Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Milka 21:19, 19 lut 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Widzialam spotkanie u Krysi, cudownie mialyscie i jakie piekne rzeczy uczylas robic a powojniki tez masz piekne, pozdrawiam Mariola
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 15:52, 20 lut 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ciągle mam sie zapytać , czy miętę można jakoś rozmnożyć??? Bo zapotrzebowanie jest Wypatrzyłaś dobrze, to mięta od Ciebie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 16:49, 20 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete, mam nadzieję, że złapałaś bakcyla, chociaż jedna z Was będzie dekupażować Ja siedzę w jajkach, skrzynkach, namalowałam dwa obrazy dawno już obiecane a wiosna za progiem, zaraz spakuję majdan do następnej zimy
iwonadm, Nikita, Bogdzia, GorAna od wtorku ogród widzę tylko z samochodu niemniej ptaki śpiewaja i powietrze pachnie inaczej, w nowym pojawił się młody zajączek, chyba przekicał pod bramą, trzeba było go wyprosić, z żalem, ale jednak
Mirka, dzięki, wobec tego w przyszłym tygodniu ruszam z kanną
Milka, dzięki rozplenica od Ciebie rośnie
Ania, napisałam u Ciebie, ale powtórzę, łodyżki uciąć, oberwać dolne liście i do ziemi, bez ukorzeniacza, podlać. Nie wiem, czy łódzkie dziewczyny jeszcze ją mają. I tutaj Bogdzia powinna mnie łupnąć, tyle czasu minęło, a ja zupełnie o tej mięcie zapomniałam no mus w maju przywieźć
i jak w temacie tej mięty, to dla Rench zaraz podam przepis, o który prosiła
a teraz co na parapetach piszczy

mój patent na wysiew nasion
testowałam wielodoniczki/zbyt szybko przesychają
długie skrzynki/ jedne rośliny rosną szybciej, inne wolniej, nierówne pikowanie, skrzynka długo stała na parapecie/szkoda miejsca, dużą folią przykrywać niewygodnie
płaskie pojemniki po lodach np. zabierają zbyt dużo miejsca/szybko przesychają
kubeczki po jogurtach wywracają się, niewygodnie okrywać, mało nasionek się zmieści


2 litrowe butelki po napojach, białe, łatwo naciągnąć foliową torebką śniadaniową, wystarczy spryskać raz na dwa, trzy dni, roślinki mają mikroklimat jak w szklarence, do momentu pikowania wietrzyć tak samo jak w innych pojemnikach, jak urośnie, zabieramy z parapetu, jest miejsce na następną napisy mazakiem do płyt,
przed pikowaniem wystarczy obciąć nadmiar butelki, by nie uszkodzić siewek podczas wyjmowania

może komuś się przyda


____________________
Dwa ogrody
Rench 17:19, 20 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dobry sposób ,chyba wypróbuję bo mam jeszcze kilka torebek do wysiania.
Optymistycznie nastawiona Twoim przepisem na uwiąd,zaszalałam i zamówiłam kilka powojników,ale tam gdzie zamawiałam,nie było tego Rooguchi...
Ale czas zamówien nie dobiegł końca
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zielona 17:24, 20 lut 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ale sposób! Doskonały!
Bogdzia 17:25, 20 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jaki przepis na uwiąd powojników???też chcę znac.
Mariolko miętę już mi dałas, rośnie ładnie i też muszę rozmnożyc bo mi jej za mało.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Tess 17:29, 20 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Super pomysł z butelkami! Ja używam przeciętych na pół butelek do przykrywania doniczek. Tylko po co, skoro można od razu w butelkę?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jankosia 18:31, 20 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ej, a ja robię jeszcze prościej choć podobnie. Dwu lub pięciolitrowe butelki przecinam na pół. Dolną część do której sypię ziemię nacinam w kilku miejscach pionowo. Dzięki temu bardzo łatwo można nałożyć górną część. Spryskuję przez włożenie dyszy spryskiwacza do dziurki Ma to tę zaletę że jak siewki wschodzą to wystarczy odkręcić korek i już mają wietrzenie i mogą dłużej pozostawać w "szklarence"
Dobre są też opakowania po zestawach sałat z biedronki- foremne, głębokie i przezroczyste a do tego twardy plastik.
A co tam ciekawego siejesz poza tym co widać na zdjęciach? Jest coś co poleciłabyś każdemu?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Krys 19:30, 20 lut 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariola,Monika ale fajny sposób macie na sianie ide zaraz siac a przepis na uwiąd oprócz starczego i ja poproszę
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
jankosia 19:45, 20 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Krys napisał(a)
Mariola,Monika ale fajny sposób macie na sianie ide zaraz siac a przepis na uwiąd oprócz starczego i ja poproszę


Siej siej Krysiu ile wlezie
Ja to czekam aż Mariolka podrzuci pomysł na jakąś roślinę. Coś bym nowego spróbowała ale sama nie wiem co... Inspiracji poszukuję A tyle już parapetów zajętych a chciałoby się jeszcze i jeszcze Tylko klony cynamonowe jeszcze nie wzeszły ale mają według rachunków jeszcze 4-6 tygodni więc nadziei nie tracę
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies