Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

abiko 14:23, 29 sie 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
I zdradź mi proszę jak się robi kule z trzmieliny? mogę mieć sadzonki, strasznie mnie kusi,robiłaś je sama z sadzonek może?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 21:25, 29 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
I zdradź mi proszę jak się robi kule z trzmieliny? mogę mieć sadzonki, strasznie mnie kusi,robiłaś je sama z sadzonek może?



Z trzmieliny mam małe i duże kulki, mam również lamówki. Sama robiłam, nawet ukorzeniacza nie trzeba. Jeśli masz dostęp do większej ilości gałązek wbijaj po kilka obok siebie i dobrze przygnieć ziemię. Trzeba pamiętać o codziennym zraszaniu polewaczką z sitkiem. Teraz jest bardzo dobra pora na pobieranie sadzonek ponieważ one wytwarzają małe korzonki na gałązkach. Dlatego szybko się ukorzeniają. Dodam, że znacznie szybciej jest efekt niż z bukszpanów. W donicach są świeżo posadzone do ukorzenienia właśnie na lamówki na syna działkę. w ten sposób można też sadzić na kulki. Z jednej gałązki można zrobić kilka sadzonek, nawet jeśli nie mają tych malutkich korzonków.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:39, 29 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
MiloslawaIwaniecPlizga napisał(a)


podzielam opinie,że brama bluszczowa jest obłędna i również o przepis proszę


Dziękuję za miłe słowa, odpowiedź jest na samej górze zaadresowana do Agani.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Katkak 21:46, 29 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Faktycznie Dorotko sliczne te Twoje trzmielinowe kuleczki. Spróbuję i ja takie zrobić. Przydałyby mi się do przedogródka. I takie weselsze te kuleczki niż z bukszpanu.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 21:53, 29 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)


ja zabrałam marunę od mamy, ale chyba sadzonka nie przeżyła a strasznie ją lubię

Masz niesamowicie zdrowy ogrod. Nie widzę, żadnych pogryzień przez ślimaki, zero uszkodzeń przez grad, na hostach np. róże mają zdrowe liście.. no cudnie. A kule wypas




Zwykle usuwam maruny, które już wyglądają brzydko, ale postaram się zebrać nasionka, to później Ci wyślę. Tylko proszę przypomnij się pod koniec września.
Na szczęście nie mam inwazji ślimaków, trafiają się, ale to nie jest plaga. Grad też mnie w tym roku oszczędził, nie mogę tego powiedzieć o suszy. Dziś padał u mnie ładny deszczyk z czego bardzo się cieszę.
Róże niektóre są strasznie parszywe, takim nie robię zdjęć. Kule rzeczywiście mam wypasione, niektóre bukszpany mają przeszło 20 lat i są z tych zdrowych. Nie łapią się ich żadne choroby. I NIECH TAK ZOSTANIE. W sobotę stanęłam z kubkiem kawy na schodach i zaczęłam liczyć ile mam form ciętych. Tylko po jednej stronie bramy mam około 40 sztuk do cięcia, po drugiej 27 + lamówki. Mam też jeszcze do cięcia bukszpany za domem, ale tych jeszcze nie policzyłam. Strasznie dużo tego.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:59, 29 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Dorotko piękny ogród i piękne dodatki. A co to za rozu przy aniolku? To jakaś miniatura, czy okrywowa?



Ta różyczka to Garden Of Roses jest niska, moja ulubiona. ( ko 30 cm, ale nie mierzyłam)

Lamówki i kulki trzmielinowe ładnie rozświetlają rabaty, dlatego na nowej rabacie też będzie żółta lamówka i stożek o wysokości 1m już tam rośnie.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Katkak 23:26, 29 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorota123 napisał(a)



Ta różyczka to Garden Of Roses jest niska, moja ulubiona. ( ko 30 cm, ale nie mierzyłam)

Lamówki i kulki trzmielinowe ładnie rozświetlają rabaty, dlatego na nowej rabacie też będzie żółta lamówka i stożek o wysokości 1m już tam rośnie.


Śliczna ta różyczka. Długo ją masz?Wygląda jak okaz zdrowia .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 10:08, 30 sie 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Kasiu nabyłam ją jesienią, kwitnie bez przerwy całe lato i jest naprawdę bardzo zdrową różą. Krzaczek niski, ładnie rozkrzewiony, piękny kolor nie za dużych kwiatów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 08:21, 31 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorotko
Ślicznie na twoich rabatach.Widzę ,że lubisz kontrasty i kolorki.
Fajnie, piękniej to wszystko wygląda
trzmielinowe kuleczki wyglądają uroczo.Te w donicach tak zostaja na zimę ??.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
abiko 10:25, 31 sie 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Dorota123 napisał(a)



Z trzmieliny mam małe i duże kulki, mam również lamówki. Sama robiłam,
Ok jasne, żeby zrobić z nich kule to kilka sadzisz obok siebie i tniesz jak bukszpan pewnie?

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies