Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

ana_art 18:34, 17 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Luki napisał(a)
Ja to widzę tak
Tuja jak dla mnie posadzone są za rzdako i lepiej byłoby wsadzić po jednej w te szczeliny, byłoby ładne jednolite tło. Jeżeli nie chcesz już więcej dosadzać to najlepszym rozwiązaniem byłoby dosadzenie w przerwy miedzy tujami miskantów. Zrobiło by się ładne zwiewne tło.
Połączenie piwonii z żurawkami dla mnie jak najbardziej, host mimo wszystko na słońce bym nie dawał. Żurawki ze zdjęcia które pokazałaś to Marmalade(tak na 95%) na słońce jak najbardziej. Co do części bez piwonii(przed tujami) to zależy czy chcesz tam krzewy czy byliny no i w jakiej kolorystyce

Łukasz oczywiście masz racje to Marmelade
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 18:43, 17 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewciu jeśli mogę doradzić to ja bym wybrała zestawienie hortensje, rozchodniki, żurawki plus cebulowe. Wiosną będziesz miała cebulki kwitnące, potem rozchodniki zakryją przesychające cebulki, zakwitną hortensję. Jesienią i zimą rabata nie będzie pusta bo będą zaschnięte hortki i wiechy rozchodników. Przy piwoniach no cóż kwitną krótko, później masz ładne zielone krzewy, ale jesienią i zimo łyso.
Moja rabata jest w narożniku i ma gdzieś 2,5 m w najszerszym miejscu do 1 w najwęższym (taki zaokrąglony trójkąt), Weź pod uwagę że u mnie tam jest w samym rogu świerk i dwa miskanty.
Ewentualnie możesz jeszcze rozważyć zestawienie miskant któryś z niższych, rozchodnik, żurawka. Chociaż hortensji nic nie zastąpi
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Nallar 18:51, 17 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)

Hej jestem już na bieżąco i muszę Ci napisać, że poznałam Twoje pasje, wyobraźnię, kawałek Twego serca i skrawek duszy jak to kiedyś ktoś mądrze powiedział Strasznie mi się tu podoba, gratuluję zdolności w wielu dziedzinach. Smoczyca cudowna, zaś niejaki Gustaw ma te same parametry co ja tylko rok urodzenia inny. hi hi
Pozdrawiam gorąco

Czyli rozłożyłaś mnie na czynniki pierwsze
Cieszę się Ci się u mnie podoba. Co do zdolności, to wszystko powstaje na zasadzie sprawdzania samej siebie, dam radę, czy nie. Tak się złożyło że lubię eksperymentować a do tego mam bardzo dużo wolnego czasu, a usiedzieć bezczynnie na doopie nie potrafię.
Chcesz powiedzieć że ważyłaś tyle co Gustaw? To kawał kobitki z Ciebie było.

Znasz może autora tych pięknych słów?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 19:12, 17 sty 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Nallar napisał(a)

Czyli rozłożyłaś mnie na czynniki pierwsze
Cieszę się Ci się u mnie podoba. Co do zdolności, to wszystko powstaje na zasadzie sprawdzania samej siebie, dam radę, czy nie. Tak się złożyło że lubię eksperymentować a do tego mam bardzo dużo wolnego czasu, a usiedzieć bezczynnie na doopie nie potrafię.
Chcesz powiedzieć że ważyłaś tyle co Gustaw? To kawał kobitki z Ciebie było.

Znasz może autora tych pięknych słów?

Wszystko z Gustawem mi się pokrywa nawet godzina narodzin
Te słowa zapisałam sobie w notesie szukając dawno temu inspiracji szydełkowych i doskonale mi się z Tobą skojarzyły Niestety były nn Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Iwk4 19:13, 17 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
EWO, czy planujesz kopie rabaty Any ? Byłoby fajnie
____________________
Ogródek Iwony II
Nallar 19:29, 17 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)
EWO, czy planujesz kopie rabaty Any ? Byłoby fajnie

Na to Iwonko wygląda, zobaczymy co mi z tego wyjdzie, wszystko jest uzależnione od tego czy uda mi się kupić rośliny i za ile.....
Jeśli tylko kosztorys uda mi się wcisnąć na listę wiosennych wydatków to rabatka powstanie, przyznaję że bardo bym chciała, bo na to co jest teraz patrzeć nie mogę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ana_art 19:36, 17 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa a ile tam masz metrów?
Hortensje mam posadzone co 60-70 cm, ale można spokojnie jedną na metr dać, resztę sadziłam na zasadzie by pasowało, rozchodniki pewnie gdzieś co 40cm, a żurawki ok 30cm. Weź pod uwagę że zarówno hortensje jak i rozchodniki szybko się rozrastają (myślę że rozchodniki można spokojnie dać co 50cm a i tak będą gęsto). U mnie za nimi są jeszcze miskanty, ale mało je widać. Zamiast żurawek myślę ze fajnie wyglądały by carexy Ice dance, zimozielone, szybko się rozrastają. (chodzi mi po głowie taka zmiana u siebie)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Nallar 19:46, 17 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
kosolka napisał(a)
Ewa, według mnie doskonale w to miejsce wpasuje się zestawienie jak u Any czy Wilczycy - to, które rozważasz - czyli wysokie trawy, hortensje, rozchodniki i żurawki. Przepiękne jest! Pozdrawiam i zaznaczam, choć nie wiem czemu dopiero teraz Bywałam nie jeden raz i wciąż sie gdzies spotykamy

Olu, jak miło że wpadłaś, jesteś kolejną osobom której podoba się to zestawienie, moim zdaniem jest po prostu trafione.
Może jutro będę miała więcej czasu na oficjalne odwiedzinki u Ciebie, bo po cichutku już byłam.
Ostatnio faktycznie odwiedzamy te same wątki, zupełnie jak byśmy bawiły się w podchody (jeśli znasz taką zabawę)
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 20:16, 17 sty 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ana_art napisał(a)
Ewa a ile tam masz metrów?
Hortensje mam posadzone co 60-70 cm, ale można spokojnie jedną na metr dać, resztę sadziłam na zasadzie by pasowało, rozchodniki pewnie gdzieś co 40cm, a żurawki ok 30cm. Weź pod uwagę że zarówno hortensje jak i rozchodniki szybko się rozrastają (myślę że rozchodniki można spokojnie dać co 50cm a i tak będą gęsto). U mnie za nimi są jeszcze miskanty, ale mało je widać. Zamiast żurawek myślę ze fajnie wyglądały by carexy Ice dance, zimozielone, szybko się rozrastają. (chodzi mi po głowie taka zmiana u siebie)

Aniu tu widać wymiary.



Kiedy już cały dom zaśnie, naniosę sobie to na plan i zobaczymy jak to bedzie wygladać.
Ice Dance znam, mam ja w kilku miejscach u siebie, faktycznie szybko się rozrasta.
Co Ty Aniu chcesz zmieniać u siebie? Masz tak ładnie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ana_art 20:29, 17 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Nallar napisał(a)

Aniu tu widać wymiary.



Kiedy już cały dom zaśnie, naniosę sobie to na plan i zobaczymy jak to bedzie wygladać.
Ice Dance znam, mam ja w kilku miejscach u siebie, faktycznie szybko się rozrasta.
Co Ty Aniu chcesz zmieniać u siebie? Masz tak ładnie.
bo ja mam owsiki w czterech literach i na tyłku nie posiedzę, ten typ tak ma
chcesz to dać p prostej czy po łuku? wejdą Ci tam 4 hortensje (co metr), z 8 rozchodników, a najniższe piętro dałabym pewnie plamą po łuku.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies