Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

MirellaB 22:11, 08 maj 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jakie Ty masz piękne te rabaty, które pokazujesz
Bardzo lubię Twój ogród
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
bozga 23:12, 08 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Rabaty bardzo ładne no i ta fala na trawniku Widać, że ktoś kosi z fantazją
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Marga 09:36, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
bozga napisał(a)
Rabaty bardzo ładne no i ta fala na trawniku Widać, że ktoś kosi z fantazją

A to mnie tak poniosło z tą falą Lubię kosić.
A skoro miałam juz kosiarkę na chodzie, a eM ociągał się z koszeniem łąki, to jeszcze sobie taką ścieżkę do rzeki zafundowałam
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 09:37, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
MirellaB napisał(a)
Jakie Ty masz piękne te rabaty, które pokazujesz
Bardzo lubię Twój ogród

Bardzo mi miło, że tak mówisz.
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 09:52, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Betka napisał(a)
ładnie u ciebie a miejscami tymi które czekają w kolejce wcale się nie przejmuj . U mnie tez takie są po prostu tez ich nie pokazuje .... No chyba że jest to fotorelacja z tworzenia rabaty to wtedy pokazuje tz zdjęcia przed i po. Ostatnia moja rabata czekala na realizacje 3 lata mój przechowalnik w tym roku stal się rabata - w końcu . Roślinki posadziłam na miejsce stale wiec mogłam cos tam zrobić.

Dziękuje Beatko za słowa otuchy Obecnie walczę z drugą stroną, ale lekko nie jest. Duże chwaściory i pełno kamieni. Widły ledwo dają radę...
Mogę pokazać... a proszę...to będzie moja leśna (lub cienista jak kto woli) strefa. Zaraz lilaki będą kwitły

____________________
Ogród dla moich synków
Marga 09:53, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
AnnaCh napisał(a)
Monia pięknie

Dzięki Aniu

katel napisał(a)
Zastanawiałaś się nad obsadzaniem siatek, zerknij sobie tutaj:
http://www.clematis.com.pl/pl/filmy/858-pnacza-oslony-na-ploty

Dziękuję Kasiu, obejrzane, przyswojone i pierwsze kroki poczynione Już dawno myślałam żeby dać coś na siatkę nie ekspansywnego i nie niszczącego ogrodzenia.


Basilikum napisał(a)

a tam zaraz wszyscy

hosty u mnie tez w tej fazie ale nie takie ladne

a tulipankow szkoda

i ja tez nie daje rady wszedzie zagladnac

Iza, Twoje też piękne
Mam nadzieję, że hostom będzie u mnie dobrze, bo z mojej strony to była miłość od pierwszego wejrzenia Pierwsze posadziłam na jesieni ubiegłego roku.



____________________
Ogród dla moich synków
AgaeM 10:08, 09 maj 2016


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Marga napisał(a)

A to mnie tak poniosło z tą falą Lubię kosić.
A skoro miałam juz kosiarkę na chodzie, a eM ociągał się z koszeniem łąki, to jeszcze sobie taką ścieżkę do rzeki zafundowałam


Normalnie jak Hobbiton. Bajkowo.
____________________
szałwie czy lawendy
Marga 10:19, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
agnieszka_malysa napisał(a)
Moniczko ładnie wszystko rusza tulipanki piękne

Dziękuję

07_Rene napisał(a)


Nie tylko u Ciebie tak jest
Wątków, w których ogrody się dopiero tworzą też jest sporo. Ja osobiście je lubię obserwować, bo można prześledzić etapami. A świetne efekty dają, nadzieję, że u mnie też się da

Dokładnie tak jak piszesz Wspólnie wylany pot przy tworzeniu ogrodu tak jakoś jednoczy i dodaje siły, a także nadzieję na posiadanie pięknego ogrodu. Poza tym ja jako amator sporo uczę się podglądając czyjąś pracę.
Pozdrawiam

Zana napisał(a)
No i pięknie jest! Każdy ma miejsca nie do pokazania (np. rudera). Tworząc ogród stopniowo je wyeliminujesz, powstaną nowe rabaty. Fajne to połączenie żółtych tawuł z lawendą w takim półkolistym pasie.

W imieniu tawuł i lawendy dziękuję Obecnie tawuły są najbardziej widoczną plamą koloru w ogrodzie.

Gocha napisał(a)
Marga ładnie startuja tawuły, bardzo je lubię za ich kolor na wiosnę. Czy to są te hosty podzielone nowo kupione czy tamtych jeszcze nie sadziłaś ? Smardze ja miałam w tamtym roku na świeżej korze. W tym roku już nie mam ich. Pozdrawiam

Dziękuje Gosiu że wpadłaś Tawuły dają teraz "czadu", jeszcze ich dosadzę pod dużymi lilakami.
Hosty jeszcze na balkonie nie podzielone, szykowałam im dopiero miejsce.
Pozdrawiam

Basiula napisał(a)
U mnie też rosną smardze

No i okazało się, że u mnie w O. kory nie ma :/
kupiłam droższą w LM
może jeszcze dowiozą.

Popytaj też w okolicznych tartakach. Mi sąsiedzi sprzedali info, że można kupić w okolicy z tartaku sparzoną i odrobaczoną, frakcji średniej, nie taka mielona za ok 8 zł za 80l. Chyba zamówię większą ilość, do bezpłatny przewóz od 50 worków.

Wydaje mi się, że u Ciebie to może być i taniej, bo opolskie drogie straszliwie.

Dzięki za info odnośnie kory, sprawdzę w tartaku u siebie. Nawet nie wiedziałam, że kora musi być odrobaczona


anbu napisał(a)
Pięknie, a hosty to ja wręcz uwielbiam

no bo jak ich można nie lubić jak one takie piękne? A jeszcze posadzone w masie....

AgaeM napisał(a)
Kiedyś na etapie zakładania ogródka i sadzenia pierwszych roslin chciałam mieć ogród pełen funkii, wyłącznie funkii w roznych kolorach i wielkościach. Uwielbiam je. Z czasem to się zmieniło, bo musi byc cos zimozielonego, zeby caly rok bylo dekoracyjnie, ale to nadal jedne z moich najulubienszych roslin. Nie dla kwiatów, choc te są delikatne, ale dla liści. I kiedy ja rozpływałam się nad urodą moich egzemplarzy, moja nie-zakręcona ogrodowo kolezanka mowiła na nie "te kapusty".

Nie mówię, że i mi sie kiedyś nie odmieni U nas na rozchodniki woła się kapustki

Gocha napisał(a)
Monika ja kupowałam ostatnio korę od obwoźnej sprzedaży- worek 70 l za 7 zł. To wychodzi troche drożej niż w O. ale kora bardzo ładna i dowóz każdej ilości gratis. Maja też ziemie i obornik w workach. Jak chcesz do nich telefon to daj znać.

Pewnie że chcę wpadnę do Ciebie na wątek po namiary.

Filemon24 napisał(a)
Pięknie u ciebie i ten trawniczek... wypasiony !

Dzięki Filemon (Anita?) Na zdjęciach chwastów nie widać

olga80 napisał(a)
a ja smardzy nie mam

Tereniu, i tak ich na forum nikt nie je ... wszyscy się boją. U mnie urosły na korze wysypanej z worków jesienią.

____________________
Ogród dla moich synków
Marga 10:32, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Mam nadzieję, że w tym roku dam radę to ogarnąć...


Lilaki już prawie...

Hosty w kółku wychodzą gdzie chcą


____________________
Ogród dla moich synków
anbu 10:35, 09 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fajny widok na taki leśny zakątek Można poszaleć z cieniolubnymi
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies