Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Gocha 22:48, 01 wrz 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dorotko piękne masz róże i takie zdrowe. A ta zmienna Mata Hari to faktycznie dziw nad dziwy- i śliczniutko właśnie w tym roku. Brama bluszczowa piekna. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Dorota123 20:35, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gocha napisał(a)
Dorotko piękne masz róże i takie zdrowe. A ta zmienna Mata Hari to faktycznie dziw nad dziwy- i śliczniutko właśnie w tym roku. Brama bluszczowa piekna. Buziaki


Dziwna ta moja różyczka, ale teraz kwiytnie bardzo obficie i też cieszy moje oczy.
W sobotę byłam na giełdzie staroci pojechałam po niebiesko- granatowe akcenty do ogródka i to są moje łupy.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
bozga 20:41, 04 wrz 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Jak zwykle dodatki wybierasz bezbłędnie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
yolka 20:44, 04 wrz 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Łupy super, muszę i ja pogrzebać w starociach
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
sylwia_slomc... 20:46, 04 wrz 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Dorota123 napisał(a)
,

Też latałam z nim jak kura z jajkiem zanim znalazłam mu odpowiednie miejsce.

Chyba stworzę miejsce specjalnie dla niego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ewa777 20:54, 04 wrz 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorota123 napisał(a)


Bardzo jestem z niej zadowolona, ostro zastanawiam się, czy nie dokupić jeszcze 5 sztuk i posadzić dookoła tego okrągłego placyku.


Kupiłam 4 krzaczki To chyba też będę zadowolona Na razie wszystkie są zdrowe
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mala_Mi 21:03, 04 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dorota123 napisał(a)
PROŚBA
Czy ktoś ma akumulatorowe nożyce firmy Makita 14,4V, są dość drogie, potrzebuję wiarygodnej opinii. Może jest jakiś wątek o takich sprzętach. Może ktoś wie gdzie była dyskusja na temat takich sprzętów.

Mam około 80 sztuk bukszpanów, trzmielin, tuj do formowania chciałabym sobie jakoś uprościć pracę.

Bukszpany jednak najładniej tnie się nożycami ręcznymi, nawet dobre nożyce elektryczne czy akumulatorowe szarpią. Ale jak siespeiszę to i nimi opinkalam
Makita to dobra firma, sprawdź czy można kupić zapasowe noże, bo to jest kluczowe. W tanich nożycach noże nie dają się ostrzyć bo nie są ze stali a z blaszki. I po 1 dniu są już tępe. Te dłużej pracują ,ale i tak trzeba ostrzyć a po jakimś czasie są do wyrzucenia. Dlatego warto kupić sprzęt dobry, a dobry to markowy i droższy. Makita ma wymienne akumulatory.. warto kupić .

Trzmieliny, tuje jak najbardziej.. nożyce takei to podstawa
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Dorota123 21:30, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Mala_Mi napisał(a)

Bukszpany jednak najładniej tnie się nożycami ręcznymi, nawet dobre nożyce elektryczne czy akumulatorowe szarpią. Ale jak siespeiszę to i nimi opinkalam
Makita to dobra firma, sprawdź czy można kupić zapasowe noże, bo to jest kluczowe. W tanich nożycach noże nie dają się ostrzyć bo nie są ze stali a z blaszki. I po 1 dniu są już tępe. Te dłużej pracują ,ale i tak trzeba ostrzyć a po jakimś czasie są do wyrzucenia. Dlatego warto kupić sprzęt dobry, a dobry to markowy i droższy. Makita ma wymienne akumulatory.. warto kupić .

Trzmieliny, tuje jak najbardziej.. nożyce takei to podstawa



Dzięki Aniu, że dałaś swoją opinię. Nożyce akumulatorowe kupione i już z nimi ostro w piątek szalałam. Idą jak brzytwa, cięłam już każdy rodzaj krzewów u mnie. Wreszcie wyrównałam moją lamówkę z trzmieliny. Kule z tui tnie się dużo lepiej niż nożycami, bukszpanów kilka też odświeżyłam EM poskracał nasz naturalny parasol z wierzby. Mam dwa akumulatory, bo w zestawie była jeszcze wkrętarka, czy są noże zapasowe do kupienia nie wiem, ale myślę że tak, nie wiem czy jest różnica, ale piłę na prąd EM sam ostrzy, to może i to da radę - nie znam się.
Na razie bardzo się cieszę z zakupu, ułatwia to moją pracę, dodam, że moje krzewy tnę już trzy tygodnie i jeszcze nie skończone.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:31, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
bozga napisał(a)
Jak zwykle dodatki wybierasz bezbłędnie


Dziękuję, brakowało mi na tej rabacie mocnego akcentu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:36, 04 wrz 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
yolka napisał(a)
Łupy super, muszę i ja pogrzebać w starociach



Od dawna wybierałam się do Sandomierza na starocie, ale jakoś ciągle nie składało się. Z zakupów wróciłam bardzo zadowolona, tym bardziej, że zapłaciłam grosze. Dzban kosztował 20 zł, a za 3 donice ceramiczne zapłaciłam 30 zł. Syn mimo, że dźwigał to wszystko też wrócił zadowolony, bo samochód zostawiony był pod galerią, a wiadomo galeria to zakupy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies