Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Pokaż wątki Pokaż posty

Clematis montana 'Rubens' - wart grzechu

Kasiek 21:02, 11 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
nicol21 napisał(a)


Kaśku nie chcę Ci ranić serca, ale co tam - Marjorie jest piękniejsza i trwalsza od Rubensa przez Ciebie tak uwielbianego. Wg mnie kwitnie dłużej niż Rubens.


Egzemplarz który mam w cieniu ma mniej wybarwione kwiaty i niektóre zielonkawe są, krzaczek jest mniejszy [sadozne w tym samym czasie] ale to kwestia że był zdominowany przez inne rośliny.
Jestem bardzo zadowolona po 1szym sezonie.

W tym samym czasie kupiłam clematisy wielkokwiatowe - jeden padł, jeden miał 5 kwiatów przez cały sezon.
U mnie rosną na mokrym terenie z dużą ilością deszczu w całym sezonie.
Troszkę wkurzające jest babie lato z tego klematisa ale dla piękna kwiatu to da się znieść. Udało mi się rozwinąć jedną roślinę na zupełnie długą część płotu przez regularne przeciąganie nowych pędów na siatkę, sporą część ich też uciełam bo wchodziły na krzewy sąsiada.
W hodowli clematisów jestem zuepłnym nowicjuszem, tymbardziej tak łatwo i szbko osiągnięte piękno cieszy

Polecam gorąco


Zranilas na smierc i na amen Tak naprawde to wszystkie montany sa sliczne, Twoja jest tez cudowna i warta kupieniaDziekuje ze sie z nami podzielilas, moze sie ktos skusi na nia
____________________
Bawarka
Kasiek 21:04, 11 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Hana75 i Marybere dziekuje slicznie dziewczyny
____________________
Bawarka
Kasiek 21:16, 11 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Powtoreczka To ten pierwszy Rubens w moim ogrodzie i tu dobrze widac jakie ma nogi. Ale sa i inne, bardziej odsloniete, to moze od miejsca zalezy.



na tym rosnacym na palaku widac ze nogi pokazuje na jakies 30, 40 cm.

____________________
Bawarka
Gardenarium 09:32, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za sprawą tak bogatego wątku rozpoczęłam pisanie art. o clematisach
Mam już 70 zdjęć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zawitka 14:46, 12 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No to sobie poczytamy .Dzięki Danusiu Będzie wszystko pewnie w pigułce
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gardenarium 17:46, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może nawet w częściach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 17:56, 12 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Cos czuje ze sie nastepna perelka szykuje
____________________
Bawarka
zawitka 20:25, 12 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Kasia -- a jeszcze powiedz czy go przycinać czy w drugim roku nic nie robić .No ten twój obłędny
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kasiek 20:37, 12 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nie tne go, raz tylko jak przeszlo u mnie tornado i polamalo mi pergole, to musialam cos nowego postawic i wtedy go podcielam, ale tylko korekcyjnie i tylko te galazki ktore byly zniszczone i ktore za mocno zwisaly z nowej pergoli. I tak robie do teraz, obcinam tylko to co mi przeszkadza pod nim przejsc. W tamtym roku w styczniu...jak dobrze pamietam...moj maz obcial mi pod linijke te rosnace na murku na tarasie i tez kwitly i szybciutko wyrownaly dlugosc.

On jest najszczesliwszy wtedy, kiedy czlowiek za bardzo sie do niego nie miesza
____________________
Bawarka
zawitka 20:39, 12 lut 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No to daruję mu zblizenie z sekatorem i czekam na jego pąki Dzięki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies