Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Katkak 08:33, 01 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewuś, przecież dopiero zakładałaś ten skalniak, a tam już wszystko takie duże jakby kilka lat miał. Czy to drzewko nad piwoniami to bez?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 11:14, 01 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)
Ewuś, przecież dopiero zakładałaś ten skalniak, a tam już wszystko takie duże jakby kilka lat miał. Czy to drzewko nad piwoniami to bez?


Tak Kasiu na skalniaku są bylinki które rosną zdecydowanie za wysokie, kiedy je wsadzałam były maleńkie i gdybym wiedziała że tak wyrosną trafiłyby na inną rabatę. Na jesień czeka mnie mała przeróbka, muszę zabrać stamtąd irysy syberyjskie, orliki, dzwonki brzoskwinio listne, żurawki i goździki zamieszkają na rabacie bylinowej którą zaczynam tworzyć. Co mi wyjdzie nie wiem być może będę potrzebowała pomocy, bo myślę i myślę i to myślenie zaczyna mnie męczyć. Wieczorem może uda mi się wstawić zdjęcie rabaty i wykaz roślin jakie mam.
Piwonia rośnie pod bzem ale na zdjęciu jest jeszcze nie przycięty, wiem .....brzydki
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 12:03, 01 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)


Tak Kasiu na skalniaku są bylinki które rosną zdecydowanie za wysokie, kiedy je wsadzałam były maleńkie i gdybym wiedziała że tak wyrosną trafiłyby na inną rabatę. Na jesień czeka mnie mała przeróbka, muszę zabrać stamtąd irysy syberyjskie, orliki, dzwonki brzoskwinio listne, żurawki i goździki zamieszkają na rabacie bylinowej którą zaczynam tworzyć. Co mi wyjdzie nie wiem być może będę potrzebowała pomocy, bo myślę i myślę i to myślenie zaczyna mnie męczyć. Wieczorem może uda mi się wstawić zdjęcie rabaty i wykaz roślin jakie mam.
Piwonia rośnie pod bzem ale na zdjęciu jest jeszcze nie przycięty, wiem .....brzydki

No coś Ty, właśnie ładny ten bezik, taki zgrabniutki. Mój jest byle jaki, taki krzaczur, ale za nic go nie wytnę bo tak fajnie zasłania nas od sąsiadów, że nic nie widać. To czekam na zdjęcia rabaty. A mnie też już nosi bo korci mnie żeby może wyciąć moją śliwkę, która rośnie na rabacie z hortkami i trawami, a zamiast niej posadzić jakąś zgrabną brzózkę? Za brzózką uzupełniłabym cisy, a zamiast klona samosiejki może jakiegoś ładniejszego, szlachetniejszego bym posadziła, albo w ogóle coś innego... Ech, te dylematy Daj znać co sądzisz, a jak będziesz chciała to wrzucę potem zdjęcia tego miejsca. Ale taka pierwsza myśl: wyciąć śliwkę i posadzić brzózkę?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 14:35, 01 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)

No coś Ty, właśnie ładny ten bezik, taki zgrabniutki. Mój jest byle jaki, taki krzaczur, ale za nic go nie wytnę bo tak fajnie zasłania nas od sąsiadów, że nic nie widać. To czekam na zdjęcia rabaty. A mnie też już nosi bo korci mnie żeby może wyciąć moją śliwkę, która rośnie na rabacie z hortkami i trawami, a zamiast niej posadzić jakąś zgrabną brzózkę? Za brzózką uzupełniłabym cisy, a zamiast klona samosiejki może jakiegoś ładniejszego, szlachetniejszego bym posadziła, albo w ogóle coś innego... Ech, te dylematy Daj znać co sądzisz, a jak będziesz chciała to wrzucę potem zdjęcia tego miejsca. Ale taka pierwsza myśl: wyciąć śliwkę i posadzić brzózkę?


Wrzuć Kasiu zdjęcie będzie łatwiej, jeśli chodzi o brzózkę to mam nadzieję że myślisz o takiej na pniu. Dałam się kiedyś skusić na brzózkę taką normalną, miała śliczny pokrój, biały konar, była cudna. Co rok ciacham ją z góry, boków a ona rośnie jak zwariowana, teraz zastanawiam się nad jej wycięciem.

Tu jest widoczna po prawej stronie.


Teraz wygląda tak.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 15:41, 01 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
To był początek


Jako nie doświadczona ogrodniczka posadziłam irgę, baaardzo szeroko. Pozwoliłam jej się rozrosnąć a potem miałam problemy z jej cięciem, musiałam to robić z drabiny.


Dziś już irga jest wykarczowana, i pojawił się kolejny problem co dalej? Na razie jest to rabata tymczasowa gdzie jest wszystko, totalny bałagan. Na jesień planuję się za to zabrać, ale jak?
Rabata ma 15 m długości i 1 m szerokości może macie jakieś pomysły, a jeśli dałoby się wykorzystać rośliny które mam to byłoby świetnie. Na rabacie słońce jest do godź. 13


wykaz roślin

Tawułki x 4
Zawilec japoński x5
Rozchodnik okazały x4
Mahonia x 1
Parzydło leśne x 1
Żurawka krwista x 2
Żurawka Palace Purple x 2
Języczka pomarańczowe x 4
Hosta z białymi obrzeżami x 4
Hosta o jasno zielonych liściach x 5
Hosta o ciemno zielonych liściach x 5
Zebrinus x 1
Konwalik x 5
Dzwonek brzoskwiniolistny x 3
Dzwonek ogrodowy
Orlik x 2
Trzmielina gold x 3
Trzmnielina zielona x3
Irys syberyjski
Irys wysoki
Liliowce żóte
Trawka Carex morrowii ‘Ice Dance’ x4
Przywrotnik x 10
Gożdzik brodaty x 2
Bergenia x 5
Ostróżka x 3
Tojad x 1
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Napia 16:02, 01 cze 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewa, a na czym Ci bardziej zależy - na tym, by się odgrodzić od sasiadów zieloną ścianą, cz na tym by wykorzystać rośliny, które tam już masz?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Nallar 16:11, 01 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Napia napisał(a)
Ewa, a na czym Ci bardziej zależy - na tym, by się odgrodzić od sasiadów zieloną ścianą, cz na tym by wykorzystać rośliny, które tam już masz?


Odgradzać się nie muszę, ta część ogrodu jest mało uczęszczana. Na płocie nic rosnąć nie może bo płot nie mój. Mam wykorzystany limit ciaćków więc wolałabym zrobić coś z tego co mam. Powiedz Agnieszko że masz pomysła
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zawitka 18:02, 01 cze 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Ewcia zerkęłam na płot i tak pomyślałam żebyś zrobiła wzdłuż rabatę różaną oczywiście z biegiem czasu bo to kwestia finansów,Ja róże dostaję w prezencie bo zamawiam sobie u rodziny .róże z machoniami np 5 machonii i 3-5 różBuziole posyłam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
malgorzata_s... 19:06, 01 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Ewuś masz sporo roślin ale chyba same niskie bo rozumiem że trzmielina nie napniu. Ja kupiłabym jakieś formy właśnie na pniu ze 4 szt i podsadzała pogrupowanymi roślinami. Jedną hostami, drugą żurawkami później można dać pasek rozchodników, pasek tawułek z parzydłem pośrodku i znów coś napniu podsadzone np trzmielinami. Chodzi głównie o to aby roślinki sadzić grupowo Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Nallar 20:12, 01 cze 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
zawitka napisał(a)
Ewcia zerkęłam na płot i tak pomyślałam żebyś zrobiła wzdłuż rabatę różaną oczywiście z biegiem czasu bo to kwestia finansów,Ja róże dostaję w prezencie bo zamawiam sobie u rodziny .róże z machoniami np 5 machonii i 3-5 różBuziole posyłam


malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ewuś masz sporo roślin ale chyba same niskie bo rozumiem że trzmielina nie napniu. Ja kupiłabym jakieś formy właśnie na pniu ze 4 szt i podsadzała pogrupowanymi roślinami. Jedną hostami, drugą żurawkami później można dać pasek rozchodników, pasek tawułek z parzydłem pośrodku i znów coś napniu podsadzone np trzmielinami. Chodzi głównie o to aby roślinki sadzić grupowo Pozdrawiam


Zawitko Jeśli zdecyduję się na rabatę z różami to nie zapomnę o propozycji róż z mahoniami ale zrobię ją napewno bliżej domu, ale bardzo dziękuję bo na takie połączenie bym nie wpadła.

Małgoś Twoja propozycja jest ciekawa i oczami wyobraźni ją widzę. Masz rację trzmielinki nie są na pniu, takich mi faktycznie brakuje. Szkoda że imieniny mam dopiero w grudniu, rodzice też zaplanowali moje urodziny na styczeń i takim to sposobem z roślinkowych prezentów nici. Do jesieni jest jeszcze trochę czasu więc zobaczymy co uda mi się zdobyć.

Dziękuję Małgosiu jestem wdzięczna za chęć pomocy.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies