Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwitnące skarpy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwitnące skarpy

pawel_snopek 19:30, 04 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Mala_Mi napisał(a)


To parocja????

A miałeś wcześniej jeszcze drzewko co tak fajnie dwukolorowo liście się przebarwiły.. na obrzeżach czerwone. Co to??

Takiego pięknego bambusa miała Pszczelarnia u siebie, ale go wyciepał... szkoda, bo ten Bambo mi się podoba.

I masz grujecznika z listkami .. po prostu szok.. mój od sierpnia łysy


Tak to parrocja tamto drzewo to jest klon czerwony Bowhal rośnie kolumnowo prawie do 25 metrów

A co do pana grujecznika on rośnie prawie w cieniu i bardzo słabo się przebarwia lecz liście ma zawsze piękne
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 19:32, 04 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
sylwia_slomczewska napisał(a)


Czy ten bambusik jest z tych ekspansywnych i go jakoś ograniczasz czy nie ma z nim problemu???


To jest fargesia murielae i jest bambusem kępowym rośnie podobnie do miskantów
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Mala_Mi 20:46, 04 lis 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Liście silnie toksyczne dla koni.- tytle tylko doczytałam o tym cudnym klonie Fajny rarytasik.. uwielbiam klony... aż mózg pracował gdzie by takiego upchnąć ... na szczęście dla mnie .. nie do kupienia u nas

Gratulacje koleżance za wianek.. i gratki dla Ciebie za dobór materiałów.. prima sort Że sztuczne ma zaletę .. może wisieć kilka lat

Parocje maja sporo odmian, i dlatego Twoja jest bardziej czerwona a moja bardziej żółta. Chociaż czerwony barwnik się tworzy jesienią, a żółty po prostu w roślinie już jest.. czym uboższa ziemia tym więcej czerwonego.. U mnie glina, system palowy wiec u mnie ziemia żyzna dla parocji.. Jedno z dwóch.. ale tak czy siak jest piękna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
pawel_snopek 21:24, 04 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Mala_Mi napisał(a)
Liście silnie toksyczne dla koni.- tytle tylko doczytałam o tym cudnym klonie Fajny rarytasik.. uwielbiam klony... aż mózg pracował gdzie by takiego upchnąć ... na szczęście dla mnie .. nie do kupienia u nas

Gratulacje koleżance za wianek.. i gratki dla Ciebie za dobór materiałów.. prima sort Że sztuczne ma zaletę .. może wisieć kilka lat

Parocje maja sporo odmian, i dlatego Twoja jest bardziej czerwona a moja bardziej żółta. Chociaż czerwony barwnik się tworzy jesienią, a żółty po prostu w roślinie już jest.. czym uboższa ziemia tym więcej czerwonego.. U mnie glina, system palowy wiec u mnie ziemia żyzna dla parocji.. Jedno z dwóch.. ale tak czy siak jest piękna


Znalazłem tego klona u uzdowskich w ofercie , mieli jeszcze inne klony czerwone lecz wybór padł na tego z racji żę jest oryginalny i ma kolumnowy pokrój. Dokupiłem sobie jak byłem u nich jeszcze brzozę grayswood ghost też mi się bardzo podoba mam zamiar jeszcze kupić błotnię leśną też mi się podoba
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 13:11, 14 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Witam wszystkich odwiedzających przyszła pora na wstawienie nowych foteczek
na początek moje zimowe kompozycje bez dodatków świątecznych


reszta fotek
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardener27 14:11, 14 lis 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Paweł nie boisz się że ta ,,chojna,, do świąt się posypie przy tych dodatnich temperaturach ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pawel_snopek 14:19, 14 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Gardener27 napisał(a)
Paweł nie boisz się że ta ,,chojna,, do świąt się posypie przy tych dodatnich temperaturach ?


Jeżeli będzie się sypać to wymienie ją na nową u mnie w okolicach sosny pospolitej jest dużo
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Karol99 15:29, 14 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo fajne te kompozycje. Nie wpadłbym na to, że można wykorzystć sosnę.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
pawel_snopek 15:48, 14 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Karol99 napisał(a)
Bardzo fajne te kompozycje. Nie wpadłbym na to, że można wykorzystć sosnę.


będę dodawał jeszcze do tego więcej gałązek z cyprysa, sosen innych jodeł oraz świerków plus dereńiowe gałęzie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 17:28, 15 lis 2015


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Zastanawiam się nad zakupem ciemierników przez internet tylk boje się o ich jakość oraz o to czy teraz po wysadzeniu ich do ziemi przetrwają mi do następnego sezonu. czy to dobry pomysł?.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies