Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Minimalizm z odrobiną romantyczności

Pokaż wątki Pokaż posty

Minimalizm z odrobiną romantyczności

Gardenarium 18:29, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Patrząc jak to mówisz "na pobojowisko" to ja wcale tutaj u ciebie minimalizmu nie widzę. Mnie pasuje całkiem co innego, a to za sprawą tego oczka, z którego nowoczesnego kwadratowego basenu nie zrobisz jednak, chyba że by go oprawić w drewniane podesty

Ja to widzę nawet tak, plażę trzeba zrobić od frontu, a brzegi wypłaszczyć i obsadzić bogatą roślinnością.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:37, 23 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz sama, wybacz szybkościowy rysunek, normalnie projektów tak nie rysuję



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 19:29, 24 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Gardenarium napisał(a)
Patrząc jak to mówisz "na pobojowisko" to ja wcale tutaj u ciebie minimalizmu nie widzę. Mnie pasuje całkiem co innego, a to za sprawą tego oczka, z którego nowoczesnego kwadratowego basenu nie zrobisz jednak, chyba że by go oprawić w drewniane podesty

Ja to widzę nawet tak, plaże trzeba zrobić od frontu, a brzegi wypłaszczyć i obsadzić bogatą roślinnością.









No i jak zwykle Danusiu masz rację!!!

Odpoczęłam trochę, przemyślałam, popatrzyłam, wypunktowałam za i przeciw...
i dochodzę do podobnej konkluzji, że surowy minimalizm nijak się ma do tego domu, ogrodzenia (na które nota bene nie mogę patrzeć), ogrodu, oczka wodnego, roślin które już mam, chociaż to jakieś pojedyncze egzemplarze, ale są! No i te linie pokręcone. A, jeszcze piękna szklarenka do tego... i szopa paskudna
Poza tym styl ten jest sprzeczny z moją naturą, nie lubię surowej, chłodnej nowoczesności, zawsze otaczałam się rzeczami z duszą.
Minimalistyczne ogrody bardzo mi się podobają, ale u siebie chciałabym ocieplić jej surowość trawami, różami- dla moich rodziców, którzy ją uwielbiają , limkami, lawendą, Rh, hostami, które już u rosną, werbena i może jeszcze coś Jak w starych angielskich ogrodach...aczkolwiek bez aż takich szaleństw rabatowo-bylinowych

Czyli to już nie jest minimalizm??!

Może ja mylę pojęcia???

Przedogródek natomiast, naprawdę skromny,

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za Twoje uwagi,

No i cóż...biorę się za kreślenie planów
Czasu coraz mniej, chociaż zima póki co OKRUTNA!!!



____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 19:43, 24 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Jeśli chodzi o to nieszczęsne oczko wodne, jest dość głębokie, ze stromymi brzegami. Musiałabym albo zasypywać, żeby uzyskać łagodny spadek, ale to nie będzie takie ładne, albo je poszerzać, a to mogę zrobić tylko w stronę wejścia do ogrodu. Na szerokość ogrod jest za wąski tylko 15 m, a już teraz oczko ma ok. 9,5m szer. Na końcu po prawej ma być altana, i takie powiedzmy miejsce na spotkania, a już teraz jest tam ciasno!
Dlatego chcę je przebudować, najlepiej zamknąć w sztywne ramy!
Zobaczymy, muszę jakiegoś fachowca zawolać....

Skula, zapraszam na Mazury!

____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 19:49, 24 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
leon60 napisał(a)
Wpadłam zobaczyć i widzę, że u Ciebie też w planach duże zmiany
Słuchaj rad Danusi bo to gwarancja pięknego ogrodu
Zaznaczam by śledzić jak Ci idzie



Witaj Olu!

Milo mi, że wpadłaś do mnie
Ja cichaczem spacerowała już u Ciebie nie raz, wczoraj zatrzymałam się na dłużej.
Widzę podobne dylematy...linie proste, linie falowane.... ja proponuję proste
słup?
Mam podobny problem, chociaż mój nie aż tak okazały jak u Ciebie, ale też w najmniej odpowiednim miejscu!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
aga_szsz 21:51, 24 sty 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Skula napisał(a)
kiedyś pisałaś o studni z tyłu domu
czy jest to studnia wykopana z kręgami - tak jak to dawniej bywało?
przy której był kołowrotek z łańcuchem i wiadrem albo żuraw?
czy jest to wywiercona studnia i tylko pompa jest tam schowana?

zresztą wydaję mi się że i w tym i w tym przypadku można pokusić się o zmniejszenie jej wysokości o jeden krąg - nie będzie wtedy stanowiła betonowego elementu ogrodu - i będąc na wysokości powierzchni ziemi łatwiej będzie ją zamaskować
u mnie właśnie na planowanej rabacie mam studnię na której będę stawiał donicę
a wcześniej przykryję ją włókniną i zasypię korą



Strzał w 10!
A wyobraź sobie, że wcześniej kazałam mojemu M. dołożyć ten krąg, bo wydawało mi się, że taka obudowana będzie ciekawsza, ni i jeszcze pompę ręczną chciałam wstawić!
A teraz mój M. pewnie strasznie się ucieszy, że zmieniła mi się koncepcja...na szczęście!!!

A ta studnia to taka pupierdułka, na jakieś 3-4 kręgi kopana, głównie przepompowuje się tu woda ze studni trochę bliżej domu, a do tamtej natomiast ze studzienki z piwnicy!
Dla mnie to bezsens totalny,ktoś tu nie pomyślał jak trzeba!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Skula 11:41, 25 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
aga_szsz napisał(a)


Skula, zapraszam na Mazury!



a bardzo dziękuję - biorę urlop i już się pakuję !

jak już pisałem ja zacząłbym od oczka wodnego i dobrego planu
na pewno potrzeba będzie złagodzić brzegi i to będą najcięższe prace ziemne

ja osobiście widzę tam jakiś mały kameralny pomościk wchodzący w wodę :

http://ladnydom.pl/budowa/1,106601,5300804,Przepis_na_taras_pomost_nad_jeziorem.html

____________________
Skula Pomysł na ogród
Skula 11:42, 25 sty 2014


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
ale też wiem że poszukujesz geometrycznych rozwiązań tego jeziorka
i wiem też że zamącę Ci w głowie tymi projektami
ale czy nie jest to piękne ?

____________________
Skula Pomysł na ogród
Gardenarium 12:14, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tył oczka obuduj podestami drewnianymi albo obsadź brzegi roślinnością, żeby wyłagodzić te stromizny.

A od przodu możesz plażę, łagodne zejście zrobić, wybrać ziemi, wywieźć gdzieś.

Cieszę się że pomogłam z wyborem, a raczej z nie-wyborem minimalizmu. To nie jest dla tego ogrodu styl.

Froncik zrób elegancki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:17, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obsadzenia brzegów popatrz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2861-naturalny-strumien-ciek-wodny-row-w-ogrodzie

Hosty, irysy wodne, języczki, tarczownice, prymulki, tawułki (Astilbe), żurawki nawet wyżej można wsadzić, paprocie długosz królewski.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies