Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

waldek727 04:16, 21 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
malgorzata_szewczyk napisał(a)
O mamo ale cebulowa kolekcja Szał będzie na wiosnę Macham

Oby!
Trzymam kciuki.
Na sadzenie cebulowych do gruntu to zbyt odległy termin. Wszystko zależy teraz od pogody. Jeżeli nie zdążą się ukorzenić przed zimą, to do wiosny mogą trwale zostać uszkodzone. Sklepy i centra ogrodnicze wyprzedają taniej rośliny cebulowe z chwilą gdy mija ich termin sadzenia. Później to już fifty/fifty.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Dorota123 18:16, 21 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
waldek727 napisał(a)

Oby!
Trzymam kciuki.
Na sadzenie cebulowych do gruntu to zbyt odległy termin. Wszystko zależy teraz od pogody. Jeżeli nie zdążą się ukorzenić przed zimą, to do wiosny mogą trwale zostać uszkodzone. Sklepy i centra ogrodnicze wyprzedają taniej rośliny cebulowe z chwilą gdy mija ich termin sadzenia. Później to już fifty/fifty.


Waldek ja widzę, że Ty nie za bardzo wierzysz w efekt mojego zamówienia, mimo, że trzymasz kciukiA ja wierzę, że zdążą się ukorzenić, że zdrowo przetrzymają zimę i pięknie mi się odwdzięczą za daną im szansę. I tego się będę trzymać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 18:25, 21 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Dorotko, dzięki za namiary
Ależ zaszalałaś, cebulowych całe mnóstwo
ale będzie co podziwiać jak to wszystko zakwitnie


Aniu mam nadzieję, że będzie pięknie, ale Waldek studzi moje wizje upiększonego ogródka, chyba by mnie dobiło to, że będzie niewypał. Dziś sadziłam je 3 godziny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Bogdzia 18:15, 22 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waldek nie strasz,musi byc ładnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Rumianka 21:58, 22 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Witaj Dorotko. Weszłam do Twojego ogrodu na chwilę, ale coś mnie tu trzyma i trzyma. Wiem, to ta różnorodność Twoich okazów przepięknej urody. Czytałam wątek od tyłu, wiem, muszę rozpocząć od poczatku, ale trochę jest do nadgonienia...a jak doszłam do ogrodu bratowej,to nie wiem poprostu co mam powiedzieć, słów mało...Będę tu wracać...Pozwolisz?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 22:45, 22 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dorota123 napisał(a)


Waldek ja widzę, że Ty nie za bardzo wierzysz w efekt mojego zamówienia, mimo, że trzymasz kciukiA ja wierzę, że zdążą się ukorzenić, że zdrowo przetrzymają zimę i pięknie mi się odwdzięczą za daną im szansę. I tego się będę trzymać.


Dorotko ja wierzę , że się uda. Kupiłam w lipcu cebulkę lilii orientalnej w woreczku już bida zaczęła rosnąć białe listki prawie miała mizerota okropna za 1zł bo już nikt nie chciał, wzięłam dwie i wte upały posadziłam na mojej patelni i tylko 1 raz podlałam, obie złapały się życia i jedna nawet mikro kwiatuszkiem zakwitła miał dosłownie kilka centymetrów , ale się odwdzięczyła, w przyszłym roku będzie już zdrowo rosła mam nadzieję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 22:49, 22 lis 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)


Aniu mam nadzieję, że będzie pięknie, ale Waldek studzi moje wizje upiększonego ogródka, chyba by mnie dobiło to, że będzie niewypał. Dziś sadziłam je 3 godziny.

Będzie pięknie.Żaden niewypał!!
# godziny sadzenia cebulowych! !WAW!!Nieźle. Ale pomyśl ile będzie cudnych dni z pięknymi widokami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 13:57, 23 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rumianka napisał(a)
Witaj Dorotko. Weszłam do Twojego ogrodu na chwilę, ale coś mnie tu trzyma i trzyma. Wiem, to ta różnorodność Twoich okazów przepięknej urody. Czytałam wątek od tyłu, wiem, muszę rozpocząć od poczatku, ale trochę jest do nadgonienia...a jak doszłam do ogrodu bratowej,to nie wiem poprostu co mam powiedzieć, słów mało...Będę tu wracać...Pozwolisz?


Będzie mi bardzo miło, jak będziesz do mnie zaglądać.
A bratowa ciągle twierdzi, że ma niedoskonały ogródek. z czym ja się nie zgadzam.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:59, 23 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BOGDZIU, ANABUKO ja już bym chciała widzieć ten efekt, ale jak Waldek ma rację? Trudno jak efektu nie będzie zgonię na Niego, że wykrakał.........żartuję
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 14:03, 23 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
SYLWIO u mnie któreś lilie przemarzają zimą, tylko nie jestem pewna azjatyckie, czy orientalne. Myślę......... tak, orientalne mam w donicach w spiżarce przez całą zimę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies