Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

anetta 18:35, 16 lut 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Powiem Wam że u mojej mamy koło Krakowa sobie ta Stipia spokojnie zimuje juz kilka lat bez okrywania nie wiem jak ona to robi
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
jankosia 13:13, 22 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Kochani czy wy te ostnice Pony Tails po zimie przycinacie czy wyczesujecie? Oglądałam wczoraj swoje i na 100% przezimowały bo zieloniutkie są. Jest trochę takich beżowych źdźbeł ale to może tylko łodygi po zeszłorocznych kłosach? Szkoda byłoby tak ściąć na łyso. U kogoś czytałam że się ją wyczesuje. Czy to tak grzebieniem czy rękawicą do czesania? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Gardenarium 13:27, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyskubujesz martwe źdźbła, albo przycinasz całość. Ale skoro dobrze wyglądają to tylko poczyść.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jankosia 13:47, 22 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Dziękuję Szefowo Łagodna zima ti jednak fajna sprawa
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
siakowa 07:28, 23 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a ja mam pytanie...czy jesli wykiełkowało mi ok 65 igiełek stipy to oznacza zakladajac optymistyczna wersje że bedzie 65 stip ?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kasya 08:07, 23 lut 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
siakowa napisał(a)
a ja mam pytanie...czy jesli wykiełkowało mi ok 65 igiełek stipy to oznacza zakladajac optymistyczna wersje że bedzie 65 stip ?


Ze tez ci się chciało tyle liczyć

Odpowiem ci to co Juz sama się dowiedziałam,
Teoretycznie tak ale jeśli chcesz mieć szybciej ładne kępki to trzeba posadzić po kilka siewek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
siakowa 08:41, 23 lut 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Kasya napisał(a)


Ze tez ci się chciało tyle liczyć

Odpowiem ci to co Juz sama się dowiedziałam,
Teoretycznie tak ale jeśli chcesz mieć szybciej ładne kępki to trzeba posadzić po kilka siewek


tak tak to wiem ale biorac pod uwage ze zasiałam nastepne opakowanie..bede miała co łączyć dzieki
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Iwk4 23:40, 03 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Moja stipa nadaje się już do pikowania:

Dziś zaczęłam pikować. Przed pikowaniem się już nie podlewa, bo wtedy brylka jest bardziej zbita i urywają się korzonki. Są bardzo delikatne. Zaczęłam wyjmować po troszku widelcem i rozdzielać na pojedyncze siewki. Niektóre były ze sobą złączone, to nie rozrywałam, tylko sadziłam po 2 trawki.
etap 1 - delikatne wyjęcie z doniczki za pomocą widelca.

etap drugi - rozdzielanie siewek. Siewki są delikatne, korzonki nitkowate. Pociągnięte się łatwo odrywają, dlatego trzeba uważać, by nie oderwać korzonków od trawki.

etap 3 - Sadziłam do doniczek za pomocą patyczka, ale chyba lepszy okazał się drugi koniec widelca. Łatwiej się robiło dołki, aby włożyć bryłkę z korzonkami i dociskałam widelcem z boku. Połączone bryłą korzonki sadziłam po dwie, aby nie niszczyć delikatnego systemu korzeniowego.

etap 4 - Delikatne podlanie. Ziemia po podlaniu trochę siadła. Nie wiem, czy dosypać, bo wtedy trawki będą siedziały za głęboko. Chyba tak zostawię. Reszta jutro. Dziś już słabo widzę te siewki.
____________________
Ogródek Iwony II
Anabell 00:23, 04 mar 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iwonka - lepiej się rozdzielają siewki jak torf jest tylko wilgotny nie za bardzo mokry, ale i nie za suchy. w obu przypadkach urywają się delikatne korzonki.
Ja wszystko późno siałam, tylko mogę pikować trawę perłową.
Mam ją w przezroczystym pojemniku i widzę bardzo delikatne korzenie, aż boję się poruszyć dlatego jeszcze czekam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Kasya 00:33, 04 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Wielgachna ta stipa, prawie do koszenia

Ile czasu minelo od wykielkowania ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies