Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Marga 23:06, 26 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aneta1309 napisał(a)
Może sąsiadom też się ten hałas wreszcie znudzi i razem coś zdziałacie bo w pojedynkę to moze być trudno.
Samopczucie Ci się poprawi jak zaczniesz realizować projekt zobaczysz efekty będzie super to i hałas przestanie Cię denerwować też mam męczących sąsiadów
Na taczce sama słodycz

Hej Anetko!
No właśnie na to liczę. W kupie siła! Tylko że w tej wsi to wszyscy albo rodzina właściciela domu weselnego, albo dobrzy przyjaciele :/ Spróbuję poczekać spokojnie aż i oni będą mieli dosyć tego ryku.
Szkoda, że wsie przestają być oazami spokoju i sielskości, a robią się jakieś takie bardziej "ucywilizowane". Z drugiej strony trochę rozumiem, że każdy chce żyć wygodnie i dostatnio. Rolnicy zwierząt już nie trzymają, więc muszą przeżucać się na inny rodzaj działalności, która przyniesie im dochód. Tylko jak moja biedna głowa to wytrzyma...
Właśnie byłam u Ciebie i pozachwycałam się pieknościami w Twoim ogrodzie.
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Alikia 07:56, 05 maj 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Margo namiarów nie mam na firmę od kamienia ale mogę podać Ci lokalizację W Konopnicy trasa Lublin- Kraśnik przy lesie zaraz za wiaduktem. A możesz zdradzić z której strony Lublina jesteś?
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Marga 19:01, 05 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witam Alikio!
Dzięki za namiary. Teraz już znajdę.
Wysłałam Ci PW

Pleców dziś nie czuję :/. Mąż w pracy, a ja próbowałam okiełznać łąkę nad rzeką. Robi się coraz piękniej. Tylko szkoda mi tych wszystkich małych zwierzątek i owadów, które bardzo boją się kosy spalinowej i wszystkie uciekają w popłochu
Bobry niedobrzuchy nadgryzły mi 5 dorodnych drzew nad rzeką, a jedno to nawet udało im się zwalić.
Pozdrawiam zaglądających
____________________
Ogród dla moich synków
Alikia 07:53, 06 maj 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Moniczko odpisałam na PW ) Daj znać tylko kiedy
Napisz jakie roślinki masz w projekcie bo ja właśnie robię objazdy ogrodniczych to Ci powiem co gdzie najtaniej. A może chcesz sadzonki berberysów? Samosiejki mam w ogródku i pęcherznicę również.
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
safikey 14:45, 06 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
to nawet bobry masz na działce?
wow
u nas tylko pszczółki, motyle a ostatnio te obrzydliwe chrzabąszcze majowe brrr paskudztwo
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Marga 22:52, 06 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Alikio,
dziękuję bardzo za roślinki, kochana jesteś , ale jeszcze się wstrzymam z nasadzeniami. Szczegółowy plan nasadzeń będę miała dopiera w przyszłym tygodniu. Berberysy i pęcherznice znam i uważam, że są piękne.
Twoje rozeznanie w okolicznych szkółkach bardzo się przyda

Safikey,
bobry są gdzieś w rzece, z którą graniczy moja działka, ale podchodzą łąką wysoko w górę (prawie 100m), aż do samej siatki. Potężną, zwaloną przez nie olszynę znad rzeki, juz mi sąsiad uprzątnął, ale reszta wielkich drzew z daleka wygląda jakby ktoś piłą mechaniczną je ponacinał. Na razie, bobry traktuję jako atrakcję Jakoś się pomieścimy.
We wtorek, na łace znalazłam zwalony pień jakiegoś drzewa owocowego, a wokół niego kilka małych jaszczurek . Pewnie tam mieszkają. Najwyżej będę objeżdżać go kosiarką.
I pszczółki też są Przed domem mam wysiane pole gorczycy, żeby pszczółki z pobliskiej pasieki miały co jeść.
Postaram się porobić troche zdjęć, jeżeli znów nie zapomnę aparatu :/
Oczywiście wielkie chrabąszcze też mam
Safikey, roślinki Ci się rozrosną, to i zwierzątek będzie więcej. Zobaczysz.
Ja na razie, to cały czas coś karczuję :\

Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 00:29, 07 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Zapomniałam dodać, że przez te drzewa, krzaki i bliskość rzeki to mam pełno komarów na działce
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 13:42, 07 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ja to jestem udana... sadziłam dziś w skrzynkach na balkonie tulipany! Kupiłam je pod wpływem impulsu na targu kwiatowym w ostatni weekend. Myślałam, że posadzę je sobie jesienią na gotowe już rabaty, a tu Danusia mówi, że "teraz sadzić". No i posadziłam moje pierwsze w życiu tulipany.
O takie:


Zobaczymy co urośnie
Miał być najpierw plan, a potem zakupy.
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 20:36, 07 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Pokaże co mi rośnie na balkonie jeszcze.
Proszę się nie śmiać. Od czegoś trzeba zacząć przygodę z ogrodnictwem

I trzy krzaczki truskawek .
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 18:00, 08 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Zdjęcia z dzisiaj.
Tak właśnie bobry obgryzają mi drzewa nad rzeką


Nadbystrzyckie widoki i "Kraina pstrąga i lipienia"



____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies