Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

katarzynkak 23:22, 01 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Ewa,

Po lekturze Twojego wątku i metamorfozach zrobiłam dzisiaj przegląd moich zdjęć ogródka i aż się zdziwiałam, jak sie zmienił
Fajnie sobie tak porównywać. To mobilizuje do pracy

Odnośnie Twojej rabaty-1 m szerokości to trochę wąsko jest. Nie da sie jej troche poszerzyć?
Masz dużo różnych roślin, które pewnie na jesień jeszcze możesz podzielić i narobić sobie sadzonek.
Gosia fajnie doradziła, żeby je pogrupować, bo będzie taki optyczny ład.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Nallar 11:19, 02 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
katarzynkak napisał(a)
Ewa,

Po lekturze Twojego wątku i metamorfozach zrobiłam dzisiaj przegląd moich zdjęć ogródka i aż się zdziwiałam, jak sie zmienił
Fajnie sobie tak porównywać. To mobilizuje do pracy

Odnośnie Twojej rabaty-1 m szerokości to trochę wąsko jest. Nie da sie jej troche poszerzyć?
Masz dużo różnych roślin, które pewnie na jesień jeszcze możesz podzielić i narobić sobie sadzonek.
Gosia fajnie doradziła, żeby je pogrupować, bo będzie taki optyczny ład.



Kiedy Ty byłaś u mnie w ogródku ja podziwiałam zmiany w Twoim ogrodzie. Też lubię wracać do starych zdjęć, doszłam do wniosku że zrobiłam ich zdecydowanie za mało.
Problemowej rabaty poszerzyć nie mogę przynajmniej do czasu aż zakończymy pracę związane z podjazdem, ogrodzeniem itd. Ze względu na to że to na razie są tylko plany i nawet one są w powijakach to wiem że szybko to nie nastąpi. A rabatka szpeci. Gosi propozycja bardzo mi się podoba, tylko co ja zrobię z resztą roślin?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ModraSowa 20:25, 02 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Ewo droga, dopraszam się o zdjęcie karmnika z sową Pokaż gdzie go postawiłaś.
____________________
Ania Ogród to życie
Nallar 20:46, 02 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ModraSowa napisał(a)
Ewo droga, dopraszam się o zdjęcie karmnika z sową Pokaż gdzie go postawiłaś.


Dziś mam tylko to. Obiecuję że jutro zrobię inne zdjęcie, dziś nadal pada i jest już zbyt ciemno. Dla nie wtajemniczonych, karmnik ze starego świecznika.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
malgorzata_s... 20:52, 02 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ale piękniasty ten karmnik
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ModraSowa 20:56, 02 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
czekam jutro na inne foto
____________________
Ania Ogród to życie
Napia 22:11, 02 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nallar napisał(a)


Odgradzać się nie muszę, ta część ogrodu jest mało uczęszczana. Na płocie nic rosnąć nie może bo płot nie mój. Mam wykorzystany limit ciaćków więc wolałabym zrobić coś z tego co mam. Powiedz Agnieszko że masz pomysła

Myślę, że ładnie wyglądałby szpaler pęcherznicy kalinolistnej podsadzony żurawkami w kontrastowym kolorze. Można ją puścić trochę swobodniej i ciąć raz, dwa razy do roku nie dopuszczając do rozrośnięcia się krzewów (np. na 1,5 m). Wśród roślin, które masz na rabacie zauważyłam ostróżkę> Teraz jest czas siania dwuletnich, więc tańsza wersja to taka trochę wiejska rabata z ostróżkami, malwami, dzwonkami i naparstnicami. Gatunki mogłyby rosnąć obok siebie, tworząc kolorowe plamy. Na efekty musiałabyś jednak trochę poczekać. Jeśli przyjdzie mi coś jeszcze do głowy, to napiszę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardener27 22:20, 02 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nallar napisał(a)


Dziś mam tylko to. Obiecuję że jutro zrobię inne zdjęcie, dziś nadal pada i jest już zbyt ciemno. Dla nie wtajemniczonych, karmnik ze starego świecznika.


O kurczę ale cudo wyczarowaliście U mnie też pada nieustannie

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 22:54, 02 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Napia napisał(a)

Myślę, że ładnie wyglądałby szpaler pęcherznicy kalinolistnej podsadzony żurawkami w kontrastowym kolorze. Można ją puścić trochę swobodniej i ciąć raz, dwa razy do roku nie dopuszczając do rozrośnięcia się krzewów (np. na 1,5 m). Wśród roślin, które masz na rabacie zauważyłam ostróżkę> Teraz jest czas siania dwuletnich, więc tańsza wersja to taka trochę wiejska rabata z ostróżkami, malwami, dzwonkami i naparstnicami. Gatunki mogłyby rosnąć obok siebie, tworząc kolorowe plamy. Na efekty musiałabyś jednak trochę poczekać. Jeśli przyjdzie mi coś jeszcze do głowy, to napiszę


Agnieszko nie bardzo mogę wsadzać tam krzewów które wymagają cięcia. Rosła tam irga i musiałam z niej zrezygnować bo cięcie od strony płotu uniemożliwia mi pies sąsiada. To duże psisko i bałam się że kiedyś capnie mnie za głowę i że stracę na i tak skromnej urodzie. A tak na poważnie co do wiejskich typowo "babcinych" rabatek to bardzo mi się podobają chyba taką tam bym chciała gdzie jedno przekwita, kolejne zaczyna, samo się wysiewa, rozrasta na tyle że na chwasty nie ma już miejsca. Napisać łatwo, zrobić trudniej.
Moja ostróżka jest wieloletnia.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 23:05, 02 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Oddam deszcz, zupełnie za darmo. Ktoś chętny?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies