Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

siakowa 14:11, 16 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
dalej zielona pytam: a co im doniczka pomoże? działa jak dodatkowa osłona? bo przeciez jak przemarznie ziemia to czy w doniczce czy bez to tak samo dla korzeni? :/
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Jagodaa 14:18, 16 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Tu nie chodzi o dodatkową osłonę , tylko o to, aby łatwo było wyciągnąć wiosną roślinę, bez uszkadzania jej systemu korzeniowego. Korzenie nie będą się rozrastać poza doniczkę, więc przy wykopaniu nie uszkodzi się ich.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
bleebla 14:19, 16 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Jagodaa napisał(a)


Zawsze mi się wydawało, że z Ciebie uczynna dziewczyna musi być .

Chyba fajna sprawa kiełkownica, rzadko mam okazję jeść kiełki.


Fajna... stała u mnie przez rok i się kurzyła, ale jak zaczęłam ją używać to końca nie widać

Kupiłam ją 2 lata temu jak się zimą przeciągała a ja zatęskniłam za rzodkiewką

Macham

ps. kto jak kto, ale Ty zawsze możesz na mnie liczyć
____________________
Aga - Mała eLeczka
polinka 14:40, 16 paź 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mogę jeść kiełki tonami Chyba najwyższy czas zainwestować w kiełkownicę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 16:58, 16 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja się raczej nie pokuszę, bo znając siebie wiem, że na maksymalnie kilku razach by się skończyło .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Viola 17:21, 16 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Jagodaa napisał(a)
Tu nie chodzi o dodatkową osłonę , tylko o to, aby łatwo było wyciągnąć wiosną roślinę, bez uszkadzania jej systemu korzeniowego. Korzenie nie będą się rozrastać poza doniczkę, więc przy wykopaniu nie uszkodzi się ich.


Jagoda, normalnie szacun, profesor lepiej by tego nie wytłumaczył. I jak zwięźle
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 17:24, 16 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
U mnie jeszcze część nie zadołowana, nie chce się kopać w te zimne dni, może w weekend się rozpogodzi. A mam dużego świerka w doniczce, takiego 1,40 cm. Jest taki średnio urodziwy, chyba skończy jako drzewko bożonarodzeniowe. A może zostawię go w donicy i znowu po świętach do dołka ?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Jagodaa 19:22, 16 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Viola, u mnie jeszcze nic nie zadołowane . Liczę, że się zmobilizuję do posadzenia w gruncie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Mathildis 21:33, 16 paź 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Jagodaa napisał(a)
Viola, u mnie jeszcze nic nie zadołowane . Liczę, że się zmobilizuję do posadzenia w gruncie.


mnie też jeszcze parę rzeczy zostało do zrobienia (cebulki i parę doniczek)... liczę na pogodny weekend i troszkę czasu
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Jagodaa 21:37, 16 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mathildis napisał(a)


mnie też jeszcze parę rzeczy zostało do zrobienia (cebulki i parę doniczek)... liczę na pogodny weekend i troszkę czasu


Byłam pewna, że posadzę cisy, zasłonę warzywniaka, ale muszę dokładnie wyznaczyć linię żywopłotu, a jeszcze tego nie zrobiłam, a na dodatek zabrakło mi ziemi workowanej .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies