Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

jankosia 22:09, 07 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mariolu, a ty polujesz na przetacznikowca a ja dzisiaj swojego dzieliłam. Jak nie będę za długo siedziała w nocy to przejadę się jutro na rynek u mnie do pana bylinowego. U niego kupowałam. Jak chcesz to zapytam. Tylko że u niego brałam wirginijskiego o błękitnych kwiatach. A ty jakiego szukasz?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
AgnieszkaW 22:10, 07 kwi 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Piękne sasanki, tej "Papageno" też bym się nie oparła, ale ta fioletowo-burgundowa jest również cudna, a zresztą, wszystkie sasanki są piękne
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 22:30, 07 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Sebku
jankosiu, szukam syberyjskiego, gatunek ma fioletowo/niebieskie kłosy dł. ok. 25 cm. Chociaż nie powiem, wirginijski też jest ładny, tym bardziej niebieski. Swojego kupiłaś teraz, czy wcześniej, bo piszesz, że dzieliłaś? Nie chciałabym, abyś specjalnie jechała, może przy okazji
Agnieszko, kudłacze są fajne, miałam ładną białą i czerwoną w starym, ale nornice mi zżarły to takie staromodne roślinki
____________________
Dwa ogrody
jankosia 22:39, 07 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No ten syberyjski jest dużo ładniejszy ale ja zwykle biorę wszystko co tam ten pan przywozi a czego nie mam. Mój jest ze mną chyba trzy lata. Dzieliłam bo dzieliłam wszystko Zresztą, ponoć to taka zanikająca bylina i trzeba dzielić. U mnie niestety rośnie tak sobie bo nie ta gleba dla niego, ale nie wygląda na zabiedzonego, jest po prostu sporo niższy. I chyba w jego przypadku to kwiaty czystego gatunku są białe coś mi się kojarzy (ale ręki nie dam sobie za to uciąć). Jak będę to zapytam. Jak nie będę to zapytam następnym razem. Cały dzień w ogródku siedziałam to teraz w nocy muszę popracować. Moje studyjko na co dzień wyciemnione od marca robi za szklarnię więc zdjęcia tylko w nocy I tak się kręci Tak więc jeśli uda mi się rano zwlec z lóżka to pojadę bo już się też za tym panem troszkę stęskniłam
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 23:00, 07 kwi 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Moniko, interesujący pan z nieco innymi bylinami, to lubię i rozumiem Twoją tęsknotę Będę wdzięczna. Z białym masz rację, one lubią podobno glinę, mam jej w nadmiarze. Duże, strukturalne byliny będę sadzić przy siatce, tam, gdzie nie mam zimozielonych, muszę zrobić wymianę roślin.
____________________
Dwa ogrody
rozark 08:54, 08 kwi 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
paniprzyroda napisał(a)
rozark- w starym ogrodzie z wielu sasanek została się tylko jedna kępa, resztę zjadły nornice, bardzo lubią ich korzenie, może tak było również u Ciebie?


sasanki lubią przepuszczalną glebę a u mnie za ciężka ona
dobrze że w zeszłym roku zebrałam nasiona i powschodziły ale kwitnąć to będą dopiero w przyszłym roku
jak będę sadzić to podsypie ich sporą ilością piasku, mam nadzieję że problem się skończy
u mnie nornic niet - mam kota
____________________
pozdrowionka
popcorn 08:58, 08 kwi 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
haha, uśmiałam się ze śladowych ilości dekoracji Cudne te niebieskie donice! I sasanki!

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
jankosia 09:22, 08 kwi 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Wrrr, ale jestem zła. Nie ma rynku, puściutko. Przenieśli na wtorek .... A mi się chce spać wrrr
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Milka 10:22, 08 kwi 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudne sasanki, wiem, że moje w złym miejscu, zbyt mało słonecznie dla nich, czy teraz jak ruszają mogę je przesadzić?
p.s. i te niebieskie donice i kule tez super, coś zgapię do mojego kącika medytacji, choć on raczej kącik energii
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
monteverde 21:29, 08 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Widziałam we Florini przetacznikowca syberyjskiego u siebie wstawiłam sangwinarię
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies