupiłam jeszcze Purpurea Plena Elegans, zaszczycił mnie jednym kwiatkiem, ale przecież to wszystko były świeżynki

cd. róż









____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 01:56, 14 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826




____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies