Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

tabliczkazna... 20:47, 31 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Koniec żałoby, nie będę rozpamietywac tego wrzosowiska. Wymieniłam trafione egzemplarze i tak sie rozpędziłam, ze przystrzyglam wszystko co wpadło mi pod rękę. Trawa zaliczyła pierwsze koszenie, bukszpany rownież - no, na kule i stożki to trza będzie poczekać, bo boki musza podoganiac. Obwódki tez ciachnelam używając do tego kobialki po truskawkach. Jestem zadowolona

Wrzosowisko - ślady po masakrze skrupulatnie zatarte


I widok z góry. Jutro, jeśli nic mi nie przeszkodzi jadę po cement i będziemy działać z tym betonowym paskudztwem. Jakie fajne trawy na tyły proponujecie, za ten krąg?


Ładna nam trawusia wyszła? Przez te deszcze niektóre nasionka sie przeniosły gdzieniegdzie i musimy dosiac, ale ogólnie jest bardzo ładna
____________________
Marta
ModraSowa 10:15, 03 cze 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Mam bujną wyobraźnię, ale jakoś nie mogę wykombinować jak cięłaś obwódki z pomocą kobiałki(u nas mówi się łubianki ) po truskawkach
____________________
Ania Ogród to życie
katarzynkak 10:42, 03 cze 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Marto.

Dopiero teraz odkryłam Twój wątek, bo jest w "naszych ogrodach", a ja głównie przesiaduję w "projektowaniu"

Bardzo ładnie zrobiło sie w Twoim ogródku.
Czy będziesz gdzieś powtarzała ten motyw z liniami prostymi bukszpanów?

pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
MamaMagda 10:43, 03 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
też proszę o informację jak zastosować łubiankę

co do traw: MISKANTY!!
nie wiem jak wysoki jest ten krąg - ja mam u siebie Mornig lighty - wg mnie to najpiękniejszy Miskant - ale on nie jest zbyt wysoki (około metr)
W tym roku posadziłam tez Gracimulusy - podpatrzone od Danusi i dwa zebrinusy.
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 13:05, 03 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No dziewczyny, co Wy takie niedomyślne? ) Otóż kobiałka lub u Was łubianka ma idealne wymiary, by moje obwódki wzorowo utrzymać w ryzach. Kladąc ją na boku pomiędzy dwiema obwódkami mogłam ciachać położonymi na niej nożycami bez obaw, ze coś będzie krzywo. Poszło piorunem. Potem, na takich równo pociachanych żywopłotach, znów ją postawiłam - tym razem wzdłuż, rączką do góry i patrząc na tę konstrukcję od góry wycięłam wszystkie gałązki wystające poza krawędzie. Voila! Jest równo, jak się jeszcze zagęści, będzie brzytwa.
____________________
Marta
tabliczkazna... 13:07, 03 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)
też proszę o informację jak zastosować łubiankę

co do traw: MISKANTY!!
nie wiem jak wysoki jest ten krąg - ja mam u siebie Mornig lighty - wg mnie to najpiękniejszy Miskant - ale on nie jest zbyt wysoki (około metr)
W tym roku posadziłam tez Gracimulusy - podpatrzone od Danusi i dwa zebrinusy.


Dobra, sprzedane Powiedz mi tylko czy one są bardzo ekspansywne? Co ile powsadzać, żeby mi nie rozrosły się jak wściekłe?
____________________
Marta
tabliczkazna... 13:17, 03 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
katarzynkak napisał(a)
Witaj Marto.

Dopiero teraz odkryłam Twój wątek, bo jest w "naszych ogrodach", a ja głównie przesiaduję w "projektowaniu"

Bardzo ładnie zrobiło sie w Twoim ogródku.
Czy będziesz gdzieś powtarzała ten motyw z liniami prostymi bukszpanów?

pozdrawiam,
k


Witam Cię, Kasiu
i dziękuję za odwiedziny.
W projektowaniu też byłam, ale wolę dyskutować w swoim wątku, bo tam za dużo dzieje się na raz
Obwódki na pewno się powtórzą, bo wprowadzają ład, a ja lubię geometrię i porządek. To wszystko, co na razie widzicie, to przód domu, na razie na tym się skupiłam, bo nie wyrabiam czasowo, a poza tym czekamy na ogrodzenie i drewutnię - dopiero wtedy zacznę działać na tyłach
Obecnie kończę koncepcję stanowiska grillowego z miejscem na ognisko - pokażę Wam jak skończę i się nie powstydzę rysunków
____________________
Marta
MamaMagda 14:39, 03 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


Dobra, sprzedane Powiedz mi tylko czy one są bardzo ekspansywne? Co ile powsadzać, żeby mi nie rozrosły się jak wściekłe?


one nie są ekspansywne - nie rozłażą się na boki, tworzą kępe

mi Morning Light kupiony w ubiegłym roku podwoił swoją objętość w tym - ale z tego co widziałam i czytałam w necie zbyt szeroki nie będzie
myślę, że za rok będę go dzielić w celu odmłodzenia
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 14:52, 03 cze 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Kupiłam. W poleconym przez Ciebie sklepie. No i dokupiłam żurawek na rabatę przed wejściem, bo ona jeszcze nie do końca mi odpowiada. A teraz u Danusi za chwilę zakupię nożyk do kancików
____________________
Marta
MamaMagda 15:04, 03 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
No to super Ja też kupowałam u nich żurawki -pokazywałam je w moim wątku.
Trawy były naprawdę imponujące - żurawki znowu malutkie (ale odpukać wszystkie się przyjęły i zaczynają kwitnąć).
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies