Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:39, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Chyba stworzę miejsce specjalnie dla niego



Zwróć uwagę z jakiego materiału jest wykonany, bo jeżeli z gipsu to będzie miał krótki żywot na polu. Po prostu rozsypie się po deszczach i mrozie. Ten mój wygląda jak z alabastru, mam nadzieję, że jest wytrzymały.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:42, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)


Kupiłam 4 krzaczki To chyba też będę zadowolona Na razie wszystkie są zdrowe



Moja jest bardzo zdrowa, obrywam tylko przekwitłe kwiatostany i podlewam, bo u nas rzadko padają deszcze. Nie to co u Was, że można dwa razy na dzień zmoknąć, a kałuże nie nadążają wysychać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 21:43, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Dorota123 napisał(a)



Zwróć uwagę z jakiego materiału jest wykonany, bo jeżeli z gipsu to będzie miał krótki żywot na polu. Po prostu rozsypie się po deszczach i mrozie. Ten mój wygląda jak z alabastru, mam nadzieję, że jest wytrzymały.

Moje gipsowe anioły na zimę wędrują pod dach ale ten jest chyba z tego samego materiału co zwierzaki, jakaś masa żywiczna chyba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
21:48, 04 wrz 2016
troche za późno ale .....ja mam boscha nozyce akumulatorowe ...a i tak tnę recznymi ...cos mi nie podeszły akumulatorki ..nawet idzie mi nimi wolniej ...to chyba kwestia wprawy?

Dorota123 22:56, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

Moje gipsowe anioły na zimę wędrują pod dach ale ten jest chyba z tego samego materiału co zwierzaki, jakaś masa żywiczna chyba


Jeśli ceramiczny i wypalany to będzie trwały.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:00, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
eee_taam napisał(a)
troche za późno ale .....ja mam boscha nozyce akumulatorowe ...a i tak tnę recznymi ...cos mi nie podeszły akumulatorki ..nawet idzie mi nimi wolniej ...to chyba kwestia wprawy?



Porównywałam też Bosza, ale miały słabsze akumulatorki i krótszy czas pracy. Moje mają 14,4V. Mąż się trochę wzbraniał przed zakupem, jak usłyszał, że wybrałam Makitę to od razu wiedział, że będzie drogo. Teraz już jest zadowolony z zakupu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Rumianka 23:46, 04 wrz 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10249
Dorota123 napisał(a)
PROŚBA
Czy ktoś ma akumulatorowe nożyce firmy Makita 14,4V, są dość drogie, potrzebuję wiarygodnej opinii. Może jest jakiś wątek o takich sprzętach. Może ktoś wie gdzie była dyskusja na temat takich sprzętów.

Mam około 80 sztuk bukszpanów, trzmielin, tuj do formowania chciałabym sobie jakoś uprościć pracę.

Sąsiadka miała nożyce firmy BOSCH i klęłą na nie okrutnie...były do kitu...dłużej trwało ładowanie niż cięcie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Mala_Mi 00:33, 05 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorota123 napisał(a)



Dzięki Aniu, że dałaś swoją opinię. Nożyce akumulatorowe kupione i już z nimi ostro w piątek szalałam. Idą jak brzytwa, cięłam już każdy rodzaj krzewów u mnie. Wreszcie wyrównałam moją lamówkę z trzmieliny. Kule z tui tnie się dużo lepiej niż nożycami, bukszpanów kilka też odświeżyłam EM poskracał nasz naturalny parasol z wierzby. Mam dwa akumulatory, bo w zestawie była jeszcze wkrętarka, czy są noże zapasowe do kupienia nie wiem, ale myślę że tak, nie wiem czy jest różnica, ale piłę na prąd EM sam ostrzy, to może i to da radę - nie znam się.
Na razie bardzo się cieszę z zakupu, ułatwia to moją pracę, dodam, że moje krzewy tnę już trzy tygodnie i jeszcze nie skończone.


Ja nawet trawę przycinam nimi, tylko ja mam Boscha.. ale to ta sama półka cenowa.. i moje model sprzed 6 lat?? Akumulator mi starcza na godzinę. Ale weim o tym i tak rozkładam ciecie by mieć czas naładować..

Jedynie to narzekam na cenę noży.. po kilku ostrzeniach już tak dobrze nie tną

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Urszulla 04:39, 05 wrz 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Fajnie że trafiłam na rozważania o sprzęcie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 04:52, 05 wrz 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Dorota123 napisał(a)




Cudne róże, o rutewce czytam i chyba do róż pasuje
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies