Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 00:49, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Queen Red Lime też jest " pokochasz ją lub znienawidzisz" piszą, no to jeszcze raz dla wszystkich kochających cynie



____________________
Dwa ogrody
Mirka 06:42, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Możesz pokazać jak wschodzi rozplenica od Irenki dostałam i ja od niej nasionka posiałam w niedzielę,jak długo wschodziły?Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mala_Mi 09:15, 10 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 10:06, 10 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Piękny łan jezówek, a info że wysiane i zakwitły to mnie dodatkowo cieszy bo właśnie mam nasiona i mam zamiar tak uczynić tylko z białą.
Cynie to już palpitacja serca - to musowo jestem nieudacznik w tej sprawie - kiedy wysiewałaś ? pamiętasz - bo to ponoć klucz do sukcesu znaczy żeby nie za wcześnie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Ewkakonewka 10:21, 10 lut 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Jestem na bieżąco, piękne hortensje, piękne jeżówki, byle do wiosny Pozdrowienia zostawiam
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
paniprzyroda 18:52, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirko, rozplenicę Black od Irenki siałam ok. 22 stycznia, zaczęła wschodzić po ok.trzech tygodniach, kiedy już resztka stipy z ub. roku już dawno wzeszła.
A propo stipy, nie dość, że miałam tylko połowę opakowania, kolejne nie przyszły wraz z zamówionymi nasionami ( w ofercie była), to jeszcze dziś kiedy już popikowałam pojedyncze ździebełka....... wysypałam niechcący wszystkie doniczki..............
pozbierałam, zapikowałam jeszcze raz, oczywiście część siewek uszkodzonych........buu, chyba w tym roku nici ze stipy będą, do Obi za daleko specjalnie po nasiona.
Razem z rozplenicą posiałam przypadkowo zebrane nasionka z rudych trawek, z których nie mam pojęcia, ale kilka też wzeszło, pokazały się tydzień po rozplenicy, są jeszcze tycie.
Zapikowałam też kleome białe ( Aniu Monte) i różowe z własnych nasion, kilka driakwi ( słabo wzeszły).
Pozostałe rośliny kiełkują. Jutro wysieję kolejną część nasionek, a główne sianie na początku marca
____________________
Dwa ogrody
jankosia 19:01, 10 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
O, kleome też wysiewam w tym roku Chyba ostatni moment
Widzę że wszędzie praca wre.
Ale jeżówkami kwitnącymi w roku siewu to mnie rozwaliłaś. Moje pomału kończą okres stratyfikacji i też będą siane. Co zrobiłaś że zakwitły tak wcześnie? Podziel się
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 19:10, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu

Miro
, jeżówki zakwitły w pierwszy roku uprawy, bo rosły na górce kompostu i wysiewałam dość wcześnie, koniec lutego. W ubiegłym roku wysiewałam tylko białe, wcześnie, zakwitły pojedyncze sztuki. A te kupowałam, odmianowe raczej nie powtarzają cech, kwitną na biało lub różowo. Jedną z Vitage wine zżarły mi nornice juz późną jesienią

Cynie, dalie wysiewam do gruntu wcześnie, na początku maja, wszystkie grządki przykrywam włókniną i zdejmuję ją po zimnych ogrodnikach.

Ewkakonewka, miło, że zaglądasz
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 19:26, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Moniko, rozważałyśmy z Anią Malą Mi przyczynę ich kwitnienia. Prawdopodobnie dlatego, że były wcześnie wysiewane i rosły na górce kompostu z gliną. Sama byłam zaskoczona, bo szły jak burza. Tu w pierwszym roku


Byliny, które powinny kwitnąć teoretycznie w drugim roku, u mnie czasem zakwitają w pierwszym. Myślę, że powodem jest wczesny wysiew, nie dopiero w maju, czerwcu. Siałam troszkę jeżówek do gruntu w czerwcu w ub. roku i tycie przetrwały do jesieni. Tak, jak Viva pisze, lepiej siać byliny wiosną, do palet, nie do gruntu, bo latem już sadzimy rozrośnięte egzemparze na miejsca stałe.
____________________
Dwa ogrody
jankosia 19:32, 10 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
W sumie to w szkółkach na letnią sprzedaż też podobno sieją w styczniu/lutym więc jest to możliwe. Zastanawiam się czy z naparstnicą bylinową też by się udało. Poszłam specjalnie dzisiaj ciachnąć łodygę i już nasionka powoli się wysypują... kusi mnie Teraz człowiek chciałby już to i tamto zrobić i wymyśla cuda, a za chwilę nie będzie wiadomo w co ręce włożyć bo tyle pracy Wiosna u nas podobno w marcu na całego
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies