Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 23:11, 27 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Hej pagap!
Miło, że do mnie wpadłaś! Dziękuję za kciuki. Pamiętam, że kojarze Twój ogród, jeszcze z zeszłego roku. Masz bardzo zdolnego męża. Niestety, mój M nie pała miłością do prac ogrodowych :/ , więc zobaczymy jakie będzie to tempo prac.
Pozdrawiam serdecznie

Właśnie przyjechałam z zebrania w gminie. Będziemy mieli kanalizację
Pierwsze pieniążki już wpłacone.
____________________
Ogród dla moich synków
Tess 23:30, 27 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Marga napisał(a)

Jeszcze się trochę wstydzę pytać, bo wydaje mi się, że wszyscy tu znają się na roślinach tylko ja jedna taka ograniczona.


Trafnie to określiłaś: "wydaje mi się" Bo jedynie Ci się wydaje
Zapewne większość z nas posiada większą wiedzę o roślinach, niż początkująca Ogrodniczka-Forumowiczka.
Ale większa, nie oznacza: wystarczająca, pełna i kompletna.
Roślin jest tak dużo, że nie sposób znać ich wszystkie.



____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Marga 19:33, 28 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ale jesteś skromna
Nie muszę znać ich wszystkich. Do szczęścia wystarczy mi, że będę miała połowę Twojej wiedzy ogrodniczej
Pozdrawiam serdecznie.


____________________
Ogród dla moich synków
Marga 19:41, 28 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Dziś w sklepie ogrodniczym pan odradził mi chwastox. Motywując to tym, że po chwastoxie trzeba odczekać min 6 m-cy. Może ktoś coś wie na ten temat i się wypowie?
Zakupiłam Randup na chwasty. Pytałam się też, czy może polać wszystko rozcieńczonym biohumusem, aby poprawić glebę po budowie. To też mi odradził.
To ja już teraz nic nie wiem :/ Zgłupiałam.
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 00:00, 31 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Sprawdziłam w kilku miejscach pH. Wszędzie wyszło tyle samo, pH 7. To chyba troszkę za dużo na trawnik?

Caaaałą sobotę czyściliśmy działkę. Nawet jakiś fundament wykopaliśmy. Po 18-stej przerwaliśmy pracę bo musieliśmy odebrać dzieci. Pogoda była cudowna! Zapomniałam potem zrobić zdjęć.
Rozmawiałam z sąsiadką i ona liczy na to, że obok naszej wspólnej siatki posadzę jakieś niewysokie iglaki. Nie chce mieć liści ani cienia na swojej działce. Pytała się mnie czy lubię szmaragdy.

W trakcie czyszczenia (grabienia, palenia, zbierania kamieni, mąż porozrąbywał trochę pniaków)



Tutaj obok wierzby (po lewej) będzie siatka i brama wjazdowa na łakę. Gdyby nie małe dzieci wcale bym nie grodziła z tyłu, ale tam w dole jest rzeka, więc rozumiecie.


A w tym zacienionym półkolu może będzie altanka


Tu będzie plac zabaw:




____________________
Ogród dla moich synków
Marga 00:04, 31 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Jeszcze raz miejsce na plac zabaw. Zdjęcie zrobione przed sobotnim czyszczeniem.

____________________
Ogród dla moich synków
paulina_wero... 08:38, 31 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
ależ plany świetnie czekam na zdjęcia po
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tess 09:22, 31 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Marga napisał(a)
Dziś w sklepie ogrodniczym pan odradził mi chwastox. Motywując to tym, że po chwastoxie trzeba odczekać min 6 m-cy. Może ktoś coś wie na ten temat i się wypowie?
Zakupiłam Randup na chwasty. Pytałam się też, czy może polać wszystko rozcieńczonym biohumusem, aby poprawić glebę po budowie. To też mi odradził.
To ja już teraz nic nie wiem :/ Zgłupiałam.


Pan bzdury opowiada. A wyjasnił, dlaczego aż 6 miesięcy?

Poczytaj ulotkę chwastoxu. Nigdzie nie jest napisane, że przez taki okres nie mozna nic sadzic czy siac. Zresztą ten argument jest idiotyczny - nowe chwasty w ciągu pół roku wyrosna pod niebo

Proponowałam domieszkę chwastoxu do ruondapu, bo chwastox zwalcza takie chwasty, jakich nie zwalcza roundup. Polecił mi kiedyś takie rozwiązanie mój kolega ogrodnik.
I tak stosowałam, jak odchwaszczałam "co żywej gleby".

W te śliwki, co mają zostać, nie dawaj barwinka jednak. Zrób tam wielopietrowe nasadzenia. Np. hortensje. albo wysokie byliny. Trawy wysokie tez by się ładnie komponowały.
A jesli chcesz coś zadarniającego, to może lepiej dąbrówka?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Marga 11:00, 31 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Trawy i bluszcz? Pasują do siebie? Hmm...Może faktycznie hortensje. Są piękne!

Dziękuję za dąbrówkę. Już sprawdzam.
Dąbrówka rozłogowa
Półzimozielona bylina z nadziemnymi rozłogami. Wysokość w czasie kwitnienia do 20 cm. Ozdobą są u odmian liście odmiennie zabarwione, stanowiące doskonałe tło dla niebieskich kwiatów, kwitnie w V, w ciągu lata mogą pojawiać się kwiaty sporadycznie. W bezśnieżne zimy części nadziemne przemarzają. Jest doskonałą rośliną zagarniającą w grupach po 10-20 lub po kilkadziesiąt roślin. Liczba roślin na 1 m²-16.
Bardzo ładna roślinka
Muszę teraz pomyśleć

____________________
Ogród dla moich synków
Marga 11:12, 31 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Tess napisał(a)

nowe chwasty w ciągu pół roku wyrosna pod niebo

Może czymś się naraziłam panu z ogrodniczego, że mi tak "dobrze" życzy. Chwasty pod niebo, dziękuję, już to przechodziłam. :/
Dam randup razem z chwastoxem. Pokrzyw robi się coraz więcej. Pryskanko będzie na dniach.

Tess, jednak myślę o tych trawach. Może dać jakiegoś giganta? (grunt to wiedzieć czego się chce )
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies