Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Krys 18:12, 10 mar 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Mariola piekna wiosna u Ciebie,iryski sliczne u mnie cos je pozarlo pewnie ta mucha cos tam pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Bogdzia 19:45, 10 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też z cebulowymi skakałam po calym ogrodzie i zawsze było żle bo się niszczyło cebulki przy innych pracach , w końcu wyladowały w lesie gdzie latem nic nie urośnie wiec nie kopie i nie przesadzam i w końcu jest spokój. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 21:53, 10 mar 2015


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Też mam te irysiki jak ty, ale u mnie jeszcze nie kwitną, bardzo je lubię bo są małe a mają duże kwiaty. Za to po kwitnieniu wyrastają im długie szczypiory. Wszystkie pierwsze wiosenne kwiaty tak cieszą.
____________________
Mój ogród
popcorn 18:36, 12 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ach te irysy! Mariolko jutro rano zajrze do ostrogowców; jak będę wiozła siewki, to róże też ciachnę ile patyków chcesz, wszystkie?
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 20:07, 12 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Tamaryszku Jak miło, że mnie odwiedziłaś Pamiętam Twoje cudne jesienne zdjęcia, z radością odkryłam Twoje nowe miejsce w sieci i jestem tam częstym acz cichym gościem, delektuję się i treścią, i fotkami. Podglądam powstające zacisze pod lipą, roślinność strumyka. Tworzysz magiczne miejsce.
W nowym ogrodzie drzewa może w tym roku staną się już widoczne a ogrodowe przestrzenie powstają powoli, bo teren nie jest w całości zagospodarowany i czekają nas jeszcze dwie inwestycje, m.in. budynek gospodarczy, przy którym marzy mi się szklarenka Na przeprowadzkę mamy jeszcze czas i raczej będziemy się przenosić stopniowo Zapraszam

Aniu, doczytałam, że u Ciebie już irysy też kwitną
Małgoś, podziwiałam Twoje kolorowe cebulowe, szkoda, że ochłodziło się, chociaż z drugiej strony cebulki dłużej nas będą cieszyć kwiatkami
Karola, krokusom znajdę nowe miejsce
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:35, 12 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Krys, wiosna jest, ale dziś zimno Szkoda Twoich irysków;(
Bogdziu, masz rację, trzeba po ogrodzie trochę poskakać, aby znaleźć to najlepsze miejsce. Żałuję tylko, że wyjęłam krokusy z koszyczków i posadziłam je "luzem", trudniej będzie je wszystkie wydobyć wydawało mi się, że zabrałam wszystkie przebiśniegi ze starego, a one i tak wyszły i kwitną
EPODLAS szczypiorki mi jakoś nie przeszkadzały w ubiegłym roku, wtopiły się w żurawki, w tym roku powinny "zginąć" w kocimiętce A iryski Harmony są najbardziej widoczne
Karola, napisałam

I raport z ogrodu:
w nowym
- prawie wszystkie byliny przycięte, jutro tylko sasanki oczyszczę
- wszystkie hortki przycięte, patyki rozwiezione potrzebującym, zostawiłam kilka do ukorzeniania
- derenie skrócone
- planowane przesadzanie pęcherznic i derenia czasowo wstrzymane ze względu na brak czasu
- pomimo chłodnych nocy cebulowe dalej rosną
- startują bodziszki, piwonie
- rośliny przenoszone ze starego w większości dają oznaki życia

I w starym:
- czeka na mnie

w domu:
- posadziłam do doniczek bodziszki, irysy, które musiałam kupić w ogrodniczym kiedy uzupełniałam zapas ziemi do pikowania
- rosną kolejne siewki, rano mają prysznic, wieczorem podlewanie
____________________
Dwa ogrody
monteverde 23:02, 13 mar 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Masz rację co do Harmony, po przekwitnięciu pomieszam doniczki z Katherine Hopkin bo ona taka blada pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kindzia 10:45, 14 mar 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mariolko kiedy mam wysiać te nasionka dalii od Ciebie? Teraz do doniczek, czy do ziemi, razem z bulwami?

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
alinak 19:06, 14 mar 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Mariola siewki wszystkich cieszą . niby że wszystko można kupić .ale to już nie to .
ty masz podwójne plany wiosenne ,w starym i w nowym ogrodzie .jak dajesz radę ...nie pojmuję . ale fakt jak się jest dobrze zorganizowanym . to wiem że ostatnich opowieści że to co robi z opóźnieniem 5 pracowników ,może zrobić jeden dobrze zorganizowany ...żaden mit , tylko fakt z życia.
pozdrawiam .

ps. iryski u mnie też czarują już od tygodnia .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
paniprzyroda 07:38, 15 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, wiosna mokra i zimna, ale ptaki śpiewają, a w domu też jest co robić, bo nowe siewki do pikowania dorastają.
Kindziu, nasiona dalii do ziemi, razem z bulwami
Alinko, do ogrodów staram się podchodzić bez stresu, co ma rosnąć, to będzie
W starym już rewolucji nie robię, raczej pielęgnacja podstawowa tego, co jest plus jednoroczne i warzywnik. Więcej czasu spędzam w nowym, ale generalnie do wakacji to już na forum i inne przyjemności tegoż czasu jest malutko. Wczoraj dostrzegłam, że ładnie pokazują się bodziszki, a martwiłam się, że mogły wypaść.

To fotka dla Kuklika, zrobiona z góry, bo inaczej się nie da, siewki host wolno rosną, ale największa ma prawie centymetr


kupiłam nasionka groszku wieloletniego, miałam biały i zawsze świeże bukieciki, niestety, wymarzł ostatniej mroźnej zimy, różowy rośnie w pracy, ale sadzonki za nic nie chcą się przyjąć, spróbuję z nasionami, a jednoroczny na bukiety, może być ładny

i wczoraj zapikowana szałwia tricolor i jednoroczna omszona
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies