Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

Ewik 22:26, 26 lis 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ale sie super rozrosła, cudnie wygląda
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
szemusia 16:20, 12 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
A czy ktoś próbowal siać ostnicę piórkowatą (Stipa pennata)? Nasionka zakupiłam już w zeszłym roku, ale do kiełkowania potrzebują (wg instrukcji siewu) na zmianę wysokich i niskich temperatur. Wówczas więc zrezygnowałam z siewu, ale pokusiło mnie teraz i próbuję. Może macie jakies doświadczenia z tą odmianą? Dodam, że zwykłą stipę wg waszych wskazówek również wysiałam w ubiegłym roku i pieknie ozdabia dotąd mój ogród
Pozdrawiam wszystkie wyczekujące wiosny ogrodniczki
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Anabell 23:36, 12 sty 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ostnicę piórkowatą siałam w ubiegłym roku w opakowaniu było 10 nasionek, doczekałam się tylko jednej rozsady.
Możliwe że nie spełniłam jej odpowiednich warunków, bo nie wiedziałam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 08:01, 13 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo nasiona były stare lub niedojrzałe i siła kiełkowania zbyt mała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szemusia 16:33, 13 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
To zobaczymy co wzejdzie u mnie. Na razie stoi na parapecie (zalecana temp. +18), a za 2-3 tygodnie powinnam jej zapewnić w okolicach 0. Później znów temp. wyższa. Trochę to skomplikowane, ale zobaczymy, czy do zrealizowania w warunkach domowych
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
zawitka 18:53, 13 sty 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
To aż tak skomplikowane sianie tej ostnicy ????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gardenarium 18:59, 13 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest skomplikowane, normalne, tylko nasiona muszą być dobre
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szemusia 20:33, 13 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Danusiu kochana, bo ja już całkiem sie zakręciłam . Czy w takim razie jest różnica w wysiewaniu ostnicy piórkowatej (Stipa pennata), a tej, którą my zwykle siejemy (Stipa tenuissima). Dodam, że nasionka wyglądają zupełnie inaczej - te pierwsze malusieńkie że z lupą je siać, a te piórkowatej mają ok 2 cm długości... I na opakowaniu napisali, że jest wieloletnia, no i ta instrukcja siewu... Może to znów chwyt marketingowy? Jednak człowiek całe życie się uczy...
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Anabell 23:58, 13 sty 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Danusiu - tak mi się wydaje co do stipy piórkowatej, coś było nie tak z nasionami. w tym czasie miałam na parapecie dużo innych zasianych nasion i powschodziły.
Ta jedna trawka ładnie rozrosła się w ciągu lata jeśli przeżyje zimę mam podzielić.
Stipę jednoroczną też siałam w ubiegłym roku kupioną i moje zebrane
nasionka, jedna i druga pięknie powschodziła. W ogrodzie łatwo się wysiewa można przesadzić do doniczek lub w docelowe miejsce.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 07:09, 14 sty 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu jak głęboko siałaś nasionka Stipy?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies