Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Bogdzia 19:46, 28 gru 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nallar napisał(a)

Choć to bardzo trudne pozostaje nam się pogodzić z wyborami naszych dzieci. Pocieszać się możemy tym że tam gdzie są, są szczęśliwe.

U nas przez trzy lata było gniazdko rudzików, zrobiły je na belce pod dachem (brakowało jeszcze podbitki)Parka nie musiała się zbytnio angażować w zdobywanie pożywienia, muszek wygrzewających się na żółtej ścianie domu miały pod dostatkiem. Pomogły nam nawet pozbyć się os które zrobiły sobie gniazdo nad werandą. Przyzwyczaiły się do naszej obecności na tyle że nie przeszkadzało im nawet to że siedzimy tuż pod ich gniazdkiem. Obserwowałam je godzinami, kiedy siedziały na jajkach, kiedy donsiły pożywienie już dla piskląt i pierwsze niezgrabne loty młodych. Podnosiły alarm kiedy w pobliżu pojawiał się pies czy kot sąsiada, weszło mi w nawyk wychodzenie i sprawdzanie co się dzieje.
Przyszedł czas na zrobienie podbitki i gniazdko musiało być usunięte. Nie wiem czy to ta sama parka ale w tym roku miały gniazdko w żywotniku, ciekawe czy wrócą wiosną.
A że na ptaszkach się nie znam to do końca nie wiem czy to rudzik czy pleszka.


Najbardziej takie miejsca lubią kopciuszki , samiec też ma trochę rudawego koloru i może to powodowac mylenie go z rudzikiem , pleszki są jeszcze bardziej zarudziałe ale one wolą gniazda w dziuplach lub budkach z duzymi otworami choc czasem zdarza sie ze i gdzieś w budynku ale one są bardziej płochliwe od kopciuszków a rudzik to nie był bo on ma gniazdo do wysokości 1 m nad ziemią , podbitkowe wysokości to dla niego za wysoko. Myslę ze to kopciuszki były.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nallar 22:20, 28 gru 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Bogdzia napisał(a)


Najbardziej takie miejsca lubią kopciuszki , samiec też ma trochę rudawego koloru i może to powodowac mylenie go z rudzikiem , pleszki są jeszcze bardziej zarudziałe ale one wolą gniazda w dziuplach lub budkach z duzymi otworami choc czasem zdarza sie ze i gdzieś w budynku ale one są bardziej płochliwe od kopciuszków a rudzik to nie był bo on ma gniazdo do wysokości 1 m nad ziemią , podbitkowe wysokości to dla niego za wysoko. Myslę ze to kopciuszki były.

Właśnie dziś czytałam na temat rudzika, kopciuszka i pleszki, zdjęcia jakie widziałam w necie najbardziej przypominają właśnie kopciuszka i jeśli to on charakterystycznie "podryguje" ogonkiem to musiała być właśnie jego rodzina.
Dziękuję Bożenko za informację, człowiek uczy się całe życie.
Przyznaje że obserwowanie ich sprawiało mi wielką radość.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kasiek 19:22, 29 gru 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ale słodziaki - i nowonarodzony prezencik pod choinkę i ten piękny piesio...
Gratuluje wnusi, to musi byc niesamowite przezycie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Katkak 20:04, 29 gru 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewcia wiosna przyjdzie szybciej niż nam się wydaje. ani się obejrzymy i znów trzeba będzie świąteczne porządki uskuteczniać . Buziaki
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 22:01, 29 gru 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kasiek napisał(a)
Ale słodziaki - i nowonarodzony prezencik pod choinkę i ten piękny piesio...
Gratuluje wnusi, to musi byc niesamowite przezycie

Przeżycie Kasiu, i to jakie....
Dzięki za gratulacje.
Smoczyca cieszyła się śniegiem tylko pierwszego dnia, dziś śnieg jest zmrożony i koli w łapki więc wybrała miejsce przy kominku.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 22:14, 29 gru 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)
Ewcia wiosna przyjdzie szybciej niż nam się wydaje. ani się obejrzymy i znów trzeba będzie świąteczne porządki uskuteczniać . Buziaki

W oczekiwaniu na wiosnę, co by rączki były zajęte, zrobiłam dziś zakupki. Serwetki (wybór mizerny) nową flachę vikolu. Jutro muszę kupić biały akryl i chusteczki do nosa, co by nozdrza przeczyścić, zobaczymy czy uda mi się to wciągnąć jak obiecywałaś.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 23:08, 29 gru 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)

W oczekiwaniu na wiosnę, co by rączki były zajęte, zrobiłam dziś zakupki. Serwetki (wybór mizerny) nową flachę vikolu. Jutro muszę kupić biały akryl i chusteczki do nosa, co by nozdrza przeczyścić, zobaczymy czy uda mi się to wciągnąć jak obiecywałaś.

Uda, uda
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Mirella 13:11, 30 gru 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mam ochotkę, dokarmiam biedaka.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Nallar 15:05, 30 gru 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mirella napisał(a)
Mam ochotkę, dokarmiam biedaka.

To super. Dziś dowiedziałam się od taty (wędkarza)że w sklepach dla wędkarzy jest możliwość kupienia tzw. białych i czerwonych robaków.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 15:13, 30 gru 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Namiastka zimy w moim ogródku.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies