Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

aga_szsz 14:02, 17 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Gardenarium napisał(a)


Ja tylko chcę zauważyć, że Twoje inspiracje nie mają odniesienia do linii jakie już masz w ogrodzie za sprawą nawierzchni, masz wklęsłe i wypukłe, a podoba Ci się ogród z prostymi liniami i całkowity minimalizm. Tego co podałaś w linkach nie da się odtworzyć podobnie. Ale da się minimalistycznie tylko że liniami zgodnymi z nawierzchnią.

Nasadzenia które masz też nie dążą do tego efektu. Masz łezki, w łezce wierzba plus dwa - trzy iglaki, każdy inny. Muszę to powiedzieć, bo sama siebie oszukujesz

Nie sadź nic, aż zrobisz plan.


Wiem Danusiu!
Te nasadzenia były przypadkowe, i wszystko idzie won!
Ja sama nie mogę na to patrzeć!

Linii niestety już nie zmienię, poza tymi beznadziejnymi falami pod murem i ścieżka żwirowa koło domu, to na wiosnę wyprostowuję!!!

____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
ana_art 14:03, 17 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
to jak ma być minimalistycznie, z ograniczeniem gatunku to dałabym tam na tej pergoli TYLKO bluszcz (wywalilabym tą winorośl) i po murze na prawo, przy oknie gracilimusa i Limelight, który będzie Ci zaglądał też przez okno w łazience, jeśli chcesz coś kulistego i niedrogiego to może trzmielina na pniu tylko czy nie wymarźnie u Ciebie, albo może iglaka który będzie robił za cisa. Tośka ma fajne zastępniki.
rozpisałam się i dopiero weszłam w te insiracje i se myślę, że ciężko Ci bedzie uzyskać coś podobnego bo tam wszędzieproste linie i nie od linijki będzie ciężko...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:05, 17 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
oooo widzę że pisałam w tym samym czasie co Danusia
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
aga_szsz 14:46, 17 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Widzisz Aniu, tak to jest, jak się zaczyna tyłu!!!
Najpierw robota, potem plan!
Ale co ja wtedy wiedziałam i widziałam!!!
Na ogrodowisko trafiłam po fakcie

Ale mam nadzieję, że z tego, co już jest...nie myślę o tych dotychczasowych nasadzeniach, tylko kształcie rabat, uda się coś tam jeszcze ładnego stworzyć!

Podobnie myślimy, na pergoli jest milin, na pewno go stąd usunę i posadzę bluszcz.
Nie wiem, czy ten na ścianie winobluszcz usunąć, czy zostawić i dosadzić bluszcz zimozielony?

____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 15:02, 17 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Jeśli chodzi o proste linie, to będę mogła zaszaleć w ogrodzie z oczkiem! i w przedogódku, jak zlikwiduję ta wijącą się ścieżkę!

____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
ana_art 15:06, 17 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
aga_szsz napisał(a)
Widzisz Aniu, tak to jest, jak się zaczyna tyłu!!!
Najpierw robota, potem plan!
Ale co ja wtedy wiedziałam i widziałam!!!
Na ogrodowisko trafiłam po fakcie

Ale mam nadzieję, że z tego, co już jest...nie myślę o tych dotychczasowych nasadzeniach, tylko kształcie rabat, uda się coś tam jeszcze ładnego stworzyć!

Podobnie myślimy, na pergoli jest milin, na pewno go stąd usunę i posadzę bluszcz.
Nie wiem, czy ten na ścianie winobluszcz usunąć, czy zostawić i dosadzić bluszcz zimozielony?

Wiesz u mnie też była kostka a potem trafiłam na ogrodowisko i byla cała reszta, takie życie. Ja bym dała po całości bluszcz, Da radę zrobić fajne rzeczy z tymi liniami, ale musisz sie nastawic że do tych inspiracji nijak się to będzie miało. Musisz postawic na małą ilość gatunków by nie zrobić artystycznego nieładu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 15:08, 17 sty 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
aga_szsz napisał(a)
Jeśli chodzi o proste linie, to będę mogła zaszaleć w ogrodzie z oczkiem! i w przedogódku, jak zlikwiduję ta wijącą się ścieżkę!

ale chcesz mieć dwa style ogrodowe w jednym ogrodzie? chyba to zły pomysł...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
aga_szsz 15:51, 17 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ana_art napisał(a)
ale chcesz mieć dwa style ogrodowe w jednym ogrodzie? chyba to zły pomysł...



A broń cię Panie Boże!!!

Wszystko w jednym , prostym stylu! Tylko nie bardzo chcę przenosić zawijasy do dużego ogrodu!

Oj czarno to widzę!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 15:54, 17 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
no tak nastawiłam się na małą różnorodność roślin. Tylko weź i je dobierz...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Gardenarium 10:38, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie załamuj się, można tak zrobić jak myślisz.

Front w miarę minimalistyczny, ale z łukami a reszta ogrodu proste linie.

Oczko trzeba wypłaszczyć, brzegi nie mogą być tak "na łeb", bo można wpaść do wody nieopatrznie)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies