Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Gabriela 12:16, 24 cze 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
tulucy - l
Pirouette z wczesnym floksem, kupionym na lokalnym rynku, to najwcześniejsze floksy u mnie, kwitną już od tygodnia




No proszę, a ja myślałam że mój niebiesko-fioletowy floks jest najpierwszy. Ten Twój to odmiana maculata, czy jakaś inna?
Zaróżowany ogród bardzo mi się podoba, powojniki śliczne, mam podobne odmiany.
Skoro masz jeszcze niezagospodarowany przedogródek, to znaczy że masz jeszcze mnóstwo miejsca w ogrodzie. Będzie też kwiaciarski, czy jednak zimozielony?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
yolka 16:14, 24 cze 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Mariolka nie dałaś znaku, czy wszystko ok z przesyłką?
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
tulucy 17:45, 24 cze 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mariola

A ja się ciągle jeszcze głowię, gdzie posadzić Pirouette... Zachciało mi się pnącej...
I u mnie pierwszy floks, taki fioletowy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
GorAna 21:59, 25 cze 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolka, ależ Twój busz cudny, brakuje mi słów
Cuuudnie w Twoim ogrodzie!!
Czy Twoją Lagunę też przypala słonko?
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Dorota123 22:12, 25 cze 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przepiękne masz róże Mariolko takie duże i obficie kwitnące. Reszta kwiatów też pięknie się prezentuje. U mnie sucho i kiepska ziemia to i na takie efekty raczej nie mogę liczyć mimo dużej ilości kompostu i podlewania wężęm.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agania 20:54, 26 cze 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja pozdrawiam i buziaki ślę...wszytko co maasz u mnie mi brakuje i powiedz czemu?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anda 08:32, 27 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Hej Mariolo Przegladam od poczatku Twoj watek, ale wolno mi to idzie Tak wiec juz teraz witam sie u Ciebie i zaznaczam watek do obserwacji
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 09:59, 27 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
[b](...)

a to też dzwoneczki, tyle że pnące, tu razem z Jasminą





Mariola, nazwij te powojnikowe dzwoneczki, proszę. 4 lata - i piękny gęsty busz, z różami w roli głównej (jednak róże wiodą prym, tak myślę). Dobra wiadomość o zimowaniu tego czosnku w donicy, obsadzę kolejną warzywopodobną donicę na trwale. Po szczawiu, chrzanie, truskawkach i poziomkach, ta będzie kolejną.

A znasz nazwę tych róż okrywowych waniliowo-żółtych? Intrygują mnie bardzo. Lubię żółte róże.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 13:05, 28 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya napisał(a)
dzwoneczki lubie wszystkie
rozowego leosiam mam a czerwonego nigdy na zywo nie widzialam
a usiluje rozszyfrowac pomylona roze, ze szkolki nie odpowiadaja...

Kasiu, to Leoś, niestety, kolor ma duużo ciemniejszy, ale mam nadzieję, że chociaz porównasz budowę kwiatu.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 13:13, 28 cze 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gabriela napisał(a)


No proszę, a ja myślałam że mój niebiesko-fioletowy floks jest najpierwszy. Ten Twój to odmiana maculata, czy jakaś inna?
Zaróżowany ogród bardzo mi się podoba, powojniki śliczne, mam podobne odmiany.
Skoro masz jeszcze niezagospodarowany przedogródek, to znaczy że masz jeszcze mnóstwo miejsca w ogrodzie. Będzie też kwiaciarski, czy jednak zimozielony?


Gabrysiu
, myślę że floksik to Adessa Pink Star, na takiego mi wygląda, bo zakup na ryneczku oczywiście był anonimowy. Powojników mam więcej, niż pokazałam, ale jeszcze młodziaki lub przesadzałam je, bo miejscówki miały nie najlepsze. Przedogródek będzie na razie przechowalnikiem w jakimś stopniu, co dalej zobaczymy
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies