Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Kasya 17:25, 12 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42754
Agania napisał(a)
Kasiu, na zdjęciach tego zagęszczenia w ogóle nie widać, ale na szkicu już tak, czyli w ogródku masz jeszcze sporo miejsca, bo wszystkie rośliny są jeszcze bardzo małe, naliczyłam wg legendy 6 drzew, a na zdjęciach ich nie widać, ułatwisz nam jeśli pokażesz prosty szkic tylko z nasadzeniem drzew, które już rosną i napisz ile drzew będzie jescze do posadzenia i jakie?...a potem spróbujemy resztę zostawić, albo to co konieczne pogrupować kompozycyjnie


Agamiu, jak ty umiesz mnie ogarnąć

Na rysunku zostawilam same drzewa, rozmieszczone tak mniej wiecej.

Susan juz wywalilam wirtualnie bo mi tam nie pasuje ale jeszcze nie wiem gdzi eja przesadzic

(jest teraz pomiedzy Nigrą a C.Sentry)

Klony 3, jarząby 2 i 1 głog

2 jarzaby i 1 klon w innym miejscu, tzn:
na jarząby mam miejsce z poludniowej strony domu
i 1 klon -ESK Sunset, chce posadzic miedzy owocownikiem a czescią "rekreacyjną"


____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 18:01, 12 lis 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oj, tu galimatias gorszy niż u mnie na rabatach .. ..

Drzewa co 1,2m????????? Nawet wąskie i kolumnowe to chyba za gęsto
Drzewa zejdą się, a w środku będzie jeden wielki cień... i będziesz wyciepywać rośliny tak jak ja ostatnio Poza tym przy drzewach nie za bardzo chcą rosnąć inne rośliny. Masz w tym momencie do zagospodarowania na poważnie tylko pas przed drzewami. Reszta to rośliny uzupełniające co dadzą radę. Trzeba popatrzeć jak tu ze słońcem i wyobrazić sobie podrośnięte drzewa..

Jak już ustalisz co i jak.. to rzucę na to okiem, a na razie nie obraź się ale mam mało czasu, jeszcze tak ze 3 tygodnie i się poluzuje. Nie wszytkie rosłiny znam z listy i musiałabym się z nich dokształcić.

Zawołaj mnie jak coś uradzicie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 18:09, 12 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42754
Mala_Mi napisał(a)
Oj, tu galimatias gorszy niż u mnie na rabatach .. ..

Drzewa co 1,2m????????? Nawet wąskie i kolumnowe to chyba za gęsto
Drzewa zejdą się, a w środku będzie jeden wielki cień... i będziesz wyciepywać rośliny tak jak ja ostatnio Poza tym przy drzewach nie za bardzo chcą rosnąć inne rośliny. Masz w tym momencie do zagospodarowania na poważnie tylko pas przed drzewami. Reszta to rośliny uzupełniające co dadzą radę. Trzeba popatrzeć jak tu ze słońcem i wyobrazić sobie podrośnięte drzewa..

Jak już ustalisz co i jak.. to rzucę na to okiem, a na razie nie obraź się ale mam mało czasu, jeszcze tak ze 3 tygodnie i się poluzuje. Nie wszytkie rosłiny znam z listy i musiałabym się z nich dokształcić.

Zawołaj mnie jak coś uradzicie.


Aniu, dzieki

hmm....rzeczywiscie to wyglada jakby bylo 1,2..ale niemozliwe, jest wiecej, one przesunięte względem siebie
a Flanrock ma np 30-40 cm szer chociaz 2,5m wsokosci
Amonogawa tez chuda

Klony i glog szczepione wysoko...

W "terenie" sa wielkie luzy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agania 18:20, 12 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Kasiu jeszcze raz od nowa, na szkicu, pokaż mi,które drzewa już rosną, i napisz mi, które drzewa chcesz na tej rabacie dosadzić, o pozostałych nie pisz, bo one dotyczą rysunku?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasya 18:25, 12 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42754
Agania napisał(a)
Kasiu jeszcze raz od nowa, na szkicu, pokaż mi,które drzewa już rosną, i napisz mi, które drzewa chcesz na tej rabacie dosadzić, o pozostałych nie pisz, bo one dotyczą rysunku?


To na niebiesko chcę dosadzic
14 malenka bedzie przesadzona z tyłu przed klona

to na czarno jest
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agania 19:30, 12 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Co to jest Puget pink, ja zamieniłabym miejscami głóg z klonem C.Sentry?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
iwonaal 19:35, 12 lis 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ale kochana pędzisz. Pozdrawiam
____________________
Zakochana w ogrodach
Kasya 19:35, 12 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42754
Agania napisał(a)
Co to jest Puget pink, ja zamieniłabym miejscami głóg z klonem C.Sentry?


Puget Pink to klon jawor
http://www.encyklopediadrzew.pl/encyklopedia.php?r=686

zamienilabys z powodow wizualnych czy innych ?


na tej rabatce po lewej rosna teraz roze i piwonie

po srodku jest nigra ( 1, na rysynku) a jeszcze nizej jabłonka Royality
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
JoannA 19:36, 12 lis 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Agania napisał(a)
Co to jest Puget pink, ja zamieniłabym miejscami głóg z klonem C.Sentry?

Aganiu
Kasia zakupiła same perełki. To Acer pseudoplatanus 'Puget Pink'
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:10, 12 lis 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A nie myślałaś Kasiu żeby te klony posadzić w przedogródku?
Miałam to szczęście że widziałam Twój ogródek w realu i wiem że nie da się ich wcisnąć na istniejących rabatach. Nawet jak je poszerzysz to bez przesadzania się nie obejdzie.
Wstrzymaj się Kasiu z rewolucjami w ogrodzie aż zrobicie kostkę; podjazd i ścieżki.
Drzewka zadołowałabym na zimę w zacisznym miejscu, a wiosną przesadziła do większych donic.


____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies