Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Katkak 19:11, 12 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorota123 napisał(a)


Ten bez dostałam od koleżanek z pracy, próbowałam go rozmnożyć z patyczków, ale się nie udało. W ubiegłym roku szukałam też czarnego, ale nie spotkałam. W tym roku spotkałam, ale nie kupiłam, bo nie mam miejsca żeby go gdzieś wcisnąć.

Ale z odciętych patyczków próbowałaś, czy z odkładów. Ja oba bzy kupowałam na internecie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anabell 19:40, 12 lis 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Dorota podziw dla wytworzonych topiarów, zmieniają ogród, przyciągają oczy.

Mam posadzone małe tuje na rabatach, wzięły się za wzrost, myślę zacząć robić z nich spirale zajmą mniej miejsca i nie wiem jak się zabrać. Technikę z opisu znam tylko strach się zabrać, ale odważyć wreszcie się muszę.

Stożek żółty to z trzmieliny?

czarny bez spotkałam latem w dużej doniczce za 35 zł. a tydzień temu go posadziłam ciągle nie miałam miejsca. Zapisałam jaki i nie wiem w których notatkach.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
19:58, 12 lis 2016
o jak miło cie widzieć

masz fajna ta kolekcje topiarową
Dorota123 21:23, 12 lis 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)

Ale z odciętych patyczków próbowałaś, czy z odkładów. Ja oba bzy kupowałam na internecie.


Na wiosnę jak cięłam bez koralowy, powkładałam patyczki do ziemi i do doniczek. Niestety u nich nie działa to tak jak u hortek. Odkładów nie robiłam. Na naszym bazarze jest stoisko z krzaczkami i ta pani przywozi w miarę aktualne nowośći.
Przez internet zamawiam tylko to co nie mogę nigdzie dostać. Trochę się zraziłam do zakupów przez internet. Wyznaję zasadę: obejrzę, dotknę, potarguję. Nie lubię kupować kota w worku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Bogdzia 21:26, 12 lis 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Juz sie wylogowałam ale wróciłam jak zobaczyłam ze jestes. Podziwiam że masz tyle roslin własnej produkcji i własnego kształtowania. Pięknie ci to wychodzi.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Katkak 21:29, 12 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorota123 napisał(a)


Na wiosnę jak cięłam bez koralowy, powkładałam patyczki do ziemi i do doniczek. Niestety u nich nie działa to tak jak u hortek. Odkładów nie robiłam. Na naszym bazarze jest stoisko z krzaczkami i ta pani przywozi w miarę aktualne nowośći.
Przez internet zamawiam tylko to co nie mogę nigdzie dostać. Trochę się zraziłam do zakupów przez internet. Wyznaję zasadę: obejrzę, dotknę, potarguję. Nie lubię kupować kota w worku.

u mnie te bzy były nie do dostania, stąd zakupy internetowe. Póki co jeszcze się nie nacięłam na szczęście.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Dorota123 21:34, 12 lis 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Anabell napisał(a)
Dorota podziw dla wytworzonych topiarów, zmieniają ogród, przyciągają oczy.

Mam posadzone małe tuje na rabatach, wzięły się za wzrost, myślę zacząć robić z nich spirale zajmą mniej miejsca i nie wiem jak się zabrać. Technikę z opisu znam tylko strach się zabrać, ale odważyć wreszcie się muszę.

Stożek żółty to z trzmieliny?

czarny bez spotkałam latem w dużej doniczce za 35 zł. a tydzień temu go posadziłam ciągle nie miałam miejsca. Zapisałam jaki i nie wiem w których notatkach.


W lecie moje cięte bukszpany nie rzucają się w oczy, ale zimą jak nie mają innej konkurencji to one grają pierwsze skrzypce.
Co do robienia spiral, też miałam ochotę spróbować, ale jakoś tak zeszło. Zawsze mogę spróbować. Tylko nie rób tych spiral za dużo, widziałam gdzieś zdjęcie ogrodu, w którym wszystkie kolumnowe iglaki były cięte w spirale. Nie wyglądało to ładnie, 2 sztuki wystarczą. Tuje można trzymać w ryzach i ciąć na równą ścianę, wyglądają wtedy bardzo elegancko. (swoje ok.1,20 metra już zaczęłam spłaszczać - czyli równać)


Mam z żółtej trzmieliny stożki, kopki, kulki i lamówki. Szybko uzyskuje się pożądany efekt niż z bukszpanów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:36, 12 lis 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bogdzia napisał(a)
Juz sie wylogowałam ale wróciłam jak zobaczyłam ze jestes. Podziwiam że masz tyle roslin własnej produkcji i własnego kształtowania. Pięknie ci to wychodzi.


Dziękuję Bożenko pochwała z ust tak wspaniałej ogrodniczki jest bardzo cenna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:41, 12 lis 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
eee_taam napisał(a)
o jak miło cie widzieć

masz fajna ta kolekcje topiarową


Fajnie, że do mnie zawitałaś, nie wiem, czy można moje bukszpany nazwać topiarami. Zawsze zdawało mi się, że topiary są duże, a ja swoim nie pozwalam za bardzo rosnąć, są gęste jak szczotka i mają dodatkowy plus nie łapią grzyba nawet jak je w lecie podlewam po całości. Mam naprawdę zdrową odmianę bukszpanów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Rumianka 13:40, 13 lis 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Witaj mistrzynio ukorzenianych bukszpanów... Ja swoje obcięte gałązki też ciągle wtykam w ziemię...i chociaż obiecuję sobie, że już mi ich wystarczy, to przy następnym cięciu znów hop do ziemi...ale swoje sadzonki cięszą podwójnie... Zdróweczka Kochana życzę...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies