Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Alicja169 19:15, 06 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Ta różowa chmurka jak wata cukrowa, cudownie rozwesela zielony busz
Jak ona się rozmnaża? z nasion?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
yolka 19:40, 06 cze 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Prawdziwy busz, ślicznie wszystko ruszyło do góry. Z Anią jestem umówiona na sobotę, napisałam pw.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Pszczelarnia 20:31, 06 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)



A jak się nazywa ta róża. Cudowna!

I cały bylinowy busz porywający na czele z rutewką i białym ostrogowcem
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gocha 09:08, 07 cze 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mariola ślicznie jest już w Twoim ogrodzie. U mnie ożanka w ogóle po zimie nie ruszyła i zasiać się też nie raczyła. Ale ostrogowce masz piękne a u mnie też zanikł gdzieś. Co Ty robisz z piwoniami że maja tak duzo pąków. ? I Twoje hortensje takie już wysokie krzaki a u mnie właściwie dopiero niedawno ruszyły- strasznie długo były gołe krzaczki bez listków. I zastanawiam się czy w ogóle zdązą zakwitnąć w tym roku. Widzę na zdjęciach że kolor włosów zmieniłaś- super wyglądasz. I ta ozdoba kuta przecudnej urody- Synio bardzo zdolny. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
paniprzyroda 21:39, 11 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete to dobrze, że żywopłot nie całkiem stracony. Pęchcin to była szybka decyzja o wyjeździe Szkoda, że Was nie było.
Róże faktycznie zaczęły na dobre kwitnąć, czerwiec to chyba najpiękniejszy miesiąc w moim ogrodzie, a szczególnie ta rabata

Joku, ta róża to Aus Mary na fotce powyżej widać, że pierwsze kwiaty przekwitają, ale też jako pierwsza zakwitła, powtarza, ładnie pachnie.


Kasya, to rutewka orlikolistna, wysiewałam ją z nasion ze trzy lata temu.

Zaczęła Laguna, boski zapach, Viva wiedziała, co mi polecić, kiedy prosiłam o podpowiedź, jaką różę posadzić przy tarasie


Basiu, dzięki za pochwałę rutewki, wiem, że Ty masz ich różne kolory
Z ostrogowca cieszę się niezmiennie, biały w ub. roku był rewelacyjny, a różowy musiał dorosnąć
Z Twojego ożankowego buszu cieszę się, żeleźniak żóły, róże dobrze przezimowały, niemniej kilka angielek i Edenka zaczynały od zera.

Ewo, róża o którą pytasz to Rose de Tolbiac, to jej chyba drugi rok u mnie.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:08, 11 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Alicja 169 ta różowa chmurka to rutewka orlikolistna Można rozmnażać z nasion.

Rooguchi na wys. dwóch metrów razem z zapączkowana Jasminą

Yolka zaraz napiszę pw.
Sharifa Asma

Gocha, właściwie ożanka sama się u mnie też nie wysiewa, mogę zebrać Ci nasionka.
Ostrogowce lepiej dzielić lub sadzić z siewek. U mnie sie nie wysiewają, a mogłyby. Piwoniom nic nie dawałam w tym roku, zresztą cały ogród nie miał wiosennego zasilania. W poprzednim roku dostały ciut obornika wokół karp. Hortki dostały pierwszy nawóz pod koniec maja. Teraz tylko dam rozpuszczalny do hortensji.
I specjalnie dla Ciebie:
Teasing Georgia, pierwszy kwiat, a zapączkowana jest maksymalnie


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:29, 11 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kolejne herbaciane też pokazały kwiaty, jednak pąków mają dużo mniej, niż Teasing G.
Crown Princess Margareta

Lady off Shalott

Pozostałe herbaciane, m.in. Candle Light jeszcze w pąkach

Wracam do różowych piękności, chociaż chyba nie zdążę wszystkich dziś pokazać

mrs John Laing, już ma liście w plamkach i miała rację Mała Mi, że choruje zbyt szybko. Posadziłam ją razem z powojnikiem, więc ten zasłania brzydkie liście

Pirouette


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:44, 11 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Louis Odier nie cięłam wiosną, wybujała kilkoma batami wysoko



Zdjęcia wgrywają się w żółwim tempie, może uda mi się jutro coś wrzucić z innego sprzętu. I wreszcie któregoś dnia Was poodwiedzać...
____________________
Dwa ogrody
Margarete 22:58, 11 cze 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Jest cudnie u ciebie Mariolko w czerwcu rzeczywiście przecudnie. Ja też kocham czerwiec w swoim ogrodzie
Ożanka o d ciebie już drugi rok mnie cieszyć będzie - ładnie wzeszła po zimie i za moment zakwitnie. Agastache od ciebie też ma się doskonale
Widziałam na fotach od Szkotów zmianę w kolorze włosów
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gruszka_na_w... 23:03, 11 cze 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Rzeczywiście wszystko tak się rozrosło, że na chwasty brakuje już miejsca. Piękne masz te bylinowe rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies