Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:36, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Powojnikowe nabytki z ubiegłego roku, mam nadzieję, że miejsca będą im odpowiadać




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:55, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
I Rubens, który zakwitł kilkoma kwiatkami

Moniko, dlatego nie sieję wszystkiego na raz, większość jednak w marcu i potem szybko odtransportuję do folii. Wiosna w marcu? Super Zaglądałam do Ciebie na szybko, ale muszę jeszcze spokojnie wrócić
Pysznogłówki w kolorze pink, purpury to nowe kolory do czterech już posiadanych, w tym jedna dopiero pokaże kolor, podobno też nie zawsze powtarzają kolory


pikowałam driakiew, mix białej, niebieskiej, ale pewnie znów będą białe, jak w ubiegłym roku

rozwar też zakwitł w pierwszym roku, a może on tak ma, muszę sprawdzić

____________________
Dwa ogrody
Bogdzia 21:14, 10 lut 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolko macham , dzis nie mam sił nawet na to by zdjecia obejrzec.Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anabuko1 21:36, 10 lut 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Piękne powojniki:0
Ja też mam ich kilkanaście
Sporo w ubiegłym roku ich dokupiłam i nie wszystkie jeszczmi kwitły i na te nowe będę czekała z niecierpliwością
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mirka 21:38, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
paniprzyroda napisał(a)
Mirko, rozplenicę Black od Irenki siałam ok. 22 stycznia, zaczęła wschodzić po ok.trzech tygodniach, kiedy już resztka stipy z ub. roku już dawno wzeszła.
A propo stipy, nie dość, że miałam tylko połowę opakowania, kolejne nie przyszły wraz z zamówionymi nasionami ( w ofercie była), to jeszcze dziś kiedy już popikowałam pojedyncze ździebełka....... wysypałam niechcący wszystkie doniczki..............
pozbierałam, zapikowałam jeszcze raz, oczywiście część siewek uszkodzonych........buu, chyba w tym roku nici ze stipy będą, do Obi za daleko specjalnie po nasiona.
Razem z rozplenicą posiałam przypadkowo zebrane nasionka z rudych trawek, z których nie mam pojęcia, ale kilka też wzeszło, pokazały się tydzień po rozplenicy, są jeszcze tycie.
Zapikowałam też kleome białe ( Aniu Monte) i różowe z własnych nasion, kilka driakwi ( słabo wzeszły).
Pozostałe rośliny kiełkują. Jutro wysieję kolejną część nasionek, a główne sianie na początku marca
Mam nadzieję że i u mnie tak wzejdzie wszak nasionka mam też z MiłkowaPrzemrażałaś je i jak głęboko siałaś
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
paniprzyroda 21:50, 10 lut 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, miałaś oszczędzać oczy. Tulę w smutkach. Miną
anabuko Aniu, to nowe zakupy, ale pojedyncze kwiatki już mogłam podziwiać. Mam nadzieję, że będą rosnąć, bo jak nie to .. szpadelekw nowym rosną jeszcze dwa powojniki, a w starym kilka Posiałam nasiona botanicznych, bo w ubiegłym roku ładnie wzeszły, ale wschody trwają długo. Pozdrawiam.
Mirko, nie mroziłam nasion, siałam niezbyt głęboko, jak by tu.. no tyle,żeby przykryć, może 3 mm ziemi z piaskiem
____________________
Dwa ogrody
anabuko1 22:01, 10 lut 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ja nie mam cierpliwości do roślinek- nasionek co długo kiełkują
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mirka 22:09, 10 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
paniprzyroda napisał(a)
Bogdziu, miałaś oszczędzać oczy. Tulę w smutkach. Miną
anabuko Aniu, to nowe zakupy, ale pojedyncze kwiatki już mogłam podziwiać. Mam nadzieję, że będą rosnąć, bo jak nie to .. szpadelekw nowym rosną jeszcze dwa powojniki, a w starym kilka Posiałam nasiona botanicznych, bo w ubiegłym roku ładnie wzeszły, ale wschody trwają długo. Pozdrawiam.
Mirko, nie mroziłam nasion, siałam niezbyt głęboko, jak by tu.. no tyle,żeby przykryć, może 3 mm ziemi z piaskiem
To mi ulżyło bo nie mroziłam i jest szansa na małe rozpleniczki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasiek 22:11, 10 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Rubens potrzebuje czasu...bedzie piekny, uwierz
____________________
Bawarka
mira 22:33, 10 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Powojniki masz same takie z mojej bajki piękne.
To ja jutro sieję jezówki i werbenę bo coś już posiać muszę, skoro piszesz że zakwitły to może i mi się uda.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies