Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:46, 16 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kindziu
Teasing Georgia dopiero w tym roku - trzeci- buduje gęsty krzak, ale na wysokości od ok. pół metra. Długie baty, które miała wiosną złamał mi wiatr, nie mam jeszcze porządnej podpory dla niej. Majowe przymrozki uszkodziły młode przyrosty, w związku z czym górę ma śmiesznie płaską i szeroką. Jeden bat przygięty. Tegoroczne kwiaty raczej trzymają pion. Widziałam ją na kwitnącą u Vivy, marzenie, piękny i potężny krzew.





CPMargareta zdecydowanie mniejsza, również dopiero w tym roku zbiera się za budowanie krzaka, kwiaty dolne zwisają, u góry w miarę sztywne główki.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:18, 17 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mirello ponieważ Edenka jeszcze niziutko w pąkach, dla Ciebie Pashmina, wreszcie w tym roku będzie je widać, wszystkie pięć sztuk

Kukliku, piwonia to prawdopodobnie Sara B, szare duże donice otrzymałam w prezencie pozostałe kupowane okazyjnie a te w tym roku obsadziłam rojnikami.


Info dla Poziomki


na dobranoc
____________________
Dwa ogrody
an_tre 01:44, 17 cze 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
paniprzyroda napisał(a)


na dobranoc

Miły akcent na dobranoc
a ja i tak nie mogę spać
dobrej nocy
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gabriela 19:15, 17 cze 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W Twoim ogrodzie raj dla oczu i zapewne dla nosa też. Róże na rabatach, te białe wyglądają wręcz "pieniście".
Śliczne dziurawe pojemniki z rojnikami, ja moje terakotowe obsadziłam od nowa właśnie, bo ich nie schowałam i wszystko wymarzło, nawet rojnik nie zniesie takiej zimy jak miniona. Co robisz ze swoimi na zimę, bo ja zawsze dołowałam do wysokości pierwszych dziur w szklarence pomidorowej i było ok. A w tym roku myślałam że zima będzie taka sama jak poprzednia, naiwnie oczywiście.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
tulucy 21:11, 17 cze 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pięknie, gęsto ślicznie wszystko kwitnie..
U mnie Teasing G chyba będzie duża... Sadzona późną wiosną ubiegłego roku prawie nie kwitła, puszczała tylko nowe pędy, zima jej nic nie zaszkodziła, przycięłam ją tylko z rozsądku trochę. A CPM zagłuszył mi kłosowiec muszę się do niej dopchać i dać jej oddechu trochę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 21:15, 17 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Zachwyca mnie obfitosc różana każde ujęcie śliczna
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 22:49, 20 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Rysko, postaram się zebrać nasionka

żeleźniak z nasion, trzeba je przemrozić, najlepiej w styczniu, lutym posiać do doniczki i wystawić na dwór, można o nim zapomniec. Wiosną ładnie powschodzi.

an_tre, Ty spać nie mogłaś, ja pisałam


Gabrysiu,
"pieniście", podoba mi sie to określenie w stosunku do róż
dziurawe doniczki opróżniam i chowam, w tym roku przez przypadek straciłam swoje agapanty, doniczki stały w stodole i kłącza zmarzły. Za to w terakotowych doniczkach zostawiłam na zewnątrz miniaturowe hosty i wszystkie przeżyły.
ubiegłoroczny piwoniowy nabytek, jeden z trzech kwiatów


tulucy, foto dla Ciebie, teraz róże w obiektywie, a cała reszta bylin to tylko dodatek
____________________
Dwa ogrody
mira 23:10, 20 cze 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ależ bujnie aż się chce bukiety robić, róż masz sporo i takie dorodne krzaki
melduję że z nasion od Ciebie mam piękne ożanki, mało tego zostały paletki z wysianymi na zimę i nie rzemarzły - zaraz będą kwitnąć

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 23:16, 20 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya napisał(a)
Zachwyca mnie obfitosc różana każde ujęcie śliczna

Kasiu, róże w czerwcu górą
ND


Pirouette

____________________
Dwa ogrody
Krys 23:28, 20 cze 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Wow pewnie sasiedzi wiszą na siatce i wąchaja,cudnie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies