Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

viva 00:09, 18 mar 2015


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Mariolu, czyli każda kępka irysków jest w koszyczku?
Są zjawiskowe
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
paniprzyroda 00:19, 18 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rench, szafirowych ok. 200 Rozmnożyły się
Vivo, dokładnie tak, te siedzą w koszyczkach. Wiedziałam, że je będę stamtąd zabierać, wyjmuję cały koszyk i wszystkie cebulki odzyskaneJaśniejsze niebieskie i Katrinka luzem
____________________
Dwa ogrody
Zielona 09:13, 18 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Iryskowo nadal zachwcające. Pomysł z wędrującymi koszykami doskonały.A kaliny...nie mam u siebie, ale była wczoraj w ogrodzie koleżanki i wąchałam do woli Taki zapach o tej porze roku cieszy podwójnie.
jankosia 11:01, 18 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Oj Mariolka, ja mam tylko kilka parapetów bo mogę trzymać tylko w zamykanych pokojach (kot). Moja naparstnica też byle jaka. Dwie tacki napikowane ale nie wiem czy coś z tego będzie. No cóż, takie są eksperymenty- nie zawsze się udają. Widzę że stara sadzonka odbija więc może i raczy zakwitnąć i wtedy wysieję jak należy, ale tych jeszcze nie spisuję na straty choć widok przygnębiający. Tak teraz wyglądają:



A powiedz mi, ty siałaś też te czosnki co mi nasionka przysłałaś? Rusza coś? Chłodziłaś je? Bo ja od razu wysiałam, przykryłam i na balkon na chłodzenie. Zastanawiam się czy tyle chłodu im wystarczy? Zabrać je już do ciepła? Jak myślisz?
A, no i karczochy jak zwykle byle jak mi wzeszły: 2 siewki na 12 nasion czyli standard u mnie. Może zeszłoroczny przezimował chociaż. Trzeba go było kosiarką nie potraktować
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mirella 12:59, 18 mar 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Śliczne łany iryskòw....niesamowicie pięknie się prezentują w grupie
Mam kilka i czekam na kwitnienie.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
barbara_kraj... 22:01, 18 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Iryski niesamowicie pięknie się przezentują. Koniecznie muszę je jesienia kupić.
Mariolo, u Bogusi z Zacienionej pytałaś, czy kleome się rozsiewa. Otóż nasiona trzeba zbierać a wysiewy wiosną. To co spadnie na ziemię zimy nie przetrzyma. To roślina jednoroczna.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 22:05, 18 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zaniemówiłam jak iryski zobaczyłam
ściskam i uciekam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 23:00, 18 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zielona, iryski u Ciebie też już kwitną Przywrotnik u mnie kwitnie zawsze, nawet po cięciu. W tym roku na pewno i u Ciebie da popis. A gdyby nie, to krzycz, że potrzebujesz
Jankosiu, Twoja naparstnica większa, swoją dziś zapikowałam pod same listki, ledwo ją widać
Czosnki możesz już zabrać do domu, powinny skiełkować. Moje uparciuchy dopiero teraz wystawiłam na dwór. Podobnie w ubiegłym roku zrobiłam z żeleźniakiem, powschodził po przechłodzeniu.
Karczochy wyrzuciłam z rabaty definitywnie, nie to miejsce. Wycięłam, zanim zaczęły gubić nasiona. Podobnie wysoko rośnie ostropest i rozsiewa się jeszcze w tym samym sezonie. Ale nie mam pojęcia, czy zimuje Masz hyzop? Pasowałby do Twojego ogrodu
Mirello, jesteś
Basiu, tak myślałam, przecież pisało na opakowaniu, że jednoroczna. Muszę swoją przesadzić jeszcze raz, bo już nie mieści się w doniczkach, sadziłam po pięć sztuk
ewsyg

Wczoraj trzy godziny w ogrodzie, dziś tylko jedna, trochę ogarnęłam. Przycięłam dziś wszystkie róże, trudno, może ich nie zmrozi, nie mogłam czekać dłużej, zaczęły definitywnie rozwijać liście, szczególnie White Cover. Zastanawiam się, czy rozgarniać kopczyki.
____________________
Dwa ogrody
barbara_kraj... 23:10, 18 mar 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Mariolko, kleome wielka jest, grubo ponad metr potrafi wybujać, oczywiście na dobrej glebie. U mnie mało która metr osiągnęła.
Im lepsza gleba, tym dorodniejszy kwiatostan.
Zobacz jak zzieleniał mój agapant
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Zielona 23:21, 18 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Moje przywrotniki to samce jakieś Ale mam nadzieję, że w tym roku się ogarną.
Dobrej nocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies