Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

jula81 22:06, 16 wrz 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gardener27 napisał(a)


Kusisz kusicielko Moja lista zakupów zdaje się nie mieć końca

Przemuś.Ja dziś zaszalałam ,zaszalej i Ty a co
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Mirella 22:14, 16 wrz 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Przemko, kupiłam cebulki hi hi, w sklepie o którym mówiłeś, ceny rewelacyjne.
Tylko śladowe ilości ale i tak się cieszę
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
GosiaJoanna 22:28, 16 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Gardener27 napisał(a)


Lancetem ? ...aż sobie musiałem wygoglować

Dobre ....idealny sprzęt na moje warunki glebowe



Lancet, kostur jak to woli ...sadziliśmy las więc został jeden nam na stanie



____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Gardener27 22:31, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
jula81 napisał(a)

Przemuś.Ja dziś zaszalałam ,zaszalej i Ty a co


he he he
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:33, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mirella napisał(a)
Przemko, kupiłam cebulki hi hi, w sklepie o którym mówiłeś, ceny rewelacyjne.
Tylko śladowe ilości ale i tak się cieszę


Bo większość wykupili forumowicze ale każda ilość cieszy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 22:35, 16 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
GosiaJoanna napisał(a)


Lancet, kostur jak to woli ...sadziliśmy las więc został jeden nam na stanie





Jak Wy ten swój ,,zagajniczek ,, posadziliście za pomocą lancetu to nie ma się co zastanawiać nad zakupem Trzeba brać
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa_w_ogrodzie 12:17, 17 wrz 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Gardener27 napisał(a)




Cebulowe w pojemnikach sadzimy w październiku i listopadzie Po posadzeniu podlewany i utrzymujemy wilgotne podłoże żeby nasze cebule się ukorzeniły przed zimą ale nie przesadzamy z wodą bo nam zgniją Następnie są dwa sposoby ich przechowywania

Pierwszy

Przed zimą dołujemy donice a wczesną wiosną jak zrobi się cieplej wyciągamy je pamiętając o regularnie podlewamy Jest jeszcze opcja po wykopaniu z ziemi pędzenia w domu lub ciepłej piwnicy wtedy wcześniej zakwitną

Drugi

Doniczki jesienią trzymamy na zewnątrz żeby niskie temperatury zadziałały na cebule bo wymagają przechłodzenia Przed zimą zanosimy je do ciemnej piwnicy tylko trzeba pamiętać żeby temp nie była wyższa niż 8 stopni Można też donice wnieść do pomieszczenia gospodarczego lub szklarni i zostawić je tam na okres zimy (ja tak zrobiłem) Wynosimy na zewnątrz donice z piwnicy wiosną jak mają kły ok 5 cm pod warunkiem że temperatura na zewnątrz nie spadnie poniżej 10 stopni

Dziękuję wszystko profesjonalnie opisanie. Super. Będę testować sposób drugi. Czytałam też późniejszy wpis o sposobie III też pomysłowy.


____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
GosiaJoanna 12:50, 17 wrz 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Przemo pisałeś, że czosneczki główkowate były wielkości pinezki przyszły moje z Benex'u i wyglądają tak dla porównania obfociłam pinezkę również hihihi

Dodam, że dostałam w prezencie 50 szt. szafirków ...chyba mnie lubia w tym Benex'ie


____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
admete 14:45, 17 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gardener27 napisał(a)



Wiem wiem Agnieszko że teraz cierpisz na brak czasu Początki są trudne w szkole nie tylko dla dzieci ale również rodziców Dasz radę Wierzę w Ciebie



Dzięki
Igor od zeszłego piątku wychodzi z uśmiechem z przedszkola - więc największy kamień z serca mi spadł







Twój ogród jest również piękny tylko jeszcze młody W następnym sezonie jak wszystko się wyklaruje będziesz zadowolona Na byliny zawsze można liczyć bo sa bardzo wdzięczne a masz ich u siebie sporo U mnie też glińsko i jeszcze poprzerastane kamieniami a rosliny daja sobie radę



I tym się pocieszam,ale momentami chcąc nie chcąc człowiek łapie doła
Bo u innych po wsadzeniu wiosennym jest na jesień busz, a u mnie albo suche, albo małe, albo brązowe






Napad na Lidl to mało powiedziane Przy zakupie takich ilości powinni dać Ci duży rabat Ja jeszcze nie zacząłem nic sadzić i sam nie wiem kiedy się za to zabiorę





To trzymam kciuki za Twoje cebule żeby jak najszybciej trafiły do ziemi i żeby łatwo tam wskakiwały

Za rady różane bardzo dziękuję.
Na pierwszy rzut oka bardzo skomplikowane zadanie - poczytam na spokojnie i ustalę plan działania

Jeszcze raz dzięki i pozdrowionka zostawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Gardener27 19:56, 17 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Dziękuję wszystko profesjonalnie opisanie. Super. Będę testować sposób drugi. Czytałam też późniejszy wpis o sposobie III też pomysłowy.


Bardzo się cieszę Ewo że mogłem pomóc Ja jako ,,ojciec chrzestny,, III sposobu będę swoje pomysły wcielał w życie tej jesieni

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies