Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

Juzia 17:43, 28 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Hakone nie jest zimozielona...niestety.


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
marta_d 18:34, 28 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
szkoda, ale jest taka ładna, że można jej to wybaczyć to znaczy, że jej liście się obcina na zimę? czy wczesną wiosną ? ja w temacie traw zielona nigdy żadnych ozdobnych nie posiadałam - jedyny wyjątek - turzyca Evergold w towarzystwie miłorzębów i żywopłotu tujowego, ale ona zimozielona
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Juzia 19:25, 28 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Wiosną tniemy trawska
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Napia 23:16, 28 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Marta, jest na ogrodowisku taki wątek, co z czym ładnie wygląda, ale nie mam jak wkleić linka do strony, bo piszę z telefonu jest też wątek projektowy, ale tam już pewnie byłaś może tam znajdziesz coś dla siebie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardener27 00:08, 29 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Owszem jest tego od groma http://www.ogrodowisko.pl/forum/6-projektowanie-ogrodow ale nie wiem czy przedrzesz się przez to do wiosny Najszybciej i chyba najprościej prowadzić rozmowę zawsze doradzimy

Już sam nie wiem czy mówicie o tawule czy tawułce Tawuła krzew który kwitnie na biało lub różowo wczesną wiosną najlepiej rośnie w pełnym słońcu Tawułka bylina zaś najlepiej w cieniu lub półcieniu po słońce upala jej liście
Klon palmowy czerwony powinien rosnąć w słońcu bo ładnie się wybarwia ale nie na patelni to go usmaży, w cieniu traci purpurowy kolor liści
Z Rh według mnie trawy też fajnie wyglądają Jeśli są jeszcze niezbyt wysokie to można za nimi dać miskanty a przed rozplenice lub turzyce Fajnym patentem na rabaty jest dobieranie roślin pod względem odczynu gleby np. z tyłu rząd hortensji bukietowych przed nimi azalie lub różaneczniki przed nimi hortensje ogrodowe a przed nimi wrzosy O każdej porze roku coś kwitnie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Juzia 07:19, 29 paź 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Ja pisałam o tawułkach

Jeśli cień głęboki to miskanty średnio dobre do takiego miejsca....ale ponoć paskowane lepiej znoszą cień niż inne


Rozplenice przed Rh tylko jeśli Rh są już duże....albo rozplenice małej odmiany
Ja posadziłam rozplenice NN wiosną i jesienią już musiałam rozsadzać, bo takie wielkie porosły, że mi się nie mieściły na rabacie


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardener27 15:08, 29 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Marta co u Ciebie słychać ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
marta_d 15:12, 29 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Owszem jest tego od groma http://www.ogrodowisko.pl/forum/6-projektowanie-ogrodow ale nie wiem czy przedrzesz się przez to do wiosny Najszybciej i chyba najprościej prowadzić rozmowę zawsze doradzimy

Już sam nie wiem czy mówicie o tawule czy tawułce Tawuła krzew który kwitnie na biało lub różowo wczesną wiosną najlepiej rośnie w pełnym słońcu Tawułka bylina zaś najlepiej w cieniu lub półcieniu po słońce upala jej liście
Klon palmowy czerwony powinien rosnąć w słońcu bo ładnie się wybarwia ale nie na patelni to go usmaży, w cieniu traci purpurowy kolor liści
Z Rh według mnie trawy też fajnie wyglądają Jeśli są jeszcze niezbyt wysokie to można za nimi dać miskanty a przed rozplenice lub turzyce Fajnym patentem na rabaty jest dobieranie roślin pod względem odczynu gleby np. z tyłu rząd hortensji bukietowych przed nimi azalie lub różaneczniki przed nimi hortensje ogrodowe a przed nimi wrzosy O każdej porze roku coś kwitnie


właśnie zerknęłam w linka, którego mi podesłałeś Przemciu mówiłyśmy o tawułkach, są takie odmiany, których wysokość kwiatostanów osiąga nawet do 120 cm! Tawuły śnieżnej o której mówisz nie lubię, wręcz bardzo nie lubię taki krzaczor paskudny tak pomyślałam, że tą rabatę mogłabym stworzyć na bazie odczynu gleby, mam raczej kwaśną, ciekawe czy za rh zmieściłyby się hort, ale wątpię, bo tam wąsko, prędzej trawy te rh jeszcze raczej małe stąd ten problem co przed nimi chyba wykupię sobie 30-dniowego garden puzzle i będę kombinować w pełni lata i wiosną przez część dnia rh są w cieniu, ale też dosięga je słońce( nie mam fotki , która oddaje ten stan rzeczy ) zaryzykowałabym z trawami pomiędzy rh a żywopłotem np. Gracilimus już jeden pomysł jest
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 15:13, 29 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Gardener27 napisał(a)
Marta co u Ciebie słychać ?


a w porząsiu mam dziś urlopik i niebawem lecę do kina przeglądałam jak zwykle O. szukałam natchnienia
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 15:15, 29 paź 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Juzia_G napisał(a)
Ja pisałam o tawułkach

Jeśli cień głęboki to miskanty średnio dobre do takiego miejsca....ale ponoć paskowane lepiej znoszą cień niż inne


Rozplenice przed Rh tylko jeśli Rh są już duże....albo rozplenice małej odmiany
Ja posadziłam rozplenice NN wiosną i jesienią już musiałam rozsadzać, bo takie wielkie porosły, że mi się nie mieściły na rabacie




rozplenice małe typu Little Bunny - urocza jest
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies