Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Iwk4 05:09, 05 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Czytam, że nożyce kupiłaś. Ja jeszcze nawet nie myślałam o nich.
Zdążę zdecydować pewnie w następnym sezonie. Stoskiem trzmielinowym mnie zadkoczyłaś. Fajny.

____________________
Ogródek Iwony II
Dorota123 13:27, 05 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Rumianka napisał(a)

Sąsiadka miała nożyce firmy BOSCH i klęłą na nie okrutnie...były do kitu...dłużej trwało ładowanie niż cięcie...



Mam dwa akumulatory, drugie ładowanie trwało ok. 1.5 godziny. Ile używany był sprzęt nie wiem, bo to były próby, jeśli dalej tak będą pracować jak za pierwszym razem to będę zadowolona. Wszystko zależy od pojemności akumulatora, u mnie 14,4V
Dziękuję za odzew.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:31, 05 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Mala_Mi napisał(a)


Ja nawet trawę przycinam nimi, tylko ja mam Boscha.. ale to ta sama półka cenowa.. i moje model sprzed 6 lat?? Akumulator mi starcza na godzinę. Ale weim o tym i tak rozkładam ciecie by mieć czas naładować..

Jedynie to narzekam na cenę noży.. po kilku ostrzeniach już tak dobrze nie tną



Aniu a jak długo wytrzymują jedne noże?
Wiem, że to trudne pytanie, ale określ to na sezony. Wytrzymują rok, a może 3 lata
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:35, 05 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Urszulla napisał(a)
Fajnie że trafiłam na rozważania o sprzęcie


Czasem takie rozmowy dużo dają, ja miałam to szczęście, że spotkałam kobiety z utrzymania zieleni jak właśnie przycinały trzmieliny i berberysy. Pozwoliły mi spróbować ciąć. Sprzęt od razu mi się spodobał. Spisałam wszystko co było na naklejkach, a w domu porównałam z innymi markami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:43, 05 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Urszulla napisał(a)


Cudne róże, o rutewce czytam i chyba do róż pasuje


Rutewka na pewno będzie pasować do wielu roślin, bo ma takie delikatne kwiatuszki. Udało mi się zebrać nasionka z różowej, ciekawe, czy uda się powiększyć ilość sadzonek Za swoje 3 lata temu płaciłam po 18 zł.
Cieszę się, że Ci się spodobały moje różyczki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:52, 05 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwk4 napisał(a)
Czytam, że nożyce kupiłaś. Ja jeszcze nawet nie myślałam o nich.
Zdążę zdecydować pewnie w następnym sezonie. Stoskiem trzmielinowym mnie zadkoczyłaś. Fajny.



Stożek ma wzmocnienie w postaci kija, właśnie się uwidocznił, ale mam też jeszcze nie przyciętego w innym miejscu bez żadnego wzmocnienia i jest też taki wysoki.
Mnie takie nożyce marzyły się już dawno, ale kiedyś przeczytam słowa Danusi niezbyt pochlebne o takich sprzętach i zaprzestałam poszukiwań. Swoje krzewy tnę od 3 tygodni (nożycami) i jeszcze nie skończone, musiałam sobie jakoś uprościć pracę, bo bolą mnie łokcie i nadgarstki od wiecznego machania sekatorem bądź nożycami. Krzewy trzeba ciąć dwa razy do roku, więc raczej sprzęt nie będzie bezrobotny.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 13:57, 06 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dla odwiedzających .


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Moniq 14:16, 06 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Ja mam cos takiego; dwa ostrza; jedno do ciecia krzewow itp drugie do traey ponoc. Jestem bardzo zadowolona.
Czas pracy okolo godzina.
____________________
beskidzkie marzenie
Dorota123 09:41, 07 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Moniq napisał(a)
Ja mam cos takiego; dwa ostrza; jedno do ciecia krzewow itp drugie do traey ponoc. Jestem bardzo zadowolona.
Czas pracy okolo godzina.





Swoje używałam tylko raz, brak czasu. 100 minut to już można popracować.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:59, 11 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ogrodnik w akcji



Jeszcze ze dwa popołudnia i skończę cięcie.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies