Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 22:50, 15 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agania napisał(a)
No to czekam na Twoje zakupy


Dołożę wszelkich starań
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
admete 06:31, 16 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gardener27 napisał(a)


Witaj Agnieszko Dawno ze sobą nie rozmawialiśmy i cieszę się że wpadłaś w odwiedziny




Prawda dawno nie byłam .
I praktycznie w ogóle nie chodzę po wątkach .
Ostatnie dwa tygodnie ustala się u nas rytm dnia związany z nową szkołą starszego i początkami przedszkola młodszego.....i tak kursuję między jednym a drugim


Moje skrzynie stały całą zimę na zewnątrz niczym nie ocieplone i dały radę ale najlepiej przenieś donice do garażu tam będą zabezpieczone przed niskimi temperaturami Tylko zeby nie było tam za ciepło bo zaczną kiełkować




Mój garażyk byłby dobry, bo nie jest ocieplony


Jest jeszcze jeden patent o którym nikt nie wspomina a jest chyba najprostszy i wczoraj mnie jakoś olśniło Cebule sadzimy do specjalnych koszyczków na cebulowe ( sama miałaś w takich posadzone bo pamiętam jak je wykopywałaś przed akcją P Tomka)Na zimę dołujemy je gdzieś w ogrodzie a wczesną wiosna jak zaczną wypuszczać kły wyciagamy koszyczki z ziemi i wsadzamy do donic tam gdzie je chcemy mieć Prawda ze banalnie proste





No banalnie hahahaha
Może tak zrobię z największą donicą - bo tachac ją z ta ziemią to prawdziwe wyzwanie


Bardzo dziękuje za pochwały Oj....trochę się zarumieniłem

Akcja na rabatach bylinowych jeszcze troche musi poczekać






Bo jest co chwalić jest cudnie .
Mnie tak nie cieszy mój ogród , bo sam widziałeś jak to wszystko wygląda .
Marne i małe, mam nadzieję że w przyszłym roku to co zostało to porządnie odbije i urośnie.
W tamtym roku przesadzane byliny były pod koniec sezonu znowu wielkie i zdrowe, a teraz to marne patyki z paroma listkami


Zakupy praktycznie zrobiłem w Biedronkach bo ceny o połowę tańsze niż wszedzie

Czosnki:
-Gladiator
-Hair
-Okazały
Poluję jeszcze na główkowate

Krokusy

Szafirki

Tulipany:
-Super Parrot
-Queen of night
I mam jeszcze do posadzenia 500 cebul te które wykopywałem z donic m.in Purple Prince i chyba Triumph Yellow

Zakupy wciąż w trakcie bo podoba mi się jeszcze szachownica Meleagris

Dobrą ofertę ma http://cebule-kwiatowe.pl/

Pozdrawiam


No zakupy pokaźne

Ja mam chrapkę na białe szafirki - ale widzę tylko w Obi 10 szt za 7 zł, a wysyłkowo też chyba podobnie.
W Benexie myślę o krokusach , spojrzę na tą szachownice

A ja wczoraj zrobiłam napad na 2 lidle i przytachałam wielkie pudło tulipanów - hahahaha - pokażę u mnie i chyba tyle mi starczy bo walczę cały czas ze wsadzaniem zeszłorocznych cebul

Pozdrawiam gorąco .

Ps jak już się tak rozpisałam
Pisałeś że sporo róż wsadzałeś .
Wczoraj pytałam w sklepie jak mam swoje wsadzać. Mam kupić torf i wymieszać z moją ziemią. Doniczki będą 25 cm - powiedz mi jak głębokie i szerokie doły kopać - żeby dać im największą szansę przyjęcia. Może masz jeszcze jakieś inne sugestie?
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
kosolka 08:00, 16 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dzień dobry! Ale cebulowo u Ciebie ! U mnie też zaraz sie zacznie.. Muszę obmyslec szybko plan nasadzeń.. Powiedz mi jak działa ta sadzarka do cebul? Pozdrawiam słonecznie!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Ozz 11:58, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Cofam się i cofam, a do zdjęć dojść nie mogę Może jakieś nowe?

Jak tam sprawuje się bodziszek Rozanne? Myślę o nim nieustannie
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
AgataBC 15:35, 16 wrz 2014


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Gardener27 napisał(a)
I sprzęcior do sadzenia cebul wreszcie jest


kupiłam w zeszłym roku podobny tylko z ruchomym uchwytem żeby najpierw rozszerzyć gdy się wbija w ziemię i zwęzić jak się wyciąga z ziemią. Jakkolwiek się tego używa (bo można też po prostu wbić i wyjąć)to bardzo ułatwia pracę, ale potrzeba siły chłopa żeby wbić to głębiej w ziemie.. u mnie piasek więc nieraz po wyciągnięciu ziemia się z tej sadzarki wysypuje. Powinno się łatwo wbijać a jednak przy takiej ilości cebulek nieźle się trzeba natrudzić. I to wbijałam tylko w ziemię.. nie wyobrażam sobie w trawnik żeby chociażby krokusy wsadzić. Ziemia musi być lekko wilgotna żeby się ziemia nie wysypywała i też łatwiej wtedy wbić to urządzenie. W zbitą glinę też nie wyobrażam sobie tego użyć. Takie moje spostrzeżenia. Mimo wszystko się nie zniechęcam- w końcu po to to kupiłam..Jak ma się trochę sił to idzie jak po maśle Powodzenia w sadzeniu
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
GosiaJoanna 16:03, 16 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Ja sadzę lanceten trach ciach i dziura jest hihihi ale sprzęt Twój wypas
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gardener27 20:01, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
admete napisał(a)


Prawda dawno nie byłam .
I praktycznie w ogóle nie chodzę po wątkach .
Ostatnie dwa tygodnie ustala się u nas rytm dnia związany z nową szkołą starszego i początkami przedszkola młodszego.....i tak kursuję między jednym a drugim



Wiem wiem Agnieszko że teraz cierpisz na brak czasu Początki są trudne w szkole nie tylko dla dzieci ale również rodziców Dasz radę Wierzę w Ciebie



Mój garażyk byłby dobry, bo nie jest ocieplony


Twój garaż jest idealny na przechowywanie cebul w donicach




No banalnie hahahaha
Może tak zrobię z największą donicą - bo tachac ją z ta ziemią to prawdziwe wyzwanie


Prawda że to takie proste i nie trzeba robić wykopów niemalże budowlanych




Bo jest co chwalić jest cudnie .
Mnie tak nie cieszy mój ogród , bo sam widziałeś jak to wszystko wygląda .
Marne i małe, mam nadzieję że w przyszłym roku to co zostało to porządnie odbije i urośnie.
W tamtym roku przesadzane byliny były pod koniec sezonu znowu wielkie i zdrowe, a teraz to marne patyki z paroma listkami


Twój ogród jest również piękny tylko jeszcze młody W następnym sezonie jak wszystko się wyklaruje będziesz zadowolona Na byliny zawsze można liczyć bo sa bardzo wdzięczne a masz ich u siebie sporo U mnie też glińsko i jeszcze poprzerastane kamieniami a rosliny daja sobie radę





No zakupy pokaźne

Ja mam chrapkę na białe szafirki - ale widzę tylko w Obi 10 szt za 7 zł, a wysyłkowo też chyba podobnie.
W Benexie myślę o krokusach , spojrzę na tą szachownice

A ja wczoraj zrobiłam napad na 2 lidle i przytachałam wielkie pudło tulipanów - hahahaha - pokażę u mnie i chyba tyle mi starczy bo walczę cały czas ze wsadzaniem zeszłorocznych cebul

Pozdrawiam gorąco


Nigdzie mi się nie rzuciły w oczy białe szafirki bo sa mniej popularne ale będę myślał o Tobie i jak gdzieś wyczaję to dam znać Obi niestety jest jednym z najdroższych supermarketów Odwiedzam ich czasem jak zrobią jakąś promocję Benex ma bardzo ciekawą ofertę i ceny są atrakcyjne

Napad na Lidl to mało powiedziane Przy zakupie takich ilości powinni dać Ci duży rabat Ja jeszcze nie zacząłem nic sadzić i sam nie wiem kiedy się za to zabiorę


Ps jak już się tak rozpisałam
Pisałeś że sporo róż wsadzałeś .
Wczoraj pytałam w sklepie jak mam swoje wsadzać. Mam kupić torf i wymieszać z moją ziemią. Doniczki będą 25 cm - powiedz mi jak głębokie i szerokie doły kopać - żeby dać im największą szansę przyjęcia. Może masz jeszcze jakieś inne sugestie?


Ja swoje róże sadziłem w terminie wiosennym Musisz po posadzeniu również pamiętać o zabezpieczeniu sadzonek na zimę

Przygotowanie gleby przed sadzeniem róż

Zalecany odczyn pH gleby wynosi 6,5. Jeżeli w naszym ogrodzie gleba jest zbyt kwaśna, przed posadzeniem róż, należy glebę zwapnować, używając wapna nawozowego lub kredy. Przyjmuje się, iż wprowadzenie około 0,5 kg kredy na 1m² zagonu podniesie wartość pH gleby o 0,5 do 1,0.
Aby poprawić strukturę gleby, wskazane jest dodanie różnych materiałów organicznych, takich jak torf ogrodniczy, kora sosnowa, węgiel brunatny, czy obornik. Torf wymieszany z glebą lekką będzie zatrzymywał w niej wodę i substancje mineralne. Jeżeli gleba jest zbyt zwięzła, gliniasta, możemy ją rozluźnić za pomocą kory sosnowej kompostowanej. Cząstki kory będą się rozkładać w glebie dosyć długo, wzbogacając ją nawet przez okres czterech lat w próchnicę i tlen. Zalecana dawka kory wynosi od 20 do 40 litrów na m². Dodanie do gleby kory wymaga jednoczesnego dodania azotu.
Węgiel brunatny, który dodajemy w podobnych ilościach jak korę, będzie magazynował składniki pokarmowe i zapobiegał ich wymywaniu. Obornik wzbogaci glebę w próchnicę, składniki mineralne i enzymy. Stosując obornik należy pamiętać, aby glebę przygotować na kilka tygodni przed posadzeniem krzewów, gdyż korzenie róż nie powinny zetknąć się ze świeżym nawozem.

Poza dodaniem odpowiednich składników organicznych, glebę należy również spulchnić. Róże należą do roślin korzeniących się dosyć głęboko, przez co glebę spulchniamy aż na głębokośc 60 cm. Wyjątkiem są gleby lekkie piaszczyste - nie przekopujemy ich aż tak głęboko, gdyż woda będzie zbyt szybko wsiąkała w warstwy spodnie.

Sadzenie róż

W miejscu zaplanowanym pod wysadzanie róż wykopujemy dołek o średnicy i głębokości większej niż bryła korzeniowa Miejsce okulizacji powinno się znaleźć 3 - 5 cm poniżej powierzchni ziemi. Na zimę usypujemy kopczyki wysokości 20 do 30 cm, które zabezpieczą pędy przed przemarznięciem. Dodatkowo, w grudniu, po nastaniu większych przymrozków, na kopczyki ziemi wokół krzewów, warto nałożyć warstwę kory oraz gałązki z drzew iglastych.

Pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:08, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kosolka napisał(a)
Dzień dobry! Ale cebulowo u Ciebie ! U mnie też zaraz sie zacznie.. Muszę obmyslec szybko plan nasadzeń.. Powiedz mi jak działa ta sadzarka do cebul? Pozdrawiam słonecznie!


Witaj Olu Ty już po urlopie ?

No jak tu nie kupować jak z każdej strony bombardują Cię promocjami i jeżdżę od sklepu do sklepu i zawsze coś ze sobą przywiozę

Działanie sadzarki jest bardzo proste Wbijasz w ziemię i wyciągasz grunt na pożądaną głębokość Wsadzasz cebulkę i zasypujesz ziemią ot tak

Macham
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:19, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ozz napisał(a)
Cofam się i cofam, a do zdjęć dojść nie mogę Może jakieś nowe?

Jak tam sprawuje się bodziszek Rozanne? Myślę o nim nieustannie



Witam

Zdjęć ostatnio dawno nie wklejałem z braku czasu a i wszystko takie brzydkie się zrobiło Na nowe to trzeba będzie trochę poczekać

Bodziszek Rozanne wciąż obsypany kwiatami i tak będzie do samych mrozów A gdzie kochana Ty byś go jeszcze u siebie upchnęła ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 20:23, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agcia napisał(a)


kupiłam w zeszłym roku podobny tylko z ruchomym uchwytem żeby najpierw rozszerzyć gdy się wbija w ziemię i zwęzić jak się wyciąga z ziemią. Jakkolwiek się tego używa (bo można też po prostu wbić i wyjąć)to bardzo ułatwia pracę, ale potrzeba siły chłopa żeby wbić to głębiej w ziemie.. u mnie piasek więc nieraz po wyciągnięciu ziemia się z tej sadzarki wysypuje. Powinno się łatwo wbijać a jednak przy takiej ilości cebulek nieźle się trzeba natrudzić. I to wbijałam tylko w ziemię.. nie wyobrażam sobie w trawnik żeby chociażby krokusy wsadzić. Ziemia musi być lekko wilgotna żeby się ziemia nie wysypywała i też łatwiej wtedy wbić to urządzenie. W zbitą glinę też nie wyobrażam sobie tego użyć. Takie moje spostrzeżenia. Mimo wszystko się nie zniechęcam- w końcu po to to kupiłam..Jak ma się trochę sił to idzie jak po maśle Powodzenia w sadzeniu


Ja mam to urządzenie pierwszy raz bo do tej pory sadziłem pod rydel cebulowe Tak właśnie się zastanawiam jak się będzie sprawować na mojej glinie Nie kosztowało dużo i można je do innych celów też wykorzystać np. do sadzenia małych sadzonek bylin W niektórych miejscach oprócz gliny mam jeszcze margiel ale tam to będę kopał kilofem

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies