Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Agania 20:39, 22 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękną masz iryskową rzeczkę, te niebieskości robią wrażenie, zakupowo też poszalałaś, piękne cisy, Ciemierniki ach....ja mogę tylko wysiewaniem się zająć i z tego się cieszę...chore kolano z nasioknami będzie mi się kojarzyć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ewsyg 21:47, 23 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ależ piękne ciemierniki Cudne, tylko dlaczego kwiatki zwieszają w dół. To mnie u nich denerwuje, nie można podziwiać ich piękna
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
paniprzyroda 20:01, 24 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mam chwilę na odpowiedzi, nie wiem, czy zdążę do Was na kominki w ogrodzie nie byłam przez ostatnie dwa dni, ale widziałam w przelocie, że korony cesarskie leżą kaput po przymrozkach, jutro sprawdzę resztę roślin.
Basiu, z uzupełnianiem rabatki ciemiernikowej mi się nie śpieszy, spokojnie pomyślę
Jankosiu, jak Twoje drzewa?
Krys dzięki
yolka, dziękuję
Gabrielo, mnie też się podobały ciemierniki i zarzekania się, że nic nie kupię, poszły w las
Bogdziu, ciemierniki kupiłam na rynku
Rench, kolekcja to za dużo powiedziane, po prostu co roku kupuje kilka nowych irysów, bodziszków i dosadzam.
Karolina, ciemierniki kupiłam na rynku, zapraszam
rozark, pozdrawiam
Aganiu iryski przekwitają już chyba, ale są ładne, cisy nie za wysokie i będzie dobrze, jak się przyjmą, miały strasznie pociachane korzenie, ale może dadzą radę, przypilnuję je
ewsyg ciemierniki są tak ładne, że wybaczam im zwieszone główki

____________________
Dwa ogrody
jankosia 20:13, 24 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mariolu, moje drzewa stoją, ale byle jak- każde przechylone delikatnie w inną stronę. Masakrycznie to wygląda. Nie ma wyjścia, muszę znowu prostować
A powiedz mi coś. Muszę popikować kleome. Czy myślisz że można je nieco głębiej wsadzić? Bo tak mi się wyciągnęły za bardzo. Nie siałabym ich tak wcześnie, ale myślałam że będą się ociągać z kiełkowaniem a one tempa ekspresowego nabrały i teraz takie długaśne
A ty wiesz, że pojechałam wykupić resztę tej białej dziewanny i nie było już ani sztuki? Kto się na takie pospolite rośliny połasił? Na pocieszenie wzięłam sobie kolejne gaury
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 20:19, 24 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jankosiu, dziewczyny pisały mi, że kleome pikują głęboko, pod drugie liście, pojedynczo do kubeczków po dużych jogurtach, bo powinny wytworzyć silny system korzeniowy. Właśnie będę stopniowo przesadzać je jeszcze raz, bo mam po kilka w doniczce
Mam nadzieję, że moja gaura odbije po zimie, nie spotkałam w tym roku nasion.
Ciekawe, czy dziewanna z przyszłych nasion również będzie biała?
____________________
Dwa ogrody
popcorn 20:25, 24 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
jankosia 20:30, 24 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No to super, ja też tak w takim razie zrobię. Nie miałam gaury, ale ktoś m ją zidentyfikował na zdjęciu pięknego ogrodu i też mi się zachciało Ponoć prędzej wygniwa niż wymarza. A to skoro już jesteś na forum to kolejne pytanie Dzwonek skupiony jak wyłazi z ziemi to ma może takie wąskie listeczki o bordowym zabarwieniu? Obiecałam komuś kawałek ale weź tu się u mnie doszukaj gdzie co rośnie Co prawda mam go wiele wiele lat ale ciągle gdzieś to wszystko się przemieszcza

A co do dziewanny to myślę że powinno się udać. Upatrzyłam sobie taki jeden kanadyjski sklep internetowy z nasionami i tam wybór tej rośliny jest ogromny. Myślę że jest szansa i u ciebie A pamiętasz odmianę swojej piękności? Ponoć łatwo z sadzonek korzeniowych ją rozmnożyć. No ale teraz to za późno już
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 20:43, 24 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Dziewanny nie mam, chyba raczej nie będzie u mnie rosła na glinie, chociaż kto wie. Dzwonek tak wygląda, ostatnio też go identyfikowałam, bo muszę przesadzić. Liście przypominają trójkąciki o bordowym odcieniu.
____________________
Dwa ogrody
jankosia 21:48, 24 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A ja nieprzytomna jestem... Ty o ciekawości a ja od razu zakładam że masz to już na pewno na parapetach... Czas spać. Dzieki za info odnośnie dzwonków. Miłego wieczoru
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 22:06, 24 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Moniko, nie na parapetach, przed oknem

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies