Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Madzenka 07:15, 06 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ovejablanca napisał(a)
Czy możecie mnie wesprzeć radą?
Muszę pilnie posadzić 40 metrów żywopłotu z grabu. Czy warto kupować sadzonki na allegro lub w ogóle w internecie (niby wysokie na 100 cm) za 1 zł za sztukę, czy lepiej kupić stacjonarnie, ale za 5 zł i też 100 cm...
Gdybym potrzebowała kilka sztuk to bym się nie zastanawiała, ale tu już się robi spora różnica w cenie.

Czy ktoś kupował sadzonki w necie i jest zadowolony?


Warto zapłacić 5 zł bo zwykle sa juz rozkrzewione i szybciej ci sie rozrosna. Jesli jestes cierpliwa to zamów na allegro ale przyjdą bezlistne, nierozkrzewione patyczki. Oczywiscie sie przyjmą tylko ciut pózniej. Wszystko zalezy od zasobności finansowej i cierpliwości ogrodnika
Najlepiej pokaz zdjecie tych za 5zł ocenimy czy sa lepsze od sadzonek z Allegro
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ovejablanca 21:44, 06 kwi 2016

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 12
Madżenko, kupiłam w końcu na allegro za 1,5 zł, 4-letnie, ponoć i ponoć rozkrzewione ze zdjęć ładne. Zobaczymy co przyjdzie. Czas mam, a wolne środki chętnie przeznaczę na inne rośliny. Wszak robię ogród od podstaw.
Pochwalę się lub poskarżę, jak dojdą
ovejablanca 11:03, 09 kwi 2016

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 12


Nie jest zły ten grab, jak sądzicie?
odrobinę niższy niż ten za 5 zł, ale jestem zadowolona (prawie 500 zł w kieszeni). Dziś lub jutro sadzimy, choć leje nieco.
Madzenka 22:03, 09 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Niezłe sadzonki. Gdy juz będzie miał liscie przytnij go aby zaczał sie rozkrzewiać
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ovejablanca 22:19, 09 kwi 2016

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 12
Prawdę mówiąc po odwiązaniu sadzonek nieco się wkurzyłam. Na zewnątrz ładne, grube i rozgałęzione, całe 10-15%, reszta w środku pęczka mała, chuda a niektóre to raptem patyczki
Gdyby nie to, że musiałam dziś wsadzać to bym pewnie cześć odesłała. Ale nic, są wsadzone, przytnę i po prostu dłużej poczekam na efekty. czyli nie przycinać jutro, czekać na liście?
Malgosiak 10:15, 13 kwi 2016

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 33
Ja w podobnej sytuacji graby sadzone w sobotę w deszczu. Sadzonki( 70 szt) po rozpakowaniu różne część też to też takie pojedyncze patyczki jeszcze dodatkowo różnej wysokości. Ale chyba z tym cięciem pierwszym poczekać mam chyba do czerwca?? Bo część z tych które sadziłam miały już pojedyncze liście..
____________________
Gosia
aniawlo 12:44, 13 kwi 2016

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 2
witam, planuję kupić 5 grabów "Frans fontaine" i posadzić je w szpalerze, co ile cm to zrobić? chciałabym uzyskać efekt w miarę szczelnej zasłony o wysokości ok. 5-6 metrów, ale żeby pomiędzy kolumnami była przerwa - myślę 20cm? nie boję się ciąć
Madzenka 06:25, 14 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Z cieciem grabów nalezy koniecznie poczekac minimu do połowy / konca maja, gdy graby wypuszcza liscie . W maju po cicięciu juz nie powinny płakać. Ciecie zalecane jest w czerwcu ze wzgledu na okres lęgowy ptaków,ktore lubia sobie w żywopłotach wić gniazda, ale waszym grabom to jeszcze nie grozi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:33, 14 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
aniawlo napisał(a)
witam, planuję kupić 5 grabów "Frans fontaine" i posadzić je w szpalerze, co ile cm to zrobić? chciałabym uzyskać efekt w miarę szczelnej zasłony o wysokości ok. 5-6 metrów, ale żeby pomiędzy kolumnami była przerwa - myślę 20cm? nie boję się ciąć


Mam frans Fontaine od kilku dni ale moje posadziłam co 1 M aby korony sie zrosły docelowo.. Zanim to nastapi minie minimum 2 lata patrząc na ich pokrój, w porownaniu do grabów fastigiata, ktore mam od 2011 roku
Aby sie docelowo stykały powinnaś je posadzić co 3 M ale wówczas na efekt będziesz czekac wile lat. Wiec decyzja zalezy od ciebie ile chcesz czekac. Ja bym posadziła co 1,5 M.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Malgosiak 09:00, 14 kwi 2016

Dołączył: 13 kwi 2016
Posty: 33
Marzenko dziękuje za potwierdzenie więc spokojnie czekam i cieszę się pierwszymi liśćmi na moich patyczkach..
____________________
Gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies