Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

admete 07:29, 19 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Gardener27 napisał(a)
Aga Trzymam kciuki za polowanie bo faktycznie się nakręciłaś na prymulę Ja lubię pozytywnie zakręconych ludzi

Na razie nic nie widać w warzywniku bo chowa się wszystko pod ziemią ale jak się już pokaże to zdjęcia będą obowiązkowo

Z dzwonkami nie miałem do czynienia ale lobelię uprawiałem i z tego co pamiętam rosły bardzo powoli Dopiero jak je wysadziłem do donic w ogrodzie i zasiliłem ruszyły

Mini szklarenka Chyba wiem o czym mówisz Jeszcze bym się wstrzymał bo w nocy mamy przymrozki a ta konstrukcja nie jest zbyt szczelna zwłaszcza że nie ma podłogi Jak się wyklaruje pogoda myślę że pod koniec kwietnia wynieś rośliny do niej ale na początku musisz je delikatnie zahartować żeby Ci nie chorowały i od razu nie padły Wietrz pomieszczenie w którym rosną ewentualnie wynoś na pole a chowaj na noc Ustaw szklarenkę w zacienionym miejscu a później przenieś do nasłonecznionego Wtedy powoli przyzwyczają się do nowych warunków i odwdzięczą się później


Pozdrawiam serdecznie !


No i widzisz, nie poczekałam na radę i wczoraj skuszona słońcem i temperaturą wywlekłam wszystko na dwór .

Otwierałam okno ale to chyba nic nie dawało, strasznie się to pomieszczenie nagrzewa w dzień
One się mi tam dusiły (na moje oko )

Z hartowaniem byłby problem, bo strasznie ich dużo..wczoraj przenoszenie do szklarni zajęło mi na raty(bo miałam mały 2,5 letni ogonek za sobą ) z 2 godziny.

Zaryzykowałam i najwyżej będę miała nauczkę na przyszłość.
A z lobelią tak zrobię, mam popikowane tylko 6 doniczuszek, reszta jest tam gdzie ją wysiałam, przepikuję dziś resztę - choć to trudnawe z takimi maleństwami i podleję je dziś jakimś nawozikiem i zobaczymy czy ruszy


ps jak poczynię kartkę świąteczną to jeszcze zajrzę
Póki co miłego poranka!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Mathildis 15:59, 19 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardener27 napisał(a)

Kolekcja Prymul








Moje faworytki
Prumula belarina cream i nectarine????

niestety na alle cena zaporowa, a w ogrodniczych w okolicy - brak... mus poczekać na okazję
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 16:03, 19 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gardener27 napisał(a)
I takie niebieskie cudo








Wydaje mi się że to cudo to żagwin??
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
admete 16:10, 19 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 16:23, 19 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Gardener27 16:31, 19 kwi 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
admete napisał(a)


No i widzisz, nie poczekałam na radę i wczoraj skuszona słońcem i temperaturą wywlekłam wszystko na dwór .

Otwierałam okno ale to chyba nic nie dawało, strasznie się to pomieszczenie nagrzewa w dzień
One się mi tam dusiły (na moje oko )

Z hartowaniem byłby problem, bo strasznie ich dużo..wczoraj przenoszenie do szklarni zajęło mi na raty(bo miałam mały 2,5 letni ogonek za sobą ) z 2 godziny.

Zaryzykowałam i najwyżej będę miała nauczkę na przyszłość.
A z lobelią tak zrobię, mam popikowane tylko 6 doniczuszek, reszta jest tam gdzie ją wysiałam, przepikuję dziś resztę - choć to trudnawe z takimi maleństwami i podleję je dziś jakimś nawozikiem i zobaczymy czy ruszy


ps jak poczynię kartkę świąteczną to jeszcze zajrzę
Póki co miłego poranka!!!!






Aga dokopałem się do tego zdjęcia u Ciebie i rozumiem o czym mówisz

Faktycznie samo wietrzenie pomieszczenia nic nie da Latanie z taką ilością roślin w te i z powrotem odpada

Ta szklarenka jest najrozsądniejszym rozwiązaniem a gdyby miał być mróź zawsze możesz czymś okryć całość

Pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:40, 19 kwi 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mathildis napisał(a)

Wydaje mi się że to cudo to żagwin??



Masz rację to żagwin Bardzo dziękuję za pomoc



Aubrieta deltoidea jest niezwykle cenną, fantastycznie wyglądającą byliną znaną jako żagwin ogrodowy. Gęsto splecione pędy pokryte licznymi, lekko owłosionymi liśćmi obsypują się na wiosnę mnóstwem uroczych, zachwycających swoją subtelnością kwiatów. Pięknie wybarwione na intensywnie różowo-fioletowy kolor czarują niespotykanym blaskiem, który fantastycznie rozświetla ogród i dodaje mu niesamowitego klimatu.
Ogromną zaletą żagwina ogrodowego jest jego świetny sposób rozrastania się. Tworzy on gęste, ścielące się kobierce, które mogą być prezentowane w najróżniejszy sposób. Jednym z najbardziej interesujących jest posadzenie żagwina ogrodowego na murku, z którego roślina spuści swoje obsypane kwiatami pędy tworząc gęstą, niesamowicie piękną zasłonę. Żagwin ogrodowy to fantastyczna bylina, która jako jedna z pierwszych pięknie dekoruje ogród. Fenomenalnie ożywia wczesnowiosenny, uśpiony krajobraz sprawiając, że przestrzenie zielone nabierają wspaniałego blasku.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
gaga 16:46, 19 kwi 2014


Dołączył: 04 gru 2013
Posty: 396
Zdrowych pogodnych świąt
____________________
........mój ogród to moje życie. Witam i pozdrawiam - Grażyna.
Gardener27 16:46, 19 kwi 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszko, Aniu, Dajano, Grażyno, Magdo, Robercie serdecznie dziękuje za życzenia wielkanocne Pozdrawiam

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
renatamama3 17:39, 19 kwi 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Przemku ,Wszystkiego co najlepsze na te Święta ,radosnych ,rodzinnych świąt Wielkiej nocy ,mokrego dyngusa ,życzy Renata
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies