Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Katkak 17:44, 16 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewcia jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Chodzi o fajne, piętrowe nasadzenie (od najwyższego do najniższego) Od razu się przyznaję, że sama tego nie wymyśliłam tylko zgapiłam od Ewci z Wilczej Góry, ale chyba się nie obrazi . Tak to leci: z tyłu wysokie trawy, przed nimi hortensje bukietowe, w nogach rozplenice z rozchodnikami, a najniżej żurawki .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 17:56, 16 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Kasiu jeśli już coś zdecyduję, to dam znać co do host.(buziaki już przesyłam)
Sprawdziłam to proso i faktycznie jest ładne, ale to już na zupełnie inną rabatę i nie w tym roku.
Idę do Ciebie zobaczyć tą rabatkę o której pisałaś.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 19:46, 16 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)
Ewcia jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Chodzi o fajne, piętrowe nasadzenie (od najwyższego do najniższego) Od razu się przyznaję, że sama tego nie wymyśliłam tylko zgapiłam od Ewci z Wilczej Góry, ale chyba się nie obrazi . Tak to leci: z tyłu wysokie trawy, przed nimi hortensje bukietowe, w nogach rozplenice z rozchodnikami, a najniżej żurawki .

Kasiu byłam u Wilczej, jej ogród jest piękny. Ach.....
Też myślałam o piętrowym nasadzeniu tylko że tam jest wąsko, zobacz na rysunek z planem, w porywach 2 metry a już są iglaczki(ich wolałabym nie ruszać) Zmieszczą mi się maks dwa dodatkowe piętra.

Pamiętasz jakie Łukasz polecał żurawki na słoneczne rabaty?
Od tego skakania po wątkach kręci mi się w głowie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 21:15, 16 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)

Kasiu byłam u Wilczej, jej ogród jest piękny. Ach.....
Też myślałam o piętrowym nasadzeniu tylko że tam jest wąsko, zobacz na rysunek z planem, w porywach 2 metry a już są iglaczki(ich wolałabym nie ruszać) Zmieszczą mi się maks dwa dodatkowe piętra.

Pamiętasz jakie Łukasz polecał żurawki na słoneczne rabaty?
Od tego skakania po wątkach kręci mi się w głowie.

Niestety nie pamiętam, musisz Go zapytać.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Luki 23:53, 16 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja to widzę tak
Tuja jak dla mnie posadzone są za rzdako i lepiej byłoby wsadzić po jednej w te szczeliny, byłoby ładne jednolite tło. Jeżeli nie chcesz już więcej dosadzać to najlepszym rozwiązaniem byłoby dosadzenie w przerwy miedzy tujami miskantów. Zrobiło by się ładne zwiewne tło.
Połączenie piwonii z żurawkami dla mnie jak najbardziej, host mimo wszystko na słońce bym nie dawał. Żurawki ze zdjęcia które pokazałaś to Marmalade(tak na 95%) na słońce jak najbardziej. Co do części bez piwonii(przed tujami) to zależy czy chcesz tam krzewy czy byliny no i w jakiej kolorystyce
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Nallar 00:14, 17 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Luki napisał(a)
Ja to widzę tak
Tuja jak dla mnie posadzone są za rzdako i lepiej byłoby wsadzić po jednej w te szczeliny, byłoby ładne jednolite tło. Jeżeli nie chcesz już więcej dosadzać to najlepszym rozwiązaniem byłoby dosadzenie w przerwy miedzy tujami miskantów. Zrobiło by się ładne zwiewne tło.
Połączenie piwonii z żurawkami dla mnie jak najbardziej, host mimo wszystko na słońce bym nie dawał. Żurawki ze zdjęcia które pokazałaś to Marmalade(tak na 95%) na słońce jak najbardziej. Co do części bez piwonii(przed tujami) to zależy czy chcesz tam krzewy czy byliny no i w jakiej kolorystyce

Aż mi głupio że zawracam Ci głowę.
Pomysł z miskantami mi się podoba, mam rozumieć że miałyby być w jednej linii ze szmaragdami.
Przed szmaragdami nic nie mogłam wymyślić więc żywcem planowałam zerżnąć pomysł Ani, ale jestem otwarta na propozycje. Jeśli chodzi o kolorystykę to musi ona współgrać z rabatą która biegnie przy werandzie (którą też trzeba wzbogacić ew. całkiem zmienić. Elewacja mojego drewnianego domu jest żółta.
Tak to jest jak baba nie wie czego chce.
Druga strona ogrodu (czytaj ogródka)wygląda tak.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
barbara_kraj... 00:28, 17 sty 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ewo, widzę że snujesz plany na zagospodarowanie rabat. Nie ma nic gorszego, jak poprawianie tego, co już rośnie. Sama tego doświadczam. Najlepiej byłoby wywalić prawie wszystko i sadzić od nowa.
Szkielet, czyli drzewa i krzewy, to podstawa dla reszty nasadzeń. Nie sadź tego, co się w naszym klimacie nie sprawdza. Te, które lubią cień do cienia, i odwrotnie.
Niewiele Ci pomogę, bo sama z planowaniem mam wieczny kłopot.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Nallar 00:31, 17 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
barbara_krajewska napisał(a)
Ewo, widzę że snujesz plany na zagospodarowanie rabat. Nie ma nic gorszego, jak poprawianie tego, co już rośnie. Sama tego doświadczam. Najlepiej byłoby wywalić prawie wszystko i sadzić od nowa.
Szkielet, czyli drzewa i krzewy, to podstawa dla reszty nasadzeń. Nie sadź tego, co się w naszym klimacie nie sprawdza. Te, które lubią cień do cienia, i odwrotnie.
Niewiele Ci pomogę, bo sama z planowaniem mam wieczny kłopot.

Basiu bardzo cenna uwaga, dziękuję.

Jutro wrócę do tematu, bo dziś przepalił mi się już procesor od tego myślenia i analizowania.
Życzę dobrej nocki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 12:40, 17 sty 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Nallar napisał(a)

To Ty Renatko jeszcze śledzisz te moje wypociny?
Kiedy tylko chcesz wpadaj posiedzieć na werandzie, chętnie wypije z Tobą kawkę. A zabawa z psem hmm.....
Obawiam się że z tym nie byłoby tak łatwo. Wcale nie dlatego że jest zła, bo to bardzo łagodna "bestyja", bardziej chodzi mi o to że mogłaby Cię zalizać i zamęczyć swoją nachalnością w domaganiu się pieszczot. Pod tym względem jest nie do ogarnięcia. Ma już dziesięć lat a zachowuje się jak szczeniak któremu brak wychowania.

Hej jestem już na bieżąco i muszę Ci napisać, że poznałam Twoje pasje, wyobraźnię, kawałek Twego serca i skrawek duszy jak to kiedyś ktoś mądrze powiedział Strasznie mi się tu podoba, gratuluję zdolności w wielu dziedzinach. Smoczyca cudowna, zaś niejaki Gustaw ma te same parametry co ja tylko rok urodzenia inny. hi hi
Pozdrawiam gorąco
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
kosolka 14:04, 17 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ewa, według mnie doskonale w to miejsce wpasuje się zestawienie jak u Any czy Wilczycy - to, które rozważasz - czyli wysokie trawy, hortensje, rozchodniki i żurawki. Przepiękne jest! Pozdrawiam i zaznaczam, choć nie wiem czemu dopiero teraz Bywałam nie jeden raz i wciąż sie gdzies spotykamy
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies